Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ekspresīvais trio “Art – i –Shock” atklās Kamerzāles 3. sezonu

2017-10-09

 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” šo svētdien, 15.oktobrī pulksten 16 ar programmu “Vakariņas ar trio Art-i-Shock” tiks atklāta Kamerzāles 3.koncertsezona. Tieši šajās dienās apritēs divi gadi kopš kamermūzikas zāles atklāšanas jeb paša pirmā Liepājas koncertzālē notikušā koncerta.

Trio Art-i-Shock – tas ir patīkams pārsteigums un neapsīkstošas enerģijas lādiņš ikkatrā koncertprogrammā. Tas ir viens no meistarīgākajiem, oriģinālākajiem un ievērojamākajiem Latvijas kameransambļiem, kura neparastais instrumentu sastāvs–čells, klavieres, sitaminstrumenti - ir unikāls arī Eiropas mērogā. 
Kopš trio dibināšanas 2011. gadā tajā spēlē trīs izcilas mūziķes ar atšķirīgām personībām un temperamentiem – Liepājā dzimusī pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē. Kā atzīst mūziķes, ansambļa nosaukumā iekodēta tiekšanās pēc mākslinieciskās pilnības, vēlme klausītājus pārsteigt, iepriecināt un dažreiz pat draudzīgi provocēt. 
Trio pirmā uzstāšanās notika“Lielās Mūzikas balvas 2010” pasniegšanas ceremonijā, kur visas trīs mūziķes bija nominētas balvai kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.Kopš šī laikaLatvijā, Lietuvā, Igaunijā, Norvēģijā, Albānijā un cituviet klausītāji tikuši iepriecināti ar kontrastiem un muzikāliem eksperimentiem bagātām programmām.
 
Šarmantā un meistarīgā trio repertuāru veido plašs mūzikas klāsts - no viduslaikiem līdz mūsdienām.Art-i-Shock interpretācijas raisījušas kritiķu sajūsmu par dāmu rūpīgo iedziļināšanos katrā darbā, niansēti smalkiem atskaņojumiem, ansambļa iekšējo "ķīmiju" un tehnisko meistarību. Mūziķes arī aktīvi sadarbojas ar komponistiem un veicina jaunu skaņdarbu tapšanu, tādējādi pilnveidojot un paplašinotoriģinālmūzikas repertuāru čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem. Sešu gadu laikā meistarīgajam trio komponisti veltījuši jau teju divdesmit skaņdarbus. 
15. oktobra programma “Vakariņas ar trio Art-i-Shock” gleznos laika un gadalaiku maiņas Latvijā, Francijā un Buenosairesā. Programmas kodolu veido klausītāju iecienītais AstoraPjacollas cikls LasCuatroEstacionesPorteñas (Gadalaiki Buenosairesā), ko speciāli trio aranžējis Andrejs Puškarevs.Koncertā skanēs arī īpaši trio Art-i-Shock rakstītas kompozīcijās- opusā “Pieneņu lauks” Georgs Pelēcis izsmaržo dzelteno pieneņu pļavu pavasarī,Riharda Dubras “Rudens kaislības” attēlo Francijas noskaņas,savukārt Agnetas Krilovas skaņdarbs “Mēness asaras” kontrastē ar Platona Buravicka "Voltāžu”, kas vēsta par cilvēku attiecību spriegumu un enerģiju.
Video “Lielā Mūzikas balva
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Š.g. 13. novembrī trio prezentēs savu pirmo albumu, kurā iekļauti gan Liepājas koncertā atskaņotie skaņdarbi, gan Zigmāra Liepiņa, Lindas Leimanes, Andra Vecumnieka un Kristapa Pētersona kompozīcijas. Ieraksts būs pieejams CD formātā, kā arī digitāli vietnē i-Tunes.
 
Biļetes uz koncertu no 7 līdz 12 eiro nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides.Koncertu organizē SIA “Lielais dzintars”, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pašvaldība. 
 
Pirms koncerta pulksten 13 tiek organizēta arī stundu gara ekskursija, kas apmeklētājus  iepazīstinās ar pārējām koncertzāles norišu vietām – mākslas telpu Civita Nova, spoguļu zāli 6.stāvā, Lielo zāli un galerijām.Vairāk informācijas: www.lielaisdzintars.lv, ekskursijas biļetes, sākot no 1.50 eiro, nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. 
 
Elizabete Hartmane 

Pēdējās ziņas

2017-10-02 Migrantu vērošana putnu migrācijas laikā
2017-09-28 Koncertzāle “Lielais dzintars” aicina sajust Islandes noskaņas
2017-09-27 Bauskas pilī rādīs filmu “Baisās pasakas”
2017-09-19 Koncertzāle “Lielais dzintars” jubileju atzīmēs ar Berlīnes filharmoniķu koncertu
2017-09-11 Piedalies izstādes "Deficīts un blats" tapšanā
2017-09-11 Rudens sezonā turpināsies koncertu sērija “Pasaule Lielajā dzintarā”
2017-09-11 Kalnciema kvartālā 16. septembrī -tirgus un darbnīca bērniem
2017-08-15 Vara Braslas filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” radošā komanda tiksies ar kuldīdzniekiem
2017-08-15 Divu jaunu laikmetīgās keramikas izstāžu atklāšanas Rotko centrā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski