Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lidostā “Rīga” atklāj jauno ziemeļu piestātni

2017-01-03

Piedaloties satiksmes ministram Uldim Augulim, Satiksmes ministrijas un lidostas vadībai, nozīmīgākajiem sadarbības partneriem un citiem viesiem, starptautiskajā lidostā “Rīga” 14.novembrī svinīgi atklāja jauno ziemeļu piestātni.

 
“Jaunā piestātne ir turpinājums vērienīgajiem lidostas infrastruktūras attīstības projektiem, kuru mērķis ir vairot pasažieru ērtības un paaugstināt ceļotājiem un sadarbības partneriem sniegto pakalpojumu kvalitāti, tā nostiprinot lidostas “Rīga” kā vadošās Baltijas un Ziemeļeiropas lidostas pozīcijas,” norāda starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētājs Armands Jurjevs.
Jaunās piestātnes divos stāvos pasažieriem ir pieejami 19 jauni iekāpšanas sektori, trīs gaisa kuģu tilti, divi jauni veikali un piecas kafejnīcas, rotaļu laukumi bērniem, kā arī plašas un ērtas uzgaidāmās telpas. Kopējā ziemeļu piestātnes platība ir 9828,39 m2, bet kopā ar projekta pirmajā posmā izbūvētajām telpām ielidojošajiem pasažieriem un termināļus savienojošo galeriju – 17 340 m2.
 
Pateicoties jaunās piestātnes iespējām, starptautiskā lidosta “Rīga” ir pilnībā gatava apkalpot tālos lidojumus gan tehniski, gan pasažieru ērtību ziņā. Lidostai “Rīga” attīstoties par reģionālo tranzīta centru, paredzams aizvien lielāks tranzīta pasažieru skaita pieaugums – jau šobrīd to ir 27% no visiem pasažieriem. Tālo lidojumu pasažieriem jaunā piestātne piedāvā plašu un ērtu tranzīta zonu, savukārt ap piestātni ierīkotā hidrantu sistēma tiešai degvielas padevei no degvielas bāzes ļauj ātrāk uzpildīt lielos gaisa kuģus. Jaunās gaisa kuģu stāvvietas atrodas termināļa tuvumā, kas ļauj pasažieriem ērtāk un ātrāk nokļūt gaisa kuģos, mazāk izmantojot autobusus.
 
Jaunās piestātnes projekta autori ir SIA ARHIS ARHITEKTI arhitekti Andris Kronbergs, Raimonds Saulītis, Paulis Gibze, Evija Runce, Ēriks Miķelsons un Uldis Jaunsubrēns. Ēkas arhitektoniskais tēls un interjera risinājumi turpina jau iepriekš lidostas paplašināšanas projektos izmantotos pamatprincipus – iespējami liela caurskatāmība un laba orientēšanās telpā, veidojot plašas, integrētas, nenorobežotas telpas, sasaistot iekštelpas ar apkārtējo ārtelpu. Projektā maksimāli izmantoti dabīgi un ilgtspējīgi materiāli, veidojot arhitektoniski un stilistiski vienotu lidostas kompleksu.
 
Lidostas “Rīga” termināļa attīstības 5. kārtas projekta ietvaros līdz 2015. gada septembrim tika realizēts būvniecības pirmais posms, paplašinot ārpus Šengenas zonu un izbūvējot savienojošo galeriju un plašākas telpas ielidojošajiem pasažieriem, kā arī jaunās piestātnes nesošās konstrukcijas un fasāde. Kapsula ar vēstījumu nākotnei jaunās būves pamatos tika iemūrēta pirms diviem gadiem, 2014. gada 6. novembrī. Savukārt otrās kārtas ietvaros tika veikti iekšdarbi jaunajā ziemeļu piestātnē, uzstādīti gaisa kuģu tilti, izbūvēti iekāpšanas sektori, komercplatības un uzgaidāmās telpas. Pirmā posma būvniecību veica SIA “Skonto Būve”, bet otrās kārtas būvdarbus – SIA “Merks”.
Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 26 miljoni eiro. Lidostas termināļa attīstības projektu lidosta realizē savas saimnieciskās darbības ietvaros, finansējot to no saviem līdzekļiem un piesaistot kredītlīdzekļus no POHJOLA BANK PLC.
 
Nākamais solis lidostas “Rīga” infrastruktūras attīstībā būs tālāka termināļa pilnveidošana, paplašinot pasažieru reģistrācijas zāli, bagāžas saņemšanas un šķirošanas zonas, drošības kontroles zonu, kā arī izbūvējot daudzstāvu autostāvvietu un savienojumu ar jaunbūvējamā Eiropas sliežu ceļu platuma projekta “Rail Baltica” Rīgas lidostas staciju. Jau vēstīts, ka “Rail Baltic” projekta ieviesēja Eiropas Dzelzceļa Līnijas un starptautiskās lidostas “Rīga” šovasar parakstītais sadarbības memorands paredz, ka “Rail Baltica” RIX stacijas izbūve un pilnvērtīga tās integrācija lidostas teritorijā noslēgsies 2022. gadā.
 

Pēdējās ziņas

2017-01-03 Nāc dejot Argentīnas tango!
2017-01-03 Lietuviešu tekstila konkursa izstādes atklāšana
2016-12-29 Vecgada pavadīšana un jaungada sagaidīšana Tukuma pusē
2016-12-29 Jauna vēsturiskā ekspozīcija Rotko centrā
2016-12-27 Lēnā iepirkšanās Kalnciema ielas tirgū 7. janvārī
2016-12-16 Aicina uz Adventa mūzikas svētku noslēguma koncertu Rīgas Lutera baznīcā
2016-12-14 Izcilības balvu kultūrā iegūst Andris Nelsons, Rasa un Raitis Šmiti, un Turaidas muzejrezervāts
2016-12-14 Rotko centrs kļūst vērtīgāks
2016-12-13 Bauskas pils muzejā jauktā kora "Mežotne" koncerts

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski