Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

“LIELAIS DZINTARS” aicina uz gada jubilejas koncertiem

2016-11-11

 Šajā nedēļas nogalē, 12. un 13.novembrī Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” klausītājus aicina apmeklēt divus pirmā gada jubilejai veltītus koncertus.Sestdien, 12.novembrī, pulksten 19 Lielajā zālē kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri koncertēs jaunais vijolnieks DaņiilsBulajevs un spožā akordeoniste Ksenija Sidorova, bet svētdien, 13.novembrī, pulksten 18 modernā džeza performanci Kamerzālē sniegs itāliešu pianists Rozario di Roza.Jubilejas aktivitātes noslēgsies nākamajā sestdienā, 19.novembrī, kad koncertzāle aicina visus interesentus pievienoties atvērto durvju dienas bezmaksas ekskursijām.

“Pirmo jubileju svinēsim kopā ar mūsu rezidējošo orķestri un virtuozo, brīnišķīgo Kseniju Sidorovu. Pēc studijām Londonā Ksenijai ir izveidojusies spilgta, starptautiska karjera un jāatzīmē, ka Liepājā viņa vēl nekad nav koncertējusi. Programmā piedalīties esam aicinājuši arī 12 gadus jauno DaņiiluBulajevu, jo vēlamies jauniem talantiem dot platformu, iespēju koncertēt ar profesionālu orķestri brīnišķīgā, akustiskā koncertzālē. Vēlamies, lai zāle būtu pieejama jauniem, spilgtiem māksliniekiem, pie kuriem pieder arī par brīnumbērnu dēvētais Daņiils,” jau iepriekš teikusi koncertzāles vadītāja Baiba Bože.
12.novembra koncertu sestdienas vakarā varēs klausīties tiešraidē Latvijas Radio 3 “Klasika”.Liepājas apkārtnē tiešraidi varēs klausīties FM 104,6 frekvencē, Rīgā un visā Zemgalē – FM 103,7, Kuldīgā – FM 92, Ventspilī – FM 89,9, Valmierā – FM 87,6, Cesvainē – FM 103,5, Viesītē – FM 102,2, Rēzeknē – FM 101,8 un Daugavpilī – FM 88,1.
 
Koncertzāles pārstāvji informē, ka uz sestdienas vakara koncertu pieejamas dažas pēdējās sēdvietas, aicinot interesentus vēl iegādāties biļetes uz otrās dienas koncertu. Svētdienas vakarā Kamerzālē notiks starptautiski atzīta sicīliešu izcelsmes modernā džeza pianista un komponista RozarioDi Roza solokoncerts. Programmā pianists klasiskajam klavieru skanējumam piešķirs neierastu noskaņu, izmantojot mūsdienu elektroniku, kā arī improvizācijas, lūpošanas un samplēšanas tehnikas. Liepājā atskanēs minimālisma un mūsdienu džeza tradīcijābalstītās programmas "Kompozīcija & reakcijas" ("Composition&Reactions") pirmatskaņojums.
 
Biļetes uz koncertiem nopērkamas visās Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides.
 
Jubilejas aktivitātes noslēgsies sestdien, 19.novembrī, kad no pulksten 10 līdz 20 koncertzālē notiks jau ceturtās, noslēdzošās atvērto durvju dienu ekskursijas. To laikā interesentiem bez maksas būs iespēja iepazīt “Lielā dzintara” koncertu telpasgida pavadībā, kā arī uzzināt interesantus faktus parēkas tapšanu un plašajām tehniskajām iespējām.
 
“Atsaucoties uz liepājnieku un pilsētas viesu pieprasījumu, atvērto durvju diena koncertzālē tiek rīkota jau ceturto reizi, taču šoreiz tā būs unikāla iespēja ielūkoties koncertzāles aizkulisēs. Noteikti aicinām visus, kas vēl nav pabijuši jaunajā koncertzālē vai to iepazinuši tikai daļēji, izmantot iespēju, pieteikties savlaicīgi un pavadīt aizraujošu un izzinošu dienu “Lielajā dzintarā”,” stāsta koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.
Ekskursijas pa “Lielā dzintara” koncertzālēm un citām publiskajām telpām šajā dienā notiks līdz 30 cilvēku lielās grupās. Katras ekskursijas sākums – apaļā stundā. Pirmās ekskursijas sākums pulksten 10, pēdējās ekskursijas sākums pulksten 19. Pieteikšanās norit klātienē “Lielā dzintara” informācijas centrā, Radio ielā 8, vai zvanot pa tālruni 634 24555.
 
Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” atklāšanas sērija 2015.gada nogalē noritēja no 17.oktobra līdz 31.decembrim, pakāpeniski klausītājiem atklājot Kamerzāli, Eksperimentālo skatuvi un noslēgumā – Lielo zāli. Atklāšanas sērijā piedalījās Liepājas Simfoniskais orķestris, vijolniece Ilze Zariņa, Berlīnes Filharmonijas orķestra stīgu instrumentu kvintets, Rēzija Kalniņa ar monoizrādi “Oskars un Rozā dāma”, trombonistsNilssLandgrēns (Zviedrija), operdziedātāja Marina Rebeka, solisti Egils Siliņš, Mati Turi (Igaunija), JovitaVaškevičūte (Lietuva), Elizabete Strida (Zviedrija), Osokinu ģimenes pianistiun citi Latvijas izcilākie mākslinieki.
 
 
Elizabete Hartmane
 

Pēdējās ziņas

2016-11-09 Tikšanās ar ekstrēmo ceļotāju Kārli Bardeli
2016-11-09 Ziemas izstāžu sezonas atklāšana Rotko centrā
2016-11-09 Izrāde „Pēdējais pionieris” Valmiermuižā
2016-11-08 Latviešu dziesminieku koncerts „Mosties”
2016-11-07 Nākamvasar Viļņā uzstāsies Robijs Viljamss ar īpašajiem viesiem “Erasure”
2016-11-07 Svētkos Rotko centrā svētku cenas
2016-11-05 SPILGTI AIZVADĪTS KONCERTZĀLES “LIELAIS DZINTARS” PIRMAIS GADS
2016-11-04 Koris “Cantus” ieraksta Ziemassvētku disku
2016-11-04 Noskaidroti Mākslas akadēmijas balvas 2016. gada nominanti

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski