Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rožu seminārs Tukumā

2016-12-01

 Šo sestdien, 3.decembrī Tukumā pirmoreiz notiks Rožu seminārs. Tas ir seminārs – tikšanās visiem tiem, kam patīk rozes, kas tās audzē vai tikai domā par šī zieda ieviešanu savā dārzā. Semināra norises vieta – Tukuma novada Domes ēka Talsu ielā 4, Tukumā. Semināra sākums – pulksten 10.00.

Semināru nosacīti var dalīt divās daļās. Pirmajā daļā klausītājiem būs iespēja uzzināt visu par vēsturiskajām rozēm, jo uz Tukumu ir uzaicināta uzstāties Rundāles pils ansambļa nodaļas vadītāja Lauma Lancmane. Viņas prezentācija būs veidota kā pārskats par Rundāles pils rožu dārza vienu mazāk pazīstamo daļu – vēsturisko  un sugu rožu laukumiem. Gandrīz visas šo laukumu rozes zied tikai vienu reizi gadā, tāpēc tikai retajam ir izdevies redzēt tās  pilnos ziedos.  Latvijā no senajām rozēm varam plaši redzēt dārzos tikai maijrozīšu un krokoto rožu krūmus, kā arī mežrozītes  mežmalās. Tāpēc bija vēlēšanās parādīt vairāk nezināmas rozes  un pietuvināt  šos stādījumus  vairāk 18. un 19.gadsimta dārza izskatam.  Skatot vēsturiskās rozes  iepazīstam ne tikai seno rožu krāsas un smaržas, bet arī pa gadiem varam izsekot rožu selekcijas attīstībai, kā arī redzēt svarīgākās rožu sugas, kas izmantotas selekcijā.
 
Savukārt otrā semināra daļa jau nodēvējama kā praktiskā daļa, jo te būs iespēja iepazīties ar jaunajām rožu šķirnēm, kas iegūstamas tepat Tukuma pusē, kā arī par to, kā tiek audzētas rozes lielākajā Baltijas rožaudzētavā. Iesākumā rožu kolekciju dārza “Rozītes” Sēmes pagastā saimniece Daila Trubiņa pastāstīs gan par dārza izveidi, gan šķirņu daudzveidību tajā. Lielākais akcents tiks likts uz dārzā esošo šķirņu izturību pret slimībām. Būs arī jaunumi, proti, stāstījums par franču selekcionāru rozēm, kas ir ar lieliem pildītiem ziediem un smaržīgas.
 
Savukārt Dace Lejiņa un Tatjana Kozlovska pastāstīs, kā vislielākajā rožu audzēšanas uzņēmumā Baltijā SIA "Ar B Agro" audzē rozes grieztajiem ziediem, no kā atkarīgs mūža ilgums griezto rožu stādiem, kā arī kur nopirkt "Ar B Agro" rozes un kādas šķirnes un krāsas rozes izvēlēties, un kā parūpēties, lai rozes vāzē mūs priecētu pēc iespējas ilgāk. Tātad – viss par grieztajiem ziediem.
 
Lai darbotiesprieks klausītājiem nepazustu līdz pavasarim, semināra organizētāji – Tukuma novada pašvaldība sagatavojusi pārsteigumu atnākušajiem, proti, improvizētā loterijā kāds no atnākušajiem tiks pie vērtīga dārza piederumu komplekta. 
 
Rožu semināru organizē Tukuma novada pašvaldība Tukuma zīmola stratēģijas ieviešanas programmas rezultātā, lai Tukums patiesi varētu dēvēties par dārzu un dārznieku pilsētu un visi droši varētu teikt “Uz Tukumu pēc smukuma!”
 
Vairāk informācijas – www.tukums.lv 
 
 
Ingrīda Smuškova

Pēdējās ziņas

2016-12-01 Goran Gora un Kārlis Kazāks muzicē Adventa mūzikas svētkos Rīgā
2016-12-01 Lauku tūrisma uzņēmējiem pasniegs vides kvalitātes zīmi „Zaļais sertifikāts” un kultūras zīmi „Latviskais mantojums”
2016-12-01 Ieva Parša un Herta Hansena pirmatskaņos Paula Dambja ciklu “Osipa Mandelštama dziesmas” balsij un klavierēm
2016-12-01 Rīgā ierodas pasaulē pirmā CS300 lidmašīna
2016-12-01 Traķu pilī Lietuvā uzstāsies Eliss Kūpers
2016-11-24 Rammstein uzstāsies Tallinā - pirmo reizi Baltijā ar brīvdabas šovu
2016-11-24 Aicina uz Adventa mūzikas svētkiem Rīgas baznīcās
2016-11-17 “LIELAIS DZINTARS” NEDĒĻAS NOGALĒ AICINA UZ ATVĒRTO DURVJU DIENU
2016-11-17 Gastronomiskā nedēļas nogale Tukuma pusē

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski