Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lielā dzintara Kamerzālē skanēs amerikāņu komponistiem veltīta programma

2017-10-26

28. oktobrī pulksten 19 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Kamermūzikas sēriju turpinās daudzveidīga amerikāņu komponistu mūzikas programma “5 Amerikā”.

Projektā “5 Amerikā” piedalās 5 latvieši - vijolnieks Sandis Šteinbergs, čellists Ēriks Kiršfelds, pianiste Sanita Glazenburga, sitaminstrumentālistsElvijs Endelis, bet pūšaminstrumentus - saksofonu un armēņu duduku - pārvaldīsAinars Šablovskis.
 
Rūdīti kamermūzikas repertuārā un ar bagātīgu pieredzi dažnedažādu ansambļu un orķestru sastāvos, šajā programmā Latvijā labi pazīstamie mākslinieki satiekas, lai aicinātu līdzi aizraujošā muzikālā ceļojumā ar amerikānisku piesitienu. Mūsdienu mūzika savijas ar salsas ritmiem, džeza intonācijas - ar atsaucēm uz tautas mūziku, bet popmūzika ar atmiņām par aizgājušajiem gadsimtiem. 
 
Skaņdarbos atklāsies amerikāņu komponistukrāsaini bagātīgie raksturi - sākot no meditācijas līdz ritmiskas enerģijas pilniem skaņu rakstiem. Bet instrumentālajā ziņā koncertprogrammā parādīta kamermuzicēšanas krāsainība, krāšņas instrumentu kombinācijas un pārsteidzošas skanējuma iespējas -no dažādiem duetu variantiem līdz pat kvintetam.
 
Vairāki no programmā iekļautajiem skaņdarbiem Latvijas klausītājiem būs interesanti atklājumi, jo Latvijā tie piedzīvos pirmatskaņojumu.Programmā: Lū Harisons,Džons Keidžs, Libija Larsena, RobertsPatersons, Artūrs Futs unMiša Zupko.
 
Koncerts vienā daļā, aptuvenais norises ilgums – 1 stunda 20 minūtes.
Biļetes uz koncertu no 7 līdz 12 eiro nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides.Koncertu organizē SIA “Lielais dzintars”, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pašvaldība. Koncerts tapis sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.
 
Uzziņai:
Sandis Šteinbergsno 1996. gada līdz 2012. gadam bijis orķestra KremerataBaltica koncertmeistars, pašlaik ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijoļu grupas koncertmeistars un Valērija Gergijeva vadītā Pasaules miera orķestra mūziķis. 
 
Čellists Ēriks Kiršfelds ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars, bijis ilggadējs KremerataBaltica čellu grupas koncertmeistars. Regulāri spēlē SinfoniettaAmsterdam un sadarbojas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētājs, ieguvis “Lielo
 
Mūzikas balvu 2009” par izcilu darbu ansamblī.
Pianiste Sanita Glazenburgauzstājusies kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas orķestri, regulāri piedalījusies Festivāla orķestra, Rīgas kamermūziķu un kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncertos. Pašlaik strādā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kā koncertmeistare stīgu instrumentu un pūšaminstrumentu katedrās.
SitaminstrumentālistsElvijs Endelisieguvis augstas godalgas vairākos starptautiskos konkursos Latvijā un Lietuvā, 2013.gadā kļuvis par prestižā “YamahaMusicFoundation of Europe” konkursa uzvarētāju. Regulāri sadarbojas ar nozīmīgākajiem Latvijas orķestriem – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Liepājas Simfonisko orķestri un jau ceturto sezonu ir Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķis. 
Ainars Šablovskisatskaņojis saksofona partijas Latvijas Nacionālās operas orķestrī, Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, profesionālajā pūtēju orķestrī Rīgaun Rīgas Festivāla orķestrī. Kopš 2001. gada spēlē Rīgas Saksofonu kvartetā, strādā par saksofona spēles pedagogu Pāvula Jurjāna mūzikas skolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, ir JVLMA studiju programmu direktora vietnieks.
 
Elizabete Hartmane
 
 

Pēdējās ziņas

2017-10-20 “Lielā dzintara” Kamerzāles koncertsēriju turpinās franču un austriešu komponistu mūzika
2017-10-17 Bauskas pilī skanēs Francijas galma mūzika
2017-10-17 Īru supergrupa “TheGloaming” sestdien viesosies Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”
2017-10-12 Tirgus un ritma darbnīca bērniem „Bungu aplis” 14. oktobrī
2017-10-09 Ekspresīvais trio “Art – i –Shock” atklās Kamerzāles 3. sezonu
2017-10-02 Migrantu vērošana putnu migrācijas laikā
2017-09-28 Koncertzāle “Lielais dzintars” aicina sajust Islandes noskaņas
2017-09-27 Bauskas pilī rādīs filmu “Baisās pasakas”
2017-09-19 Koncertzāle “Lielais dzintars” jubileju atzīmēs ar Berlīnes filharmoniķu koncertu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski