Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Īru supergrupa “TheGloaming” sestdien viesosies Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”

2017-10-17

Šo sestdien, 21. oktobrī pulksten 19 ar vienīgo koncertu Baltijā Liepājas koncertzālē viesosies grupa The Gloaming, kas sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” viesus iepazīstinās ar līdz niansēm izjustu, laikmetīguun neierastuīru tautas mūzikas šķautni.

Apvienības The Gloamingizpildītā oriģinālmūzika atrodas krustcelēs - tradicionālā īru folkmūzika, paspilgtināta ar laikmetīgās, džeza un eksperimentālās mūzikas nokrāsām, uzplaukst jaunā skanējumā.“Šis īru-amerikāņu kvintets ir supergrupa, fenomens. Viņi līdz malām piepilda koncertzāles visā pasaulē, savienojot tradicionālas ietekmes un smalku eksperimentēšanu,” atzinis izdevuma The Guardianmūzikas kritiķis Roberts Denselovs.
 
The Gloaming sastāvā muzicē īru mūzikas tradīcijā uzaugušie vijolnieki Martins Heiss (Martin Hayes, Īrija) un Kimhens O’Ragalahs (Caoimhín Ó Raghallaigh, Īrija), Čikāgā dzimušais ģitārists Deniss Kahils (Dennis Cahill, ASV), Ņujorkas pianists Tomass Bertlets (Thomas Bartlett, ASV) un sean-nós vokālās tradīcijas meistars Larla O’Lainerds (Iarla Ó Lionáird, Īrija).Dziedātājs nāk no Rietumkorkas, kur sean-nós vokālā maniere – solo dziedājums bez pavadījuma – funkcionē kā nepārprotama saziņas valoda starp dažādām īru nacionālajām kopām.
 
Grupas debijas albumu prestižākie mūzikas apskatnieki atzinuši par vienu no labākajiem ierakstiem 2014.gadā.BBC Radio 2, TheGuardian ("Virtuozu mūziķu izsmalcināts veikums"), IrishTimes, Mojo ("Albums ar tumšu skaistumu un atbruņojošu valdzinājumu") un NPR Music neslēpj sajūsmas vārdus par grupas neparasto skanējumu, muzikālo jutību un profesionalitāti. Debijas ierakstam pērnā gada februārī sekoja albums “2”, kas pirmajā kārtā tika izvirzīts prestižajai Grammy labākā albuma balvai kategorijā “Pasaules mūzika” jeb Worldmusic.
 
“Grupas viesošanās Liepājā būs īpašs notikums, jo “Lielais dzintars” ierindojies līdzās tādām koncertu norises vietām kā Londonas Royal Albert Hall, Parīzes Filharmonija, Amsterdamas Concertgebouw un jaunatklātā, vērienīgā Elbas Filharmonija Hamburgā. Man ir liels prieks, ka ar šādas klases mūziķu koncertiem mēs Liepājas koncertzāli soli pa solim ierakstām pasaules mūzikas kartē,” jau iepriekš teikusi koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.
 
Liepājas koncerta programmā iekļautioriģinālskaņdarbi no abiem minētajiem grupas albumiem - "The Gloaming" (2013) un "2" (2016). Pēc koncerta ierakstus varēs iegādāties koncertzāles 2. stāva foajē. Koncerts vienā daļā, norises laiks: 1 stunda 30 minūtes.
 
Pēdējās biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā. Koncerts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas domes atbalstu. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides.  
 
Pirms koncerta pulksten 13 tiek organizēta arī stundu gara ekskursija, kas apmeklētājus  iepazīstinās ar koncertzāles norišu vietām – mākslas telpu Civita Nova, spoguļu zāli 6.stāvā, Lielo zāli, Kamerzāli un galerijām. Ekskursijas biļetes, sākot no 1.50 eiro, nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā. Vairāk informācijas: www.lielaisdzintars.lv
 
Sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” turpinājumā:
4. novembris, 18.00 Koncertzāles 2 gadu jubileja
Berlīnes filharmoniķu oktets ScharounEnsemble.
8. – 10. decembris Islandes nedēļas nogale
8. decembris  
17.00 Izstādes Nordic ID/NordicBlock atklāšana
19.00 Atklāšanas koncerts. 48 mēness ainavas
9. decembris 
18.00Bjarnasons. Oulafsons. LSO. Procesijas
21.00 Nakts koncerts
10. decembris 
16.00 Filips Glāss. VikingursOulafsons. Klavierdarbi
 
 
Elizabete Hartmane
 

Pēdējās ziņas

2017-10-17 Bauskas pilī skanēs Francijas galma mūzika
2017-10-12 Tirgus un ritma darbnīca bērniem „Bungu aplis” 14. oktobrī
2017-10-09 Ekspresīvais trio “Art – i –Shock” atklās Kamerzāles 3. sezonu
2017-10-02 Migrantu vērošana putnu migrācijas laikā
2017-09-28 Koncertzāle “Lielais dzintars” aicina sajust Islandes noskaņas
2017-09-27 Bauskas pilī rādīs filmu “Baisās pasakas”
2017-09-19 Koncertzāle “Lielais dzintars” jubileju atzīmēs ar Berlīnes filharmoniķu koncertu
2017-09-11 Piedalies izstādes "Deficīts un blats" tapšanā
2017-09-11 Rudens sezonā turpināsies koncertu sērija “Pasaule Lielajā dzintarā”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski