Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

“Lielā dzintara” Kamerzāles koncertsēriju turpinās franču un austriešu komponistu mūzika

2017-10-20

 

Rudens sezonā Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” piedāvās vairākus spilgtus, dažādu žanru projektus Kamerzālē, kuros klausītāji varēs izbaudīt gan mazāszāles klātbūtnes un tuvības efektu, gan sarunas ar māksliniekiem. Šo svētdien, 22.oktobrī pulksten 16 izsmalcināta franču un austriešu komponistu mūzika veidos klavierkoncerta“Vīne un Parīze. Mūzikas pērles” skanējumu. 

Koncertā piedalīsies klavieru duets, kurā apvienojušies Vācijā dzīvojošie latviešu pianisti Francis Gaiļus un Sana Villeruša. Duets pastāv jau kopš 2004.gada un īpaša vieta abu mūziķu repertuārā ir komponista Morisa Ravēla mūzikai. 
Koncertprogrammas “Vīne un Parīze. Mūzikas pērles” otrā daļa veidota tieši no šī franču komponista opusiem, savukārt pirmajā daļā skanēs ar Austrijas galvaspilsētu Vīni saistītu skaņdaru mūzika. Tostarp - Volfgangs Amadejs Mocarts, romantisma pārstāvis Francis Šūberts un Jaunās Vīnes skolas liriķis - Albans Bergs. 
“MorisaRavēla mūzika pavada mūs abus jau teju kā pusgadsimtu - ar katru pieskārienu jūtam nebeidzamu mīlestību un pietāti pret to. Mūsu dueta pastāvēšanas gaitā esam katru no komponista skaņdarbiem atskaņojuši neskaitāmos koncertos unLiepājā vēlamies arīpastāstīt par skaņdarbiem un pašiem komponistiem. Ceram, ka mums izdosies ne tikai ieinteresēt klātesošos, bet arī nedaudz inficēt ar Morisu Ravēlu,” pirms koncerta stāsta dueta pianists Francis Gaiļus.
Francis Gaiļus dzimis Liepājā, muzikālā ģimenē. Absolvējis Liepājas Emila Melngaiļa mūzikas vidusskolas klavieru klasi un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju. Bijis Latvijas Nacionālā operas koncertmeistars, bet lielāko daļu radošā mūža pavadījis Vācijā, kur apguvis diriģēšanu, strādājis Vircburgas pilsētas teātrī un aktīvi koncertējis.
 
Pianiste Sana Villeruša dzimusi Rīgā, absolvējusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas klavieru klasi un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju, pēcāk mācības un radošo dzīvi turpinājusi Vācijā. Latvijā Sana Villeruša pazīstama no ierakstiem Latvijas Radio, bet Liepājas klausītājiem Sana būs atmiņā kā Imanta Rešņa izveidotā Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla soliste tā atklāšanas gadā.
 
Biļetes uz koncertu no 7 līdz 12 eiro nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides.Koncertu organizē SIA “Lielais dzintars”, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pašvaldība. 
 
 
Elizabete Hartmane
 

Pēdējās ziņas

2017-10-17 Bauskas pilī skanēs Francijas galma mūzika
2017-10-17 Īru supergrupa “TheGloaming” sestdien viesosies Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”
2017-10-12 Tirgus un ritma darbnīca bērniem „Bungu aplis” 14. oktobrī
2017-10-09 Ekspresīvais trio “Art – i –Shock” atklās Kamerzāles 3. sezonu
2017-10-02 Migrantu vērošana putnu migrācijas laikā
2017-09-28 Koncertzāle “Lielais dzintars” aicina sajust Islandes noskaņas
2017-09-27 Bauskas pilī rādīs filmu “Baisās pasakas”
2017-09-19 Koncertzāle “Lielais dzintars” jubileju atzīmēs ar Berlīnes filharmoniķu koncertu
2017-09-11 Piedalies izstādes "Deficīts un blats" tapšanā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski