Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūras svētkos apmeklētājus pārsteigs ielu teātru mākslinieki no visas pasaules

2017-06-27

 8.jūlijā no pulksten 12:30 Liepājas promenādē paralēli Jūras svētku mākslinieciskai programmai ikviens interesents aicināts baudīt ielu teātru mākslinieku priekšnesumus uz Jūras svētku “Promenādes skatuves”. Gan lielos, gan mazos skatītājus visas dienas garumā priecēs mākslinieki no Vācijas, Austrijas, ASV, Argentīnas, Ukrainas, Spānijas, Itālijas un Latvijas. 

 
“Stelzen – Art” (Vācija) jeb “Māksla uz ķekatām”apmeklētājiem piedāvās aizraujošu priekšnesumu “Krāsas dabā”, kurā iespaidīgie piepūšamo ziedu un tauriņa kostīmi,  uzburs valdzinošu pilsētas atmosfēru.  Savukārt, unikālu uz līdz šim Liepājā neredzētu gaismas atspulgu spēli radīs mākslinieku “MirrorFamily” (Austrija / ASV) jeb “Spoguļu ģimenes” tērpi, kas klāti simtiem nelielu spoguļu. Mākslinieki “Stelzen – Art” un “MirrorFamily” ar spilgtiem tērpiem un krāšņām gaismu spēlēmJūras svētku apmeklētājus pārsteigs arī vakara daļā, kāpjot uz Jūras svētku “Zvaigžņu skatuves”.
 
Ar “Futbola šovu” Liepājā ieradīsies MenčoSosa (MenchoSosa) no Argentīnas. Apvienojot futbolu, cirka priekšnesumus un labu humora izjūtu, mākslinieks aizraujošā priekšnesumā izklaidēs gan lielos, gan mazos skatītājus. Savukārt, īpašā Ukrainas mīmu priekšnesumā “Cossacks” jeb “Kazaki, liepājnieki tiks iepazīstināti ar kazaku tradicionālā ēdiena – Kuliša (kulish) pagatavošanu. Tostarp itāļi AndreāFedī (AndreaFedi) un LorenzsBoldurs (LorenzaBoldura) Jūras svētku apmeklētājiem piedāvās vizuālo dzeju visiem saprotamā mīmu valodā par klaunu un dejotāju mīlestību priekšnesumā“Sapņi”.
 
Mākslinieks Misters Vita (Mister Vita) no Spānijas, kurš izskatās pēc multfilmu varoņa, aicinās skatītājus iesaistīties “T.N.T. šovā”, kurā netiks izmantota valoda, bet tikai eksplozijas un skaņas, nojaucot valodas barjeru. No Spānijas ieradīsies arī Misters Kopīnī (Mister Copini), kurš, apvienojot improvizāciju, cirkus priekšnesumus un labu humoru, piedāvās enerģisku, pārsteigumiem bagātu un ritmisku priekšnesumu “Roka varonis”. 
 
Kā ziņots iepriekš, šī gada 8.jūlijā no pulksten 11 Liepājas promenādē norisināsies Jūras svētki, kas šogad Liepājā izskalos gan muzikālus pārsteigumus, gan sportiskas aktivitātes, gan īpašus atbalstītāju sagatavotus dārgumus.  Jūras svētki tiks atklāti ar piemiņas brīdi bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Tradicionāli ar savu piedāvājumu liepājniekus un Liepājas viesus priecēs amatnieku un mājražotāju tirgus, kurā varēs iegādāties dažādus labumus visas dienas garumā. Muzikālo baudījumu apmeklētājiem dienas daļā sniegs “CarnivalYouth” un Ivo Fomins, savukārt vakara daļā priecēs Normunds Rutulis un Jersikas orķestris. Mazajiem liepājniekiem organizatori būs sarūpējuši Mazo jūras akadēmiju, savukārt, aktīvās dzīves piekritēji varēs piedalīties netradicionālajās sporta spēlēs, vai, iepriekš piesakoties, iemēģināt roku kanālā notiekošajās Kuršu vikingu liellaivu sacensībās. 
 
Svētkus organizē Liepājas Kultūras pārvalde, sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvadi, Liepājas mākslas galeriju “Klints” un radošās pilnveides mākslas studiju “Mākslas pasāža RADI”. Visas svētku aktivitātes ir bezmaksas.
 
 
Daira Bērtule
 

Pēdējās ziņas

2017-06-23 Tirgus un kustību meistardarbnīca “Izdejo papīru” 1. jūlijā
2017-06-21 Izziņota SUMMERTIME – aicina Inese Galante festivāla programma
2017-06-21 Šovakar Lucavsalā “Foo Fighters” brīvdabas koncerts!
2017-06-21 Vasaras izstāžu sezonas atklāšana Rotko mākslas centrā
2017-06-08 Sestdien koncertzālē “Lielais dzintars” skanēs afroblūzs
2017-06-03 No 4.jūnija, ik svētdienu pulksten 11 un 13 aicina fascinējošā ceļojumā pa Liepājas koncertzāli!
2017-06-03 „Tiksimies Rožu laukumā” pastaigu sezona ir atklāta
2017-05-25 „DARI PATS” 3. jūnijā Kalnciema kvartālā
2017-05-25 KANDAVAS NOVADA SVĒTKI no 26.- 28. maijam

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski