Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sestdien koncertzālē “Lielais dzintars” skanēs afroblūzs

2017-06-08

 Sestdien, 10.jūnijā Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” piedāvās vienu no spilgtākajiem vasaras koncertsezonas notikumiem – Āfrikas blūza dārgakmeņa Rolanda Čakontes(Roland Tchakounte)koncertu. Apmeklētāji aicināti ierasties jau no pulksten 19, kad iesildošo performanci foajē sniegsduets no grupas “Ainavisti”, koncerta sākums Lielajā zālē – pulksten 20.

“Ja Jums šķiet, ka mūzikā esat dzirdējuši visu, Jūs vēl neesat dzirdējuši Rolandu Čakonti – Kamerūnā dzimušo un Parīzē dzīvojošo, neatkārtojamo mākslinieku. Viņš ir viens no nedaudzajiem mūziķiem, kurš zina, kā perfekti savienot afrikāņu saknes ar blūza ritmiem, ar tikai viņam vien piemītošu šarmu, dziedot dzimtajā - bamilekuvalodā,” teikts Rolanda albuma recenzijā.
 
Par savu mūziku Čakontestāsta:"Bērnībā visapkārt skanēja afrikāņu tautasdziesmas un Sahel mūzika, kuras pirmavoti nāk no Senegālas, Gvinejas un Mali nomadu cilšu folkloras. Kādudien es izdzirdēju Džona Lī Hukera (JohnLeeHooker) ierakstus, un, saliekot viņa blūza vēstījumu kopā ar savas tautas mūzikas tradīcijām, atskārtu, ka esmu atradis savu izteiksmes valodu - Āfrikas un Amerikas blūza aplis ir noslēdzies".Rolanda Čakontes dziesmās virmo smeldzīgas izjūtas no bēgļa dzīvē pieredzētā, jo, kā atzīst pats mākslinieks – “izdziedāt skumjas ir vislabākais veids, kā no tām atbrīvoties".
Vienu no pavadošā sastāva mūziķiem – ģitāristu MikuRavasā -Čakonte satika pavisam nejauši, uz minūti iegriežoties klubā, kurā ģitārists tobrīd uzstājās. Viņš spēlēja tieši tā, kā Rolands bija iedomājies skanam instrumentu jaunā albuma ierakstā. Jau nākamajā dienā abi mūziķi vienojās par kopīgu sadarbību un ir nešķirami 12 gadus.Liepājas koncertā piedalīsies: Rolands Čakonte (balss/ģitāra), Miks Ravasā (ģitāra), ŽeromsKornelis (bass), Karims Buazā (bungas).
 
 
Iesildošo performanci stundu pirms koncerta apmeklētājiem piedāvā duets no grupas “Ainavisti”.Edgars Cīrulis (klavieres) un Svens Vilsons (ģitāra) ir sevi pierādījuši komponisti un mūziķi, kuri gada laikā veiksmīgi sadarbojušies vairākos koncertos uz festivālos - “Rīgas Ritmi”, Metheny/MaysTribute, Rango, Etno+Jazzu.c. Divatā Edgars un Svens atskaņosoriģinālkompozīcijasno “Ainavistu” un citu projektu repertuāra.
 
Kamerūnieša Rolanda Čakontes koncerts ir viens no koncertzāles producētās sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” notikumiem. Sērija visa gada garumā piedāvā 10 spilgtus mūzikas, mākslas un starpžanru projektus no dažādām pasaules valstīm, aicinot klausītājus iepazīt nezināmo un atklāt jauno mākslas pasaulē.
Biļetes par 10 eiro nopērkamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides. Plašāka informācija par norisēm koncertzālē: www.lielaisdzintars.lv.Koncerts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas domes atbalstu, sadarbībā ar Latvijas Blūza atbalsta biedrību.
 
 
Elizabete Hartmane
 

Pēdējās ziņas

2017-06-03 „Tiksimies Rožu laukumā” pastaigu sezona ir atklāta
2017-06-03 No 4.jūnija, ik svētdienu pulksten 11 un 13 aicina fascinējošā ceļojumā pa Liepājas koncertzāli!
2017-05-25 5. Starptautiskais burdona festivāls Suitu zemē
2017-05-25 47. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu GADATIRGUS
2017-05-25 KANDAVAS NOVADA SVĒTKI no 26.- 28. maijam
2017-05-25 „DARI PATS” 3. jūnijā Kalnciema kvartālā
2017-05-23 27. maijā, Rīgā notiks Avotu Apkaimes svētki
2017-05-19 Dziesminieki muzicē Pārdaugavas svētkos Arkādijas parkā
2017-05-18 Bērnu grāmatas, izstāde, darbnīcas un koncerts 20. maija Kalnciema kvartāla tirgū

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski