Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

“Lielais dzintars” Muzeju naktī aicina apstādināt laiku un uzkavēties pie okeāna

2017-05-18

Sestdien, 20.maijā norisināsies starptautiskā akcija “Muzeju nakts”, kaddurvis vakara stundās vērs arī Liepājas koncertzāle.Šī gada Muzeju nakts tēma ir “Laiks”, tādēļ “Lielais dzintars” aicinās apstādināt laiku un uzkavēties pie okeāna - ainavā, ko veido nerimstoša ūdens masu kustība, vējš, lietus un dabas troksnis, vērot un ieklausīties stihijā.

Latviešu mediju mākslinieka Voldemāra Johansona multimediālo instalāciju “Slāpes” no pulksten 20 līdz pulksten 23 apmeklētāji varēs piedzīvot koncertzāles Lielajā zālē, bet muzikālo programmu Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas labāko audzēkņu sniegumā varēs baudīt koncertzāles pirmajā stāvā, mākslas telpā Civita Nova.
 
Voldemāra Johansona instalācija “Slāpes” ("Thirst") guvusi starptautisku atzinību – šī gada janvārī tā bija apskatāma festivālā "Parallèle" Marseļā,  bet pēcāk tā viesojās Kochi-Muziris biennālē Indijā, kas ir viens no lielākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Dienvidāzijā. Pirmoreizapmeklētājiem instalācija tika prezentēta 2015.gadā festivālā “Homo Novus”, Rīgā, bet šogad darbs kā finālists bija nominēts prestižajai Purvīša balvai, un izstādīts Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.
 
Mākslinieks Voldemārs Johansons teicis: “Iedvesmu šim darbam radīja personīga pieredze, ko nebūtu iespējams attēlot citādi, kā vien vizuāli un skaniski. Atrodoties ceļojumā Islandē, man gadījās piedzīvot vētru Atlantijas okeāna krastā. Jau agrāk man bija noturīga interese par viļņu kustību dabā, vēja un ūdens mijiedarbē topošajiem kustības formrakstiem, ko esmu pētījis tādos projektos kā “Aero Torrents” (2007) un “opus 25” (2011). Taču tajā brīdī mani pārsteidza paša sajūtas, kas reti skarbajos laika apstākļos lika drīzāk steigšus meklēt pajumti, nevis nodoties neatkārtojamās dabas izrādes vērošanai, ko veidoja vēja, ūdens, lietus un gaismas saspēle.”
 
Pirmā stāva mākslas telpāCivita Nova par muzikālo programmu rūpēsies Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV)audzēkņi. Koncertā uzstāsies džeza kombo un Melngaiļskolas bigbends, bet pēcāk sekosbrīvās džeza improvizācijas vakars, ko šoreiz savās prasmīgajāsvadības rokās pārņems jaunais, entuziastiskais akordeonists,džeza skolotājs Rustams Bagirovs.
No pulksten 21 līdz 22 norisināsies “Dzintara laimīgā stunda”, kuras laikā koncertzāles biļešu kasēuz visiem sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” koncertiem varēs iegādāties biļetes par īpaši zemu cenu - 5 eiro. Viena pirkuma ierobežojums – 4 biļetes. Biļešu skaits ar akcijas atlaidi ir ierobežots.
Saistībā ar Līvas ciema svētkiem, lūdzam apmeklētājus ņemt vērā, ka stāvlaukums pie koncertzāles “Lielais dzintars” automašīnu novietošanai 20. un 21.maijā nebūs pieejams.
 
 
Elizabete Hartmane
 
 

Pēdējās ziņas

2017-05-18 Bērnu grāmatas, izstāde, darbnīcas un koncerts 20. maija Kalnciema kvartāla tirgū
2017-05-18 Avotu Apkaimes svētki Rīgā
2017-05-18 Brīnumu laiks Bauskas pilī
2017-05-18 Aicina uz aizraujošu deju dueli Annas tirgus laukumā
2017-05-12 “Red Hot Chili Peppers” Rīgā iesildīs ASV grupa“Knower”
2017-04-22 „Orhidejas un citi eksotiskie augi" Dabas muzejā
2017-04-22 “Matu sakārtojums un rotas 16. un 17. gadsimtā"
2017-04-22 Kuldīga aicina uz palu šovu “Lido zivis Kuldīgā”
2017-04-22 Marka Rotko mākslas centrā tikšanās ar mākslinieci no Lielbritānijas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski