Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Dabas muzejā atklāta izstāde „Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei"

2017-03-01

 Gatavojoties Latvijas simtgadei, Dabas muzejā tapusi izstāde, kas iepazīstina ar dabas un klimata pārmaiņām, kas notikušas tagadējā Latvijas teritorijā pirms vairāk nekā 400 miljoniem gadu līdz pat mūsdienām. 

Latvijas dabu laika gaitā ir veidojuši dažādi ģeoloģiskie procesi, klimata pārmaiņas un cilvēku darbība. Izstādē interaktīvā veidā stāstām par dabas attīstības vēsturi, atklājam kad un kā šajā teritorijā ir ienākušas un izzudušas dažādas augu, dzīvnieku un sēņu sugas, kuras no tām šobrīd uzskatāmas par īpašu mūsu dabas bagātību, kā arī skaidrojam, vai augu un dzīvnieku sugām Latvijā iedzīvoties ir palīdzējuši paši cilvēki. 
 
Izstādē „Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei'' apkopota informācija gan par laikiem, kad Latvijas teritorija bija klāta ar seno jūru ūdeņiem, kuros dzīvoja koraļļi, gan mūsdienām, kad joprojām zinātnieki katru gadu atklāj jaunas sugas, piemēram – virpainīti –, kas 2016. gada rudenī tika atrasta pašā Rīgas centrā. 
Izstādi aicinām apmeklēt gan dabas draugus, gan tos, kurus interesē, kādas izmaiņas apkārtējā vidē veicinājusi cilvēku rīcība. Jaunākajiem apmeklētājiem sarežģīto tēmu palīdzēs izprast animācijas filma „Laika vilciens”, savukārt pieaugušo auditorijai piedāvāsim noskatīties 20 minūšu garu dokumentālo filmu par Latvijas dabas bagātībām, kas papildināta ar muzeja dabaszinātņu speciālistu komentāriem. 
 
Izstāde tapusi projekta „Ceļojošā izstāde „Latvijas dabas bagātības”" ietvaros un pavasarī būs skatāma arī Madonā un Jēkabpilī. Latvijas simtgadei veltītais projekts tiek īstenots ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu. Projektu realizē Dabas muzeja atbalsta biedrība sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.
Izstāde Dabas muzejā būs apskatāma līdz 2017. gada 2. aprīlim
 

Pēdējās ziņas

2017-03-01 Pavasara putnu diena Kalnciema kvartālā
2017-03-01 Rotko centrā pasākumi martā
2017-02-26 5. martā starptautisks džeza sekstets “Lielajā dzintarā” sniegs vienīgo koncertu Latvijā
2017-02-26 8. martā divu jaunu izstāžu atklāšana Rotko centrā
2017-02-26 Aizputes Tūrisma informācijas centrā no 8. marta apskatāma fotoizstāde par malkas pilīm
2017-02-26 1. aprīlī atklās Bruņinieka skulptūru
2017-01-12 “ALASKA DREAMERS” koncerts 29. janvārī
2017-01-12 Kalnciema kvartālā būs cepuru tirgus
2017-01-09 Pārdošanā biļetes uz Ņujorkas baleta trupas “Complexions” priekšnesumu Liepājā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski