Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Izrāde „Pēdējais pionieris” Valmiermuižā

2016-11-09

 Rudenīgajā 16. novembra vakarā plkst. 19.00 Valmiermuižas klēts viesistabā ciemosies neatkarīgais teātris „Dirty Deal Teatro”, kas līdzi būs atvedis režisora Dmitrija Petrenko izrādi „Pēdējais pionieris”.

Teātra platforma „Dirty Deal Teatro” Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai izrādīs iestudējumu „Pēdējais pionieris”. Stāsts radies, satiekot un uzklausot vairākus „pēdējos pionierus” – mūsdienu Latvijas iedzīvotājus vecumā ap četrdesmit gadiem, tādējādi metot tiltu starp „šodien” un „tad”.
 
Režisors Dmitrijs Petrenko stāsta par izrādi: „Mūsu izrādes galvenie varoņi ir trīs visparastākie jaunieši. Kopā ar viņiem mēs cenšamies saprast to mūsu vēstures posmu, ko apzīmējam ar „atmodu”. Man ir interesanti saprast, ko redzēja, juta un domāja tie krievu jaunieši, kas atmodas laikā mācījās vecākajās klasēs un auga krievu ģimenēs. „Pēdējais pionieris” nav izrāde par krieviem un latviešiem, bet par Sašu, Saņu un Ņikitu. Par tiem, kurus „neapēda” nedz dīvains un sarežģīts laiks, nedz straujas pārmaiņas.”
 
Ņikita, Saņa un Saša ir pusaudži astoņdesmito gadu beigās Rīgā. Viņiem visiem ir piecpadsmit gadu, un viņi runā krieviski. Ņikita, Saša un Saņa ir tie „pēdējie pionieri”, kuriem uzņemšana pionieros desmit gadu vecumā bija tikpat nozīmīgs notikums kā kaklautu sadedzināšana pie skolas pusaudžu gados. Tas ir stāsts par paaudzi, kura savu dzīvi uzsāka reizē ar jaunizveidoto valsti. Par tās paaudzes neremdināmo vēlmi, lai lietas notiek citādāk – sākot ar atļauto matu garumu skolēniem, beidzot ar to, lai viss vienkārši notiktu ĪSTĀK! Izrādes „Pēdējais pionieris” režisors ir Dmitrijs Petrenko, bet lomās iejūtas Kristaps Ķeselis, Armands Ikalis, Ilze Āboltiņa.
 
Izrādes radošā grupa aicina pēc uzveduma visiem palikt uz sarunu. Diskusijās varēs iesaistīties visi izrādes apmeklētāji, uzdodot sev interesējošus jautājumus par redzēto.
 
Nākamais vakarēšanas pasākums:
1. decembris – izrāde „Trīs stāsti” , rež. Varis Piņķis
 
Ielūgumi iepriekšpārdošanā: 7,00 EUR (izrādes dienā pieejami tikai pasākuma vietā par 8,00 EUR)
Ielūgumu skaits ierobežots
Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība 
Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava un Valsts kultūrkapitāla fonds 
 
Ielūgumus var iegādāties: Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai (Dzirnavu iela 2); Valmiermuižas vēstniecībā Rīgā (Aristida Briāna iela 9) un „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās.
 
 
Valmiermuižas kultūras biedrība
 
 

Pēdējās ziņas

2016-11-09 Tikšanās ar ekstrēmo ceļotāju Kārli Bardeli
2016-11-09 Ziemas izstāžu sezonas atklāšana Rotko centrā
2016-11-08 Latviešu dziesminieku koncerts „Mosties”
2016-11-07 Nākamvasar Viļņā uzstāsies Robijs Viljamss ar īpašajiem viesiem “Erasure”
2016-11-07 Svētkos Rotko centrā svētku cenas
2016-11-05 SPILGTI AIZVADĪTS KONCERTZĀLES “LIELAIS DZINTARS” PIRMAIS GADS
2016-11-04 Koris “Cantus” ieraksta Ziemassvētku disku
2016-11-04 Noskaidroti Mākslas akadēmijas balvas 2016. gada nominanti
2016-10-21 Grupa „Sigma” – vakarēšana Valmiermuižā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski