Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Koncertzāle “Lielais dzintars” aicina sajust Islandes noskaņas

2017-09-28

No 8. līdz 10. decembrim Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”aicina atklāt ziemeļnieciskas sajūtas koncertu sērijā “Islandes nedēļas nogale”. Četru koncertu kopumsiepazīstinās ar islandiešu mākslinieku daudzveidīgo devumu klasiskajā un alternatīvajā mūzikā, vienlaikus noslēdzot spilgti pieteiktā cikla “Pasaule Lielajā dzintarā” šī gada programmu.

“Tas būs sajūtas atkailinošs, ziemeļnieciska skaudruma un tiešuma piepildīts ceļojums pie sevis,”pargaidāmo vēsta organizatori.
No piektdienas līdz svētdienai, četros žanriski atšķirīgos, bet sajūtās vienojošos koncertos “Lielais dzintars” iepazīstinās klausītājus ar spilgtākajām Islandes personībām mūsdienu mūzikā - pianistu VikinguruOulafsonu (VíkingurÓlafsson), komponistu un diriģentu Danielu Bjarnasonu (DaníelBjarnason), dziedātāju, multiinstrumentālistiOulefuArnaldss (ÓlöfArnalds) un viņu domubiedriem. 
 
Piektdien, 8.decembrī klausītāji tiks aicināti uz atklāšanas koncertu “48 mēness ainavas”, kas niansētā tēlojumā spoguļos Islandes dabas ainavas tīrību un raupjumu.Programmā tiks atskaņoti astoņiislandiešu komponistu darbi, kuru vidū arī TuridurasJounsdoutiras programmatiskā kompozīcija “48 mēness ainavas”.Kompozīcija izpildīta un augstu novērtēta daudzviet Eiropā, tai skaitā Elbas Filharmonijā Vācijā. Liepājā to izpildīs īpaši šim atskaņojumam izveidots kamersastāvs – Vikingurs Oulafsons (klavieres), SainnaTorsteinsdoutira (čells), Ardnginnira Aurnadoutira (klarnete), SkuliSverrisons (basģitāra), OulefaArnaldss (balss) un Liepājas Simfoniskā orķestra stīgu kvartets diriģenta Daniela Bjarnsona vadībā.
 
Pretstatā - sestdienas koncerta “Procesijas”neparasto piesātinātību veidos dažādu mūzikas žanru, tai skaitā džeza un elektronikas, sapludināšana vienotā kompozicionālā veselumā.Skaņdarbu sērijā “Procesijas” komponists un diriģents Daniels Bjarnasonsasi, spilgti un tieši atklāj mūsdienu Islandes maģiju klasiskās mūzikas pasaulē. Bjarnasona nesenākās sadarbības bijušas ar orķestriem Los AngelesPhilharmonic, BBC Philharmonic, Iceland Symphony Orchestra, Tokyo Symphony Orchestra, Toronto Symphony Orchestra, bet 9.decembra programmā diriģents koncertēs kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un islandiešu solistiem. 
 
Vakara turpinājumā, pulksten 21, Kamerzālē notiks noslēpumains Nakts koncerts- ļaušanās ziemeļu dziesminieku nakts plūdumam un gastronomiskiem pārsteigumiem. Tas būs mēģinājums notvert skaņu, garšu un laiku vienuviet. Programmā iekļautas Skuli Sverrisona un Oulefas Arnaldss dziesmas, ko komponisti izpildīs kopā ar SainnuTorsteins doutiru, Vikinguru Oulafsonu, Ardnginniru Aurnadoutiru un Danielu Bjarnasonu.
 
Svētdien, 10.decembrī "Islandes nedēļas nogali" noslēgs pianista Vikingura Oulafsona solokoncerts, kurā dzirdēsim šogad Deutsche Grammophon izdotajā ierakstā "Philip Glass. Pianoworksby Víkingur Ólafsson" iekļautos skaņdarbus.Vikingura pieskārieni klavieru taustiņiem acu priekšā uzbur amerikāņu komponista Filipa Glāsa muzikālos tēlus. Vienkāršā un izsmalcinātā Oulafsona spēles maniere klausītājām ļauj līdz niansēm iepazīt 20. gadsimta amerikāņu minimālista spilgtākās klaviermūzikas virsotnes.
 
““Islandes nedēļas nogales” programmu veidoju kopā ar izcilo islandiešu pianistu VikinguruOulafsonu, kurš absolvējis prestižo Džuljarda skolu (TheJulliard School, Ņujorka, ASV) un pēc studijām koncertē kā solists ar labākajiem mūziķiem - sākot ar zviedru klarnetistu Martinu Frostu līdz pat Bjorkai. Vikingurs ir ne tikai starptautiski atzīts pianists, bet arī augsti novērtēta kamermūzikas festivāla Reykjavík Midsummer Music mākslinieciskais direktors, neatkārtojama personība mūsdienu klasiskajā mūzikā,” iepazīstina koncertzāles "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.
 
Uz "Islandes nedēļas nogales" notikumiem iespējams iegādāties arī kopbiļeti, kas sniedz iespēju apmeklēt visus nogales pasākumus par izdevīgāku cenu - €35. Ierodoties uz pasākumu, kopbiļete jāsamaina pret aproci koncertzāles informācijas centrā.
 
“Islandes nedēļas nogales” pirmajā dienā tiks atklāta arī Ziemeļvalstu laikmetīgajai arhitektūrai veltīta izstāde, kurā apvienotas divas fotogrāfiju sērijas -“Nordic ID” un “NordicBlock”. Sērijas “Nordic ID” saturisko kodolu veido mēģinājumi atbildēt uz jautājumu, ko mūsdienās nozīmē ziemeļu identitāte un kā tā atspoguļojas arhitektūrā, savukārt izstāde “NordicBlock” (Ziemeļu kvartāls) pievēršas kvartālu apbūves attīstībai Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs. Izstādes ir sagatavojis Baltijas jūras valstu arhitektūrai un dizainam veltītais žurnāls „Project Baltia” (Sanktpēterburga), bet projekta vadītājs ir žurnāla galvenais redaktors Vladimirs Frolovs.Izstāde tiek organizēta sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Latvijas Arhitektūras muzeju, ekspozīcija mākslas telpā Civita Novabez ieejas maksas būs apskatāma līdz gada beigām.
 
Islandes nedēļas nogali organizē SIA “Lielais dzintars”, tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas pašvaldības atbalstu. Biļetes nopērkamas visās Biļešu paradīzes kasēs, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā.Plašāka informācija par norisēm koncertzālē: www.lielaisdzintars.lv.
 
Elizabete Hartmane
 

Pēdējās ziņas

2017-09-27 Bauskas pilī rādīs filmu “Baisās pasakas”
2017-09-19 Koncertzāle “Lielais dzintars” jubileju atzīmēs ar Berlīnes filharmoniķu koncertu
2017-09-11 Piedalies izstādes "Deficīts un blats" tapšanā
2017-09-11 Rudens sezonā turpināsies koncertu sērija “Pasaule Lielajā dzintarā”
2017-09-11 Kalnciema kvartālā 16. septembrī -tirgus un darbnīca bērniem
2017-08-15 Vara Braslas filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” radošā komanda tiksies ar kuldīdzniekiem
2017-08-15 Divu jaunu laikmetīgās keramikas izstāžu atklāšanas Rotko centrā
2017-08-15 Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī prezentēs mākslai veltītu pastmarku
2017-08-15 Kuldīgā notiks Via Baltica festivāls

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski