Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

“Lielajā dzintarā” – mūsdienu spožākais ērģeļu virtuozs Kamerons Karpenters

2017-03-28

 “Liepājā ir senas klasiskās mūzikas, operas, teātra un arī ērģeļmūzikas tradīcijas – kā zināms, pilsētas Svētās Trīsvienības katedrālē pat atrodas vislielākās, nepārbūvētās mehāniskās ērģeles pasaulē. Vēloties iepazīstināt ar šī instrumenta seju 21.gadsimtā, 26.aprīlī pulksten 19 koncertu sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” ietvaros Liepājas koncertzālē piedāvāsim 21.gadsimta spilgtākā ērģelnieka, virtuozā izpildītāja un komponista Kamerona Karpentera (Cameron Carpenter, ASV) solokoncertu,” iepazīstina koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča. 

Ekscentriskais Karpenters lauž priekšstatus par ērģelēm kā baznīcas mūzikas instrumentu un ērģelnieka imidžu. Virtuozais komponists un izpildītājmākslinieks ir unikāla parādība starp šodienas ērģelniekiem – viņa pieeja instrumenta spēlei grauj stereotipus, vienlaikus pierādot un nezaudējot augsta tehniskā izpildījuma līmeni, apvienojot to ar mūsdienīgu un dinamisku spēles veidu. Mākslinieka repertuārā sastopama ērģeļmūzika sākot no Johana SebastianaBaha zelta griezuma kompozīcijām līdz krāsainai filmu mūzikai.
 
Mūziķis regulāri uzstājas gan kā solomākslinieks, gan kopā ar atzītākajiem pasaules orķestriem, sadarbojas ar vienu no pasaules nozīmīgākajām ierakstu kompānijām “Sony Classical”, un ir pasaulē pirmais ērģelnieks, kas nominēts prestižajai “Grammy” balvai. Liepājā Kameronsspoži prezentēs ietekmīgāko mūzikas kritiķu augsti vērtēto albumu “All You Need is Bach”, kurā iekļauti J.S.Baha kompozicionālie šedevri. Albuma nosaukums ir atsauce ne tikai uz mūzikas ikonu J.S.Bahu, bet arī uz grupas “The Beatles” 1967.gada leģendāro ierakstu “All You Need is Love”.
 
Talantīgais mākslinieks ērģelēm pārlicis vairāk kā 100 kompozīciju, paverot plašas iespējas jauna repertuāra izveidošanā. Karpentera oriģinālskaņdarbi un mūziķa aranžijas ērģelēm ir iespējams visdaudzveidīgākie un krāšņākie muzikālie piemēri plašajām instrumenta iespējām 21.gadsimta ērģeļmūzikā.
Pasaules koncertturnejās Karpenters dodas ar unikālām, mobilām digitālajām ērģelēm, kas veidotas pēc paša mākslinieka ieceres un prototipa. Līdz šim tās jau pabijušas nozīmīgākajās koncertu norises vietās - sākot no Linkolna centra Ņujorkā līdz prestižākajām Eiropas koncertzālēm. Ar tūkstošiem sekotāju un skatījumiem YouTube kanālā, daudziem televīzijas, radio un preses apskatiem, tostarp kanālos CNN, CBS, BBC Radio 3, izdevumos NDR Kultur, The New York Times, The New Yorker, The Wall Street Journal u.c., viņu neapšaubāmi var uzskatīt par šobrīd redzamāko, dzirdamāko un iemīļotāko ērģelnieku pasaulē.
 
Kā brīnumbērns viņšjau 11 gadu vecumā izpildījis J.S.Baha Labi temperētā klavesīna repertuāru pirms iestāšanās Amerikas Zēnu kora skolā. 1992.gadā Kamerons pārceļas un Ņujorku, kur turpina studijas prestižajā Džuljardā (TheJuilliard School), turpinot darbu pie paša kompozīciju veidošanas un 2006. gadā absolvējot skolu ar maģistra grādu.
 
 

Pēdējās ziņas

2017-03-11 Itāļu zvaigzne Zucchero uzstāsies Lietuvā un Igaunijā
2017-03-03 Sieviešu dienai veltīti pasākumi Tukumā un apkārtnē
2017-03-01 Pavasara putnu diena Kalnciema kvartālā
2017-03-01 Dabas muzejā atklāta izstāde „Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei"
2017-03-01 Rotko centrā pasākumi martā
2017-02-26 5. martā starptautisks džeza sekstets “Lielajā dzintarā” sniegs vienīgo koncertu Latvijā
2017-02-26 8. martā divu jaunu izstāžu atklāšana Rotko centrā
2017-02-26 Aizputes Tūrisma informācijas centrā no 8. marta apskatāma fotoizstāde par malkas pilīm
2017-02-26 1. aprīlī atklās Bruņinieka skulptūru

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski