Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Koris “Cantus” ieraksta Ziemassvētku disku

2016-11-04

 Pielijušajā oktobra brīvlaika nedēļā Mākslas namu izgaismoja skaistas, skanīgas Ziemassvētku dziesmas – tapa mūzikas disks “Mirdzošie Ziemassvētki”, ko ieskaņoja E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas meiteņu koris “Cantus” (diriģentes Maruta Rozīte un Maruta Grigale, koncertmeistare Marta Ozoliņa) un vokālais ansamblis “Lucia Voices” (vadītāja Amanda Doniņa).

““Cantus” un viņu Lūciju ansamblis prezentē savu dziesmu albumu Adventes un Ziemassvētku laikam. Latviešu slavenā dziedāšanas kultūra savienojumā ar ziemeļnieku tradīcijām ir šī albuma noslēpums, kurā publikas iemīļotās dziedātājas izpilda angļu, vācu, zviedru, itāļu, amerikāņu un, protams, latviešu Adventes un Ziemassvētku dziesmas,” albuma anotācijā raksta prof. Dr. Stīvens Pols.
Prieks, ka “Lucia Voices” dziedātājas arī ir “vīgnerietes” – mūzikas skolas absolventes, bijušās kora “Cantus” dziedātājas. Viņas vieno skolas gados un koncertceļojumos izveidojusies cieša draudzība un saprašanās. Ansambļa vadītāja A. Doniņa studē mūzikas pedagoģiju J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un pēc studijām sapņo atgriezties Kuldīgā. Dziesmu aranžētāja ir Līva Blūma, viņa Mūzikas akadēmijā studē kompozīciju. Vēl ansambļa skanīgās balsis ir Sindija Celma, Signe Kņube, Monta Ķimene, Laura Volkonovska un Elizabete Sadauska.
Uz ierakstu bija ieradušies arī kora draugi un atbalstītāji no Gēsthahtes: kora menedžere Francine Rohlffs, Dr. Franz Hubert Timmermann, Hans un Marion Mitschke, Daniel Mahnke. F. Rohlffs pastāstīja, ka ar kori viņu vieno ilgstoša radoša sadarbība un iecere šim albumam radusies pēc sajūsmināto klausītāju lūguma. Dr. F. H. Timmermanni ar kori saista īpaša saite – viņš ir nenogurstošs kora atbalstītājs un labvēlis. Kora un ansambļa repertuārā ir arī viņa mātes, vācu komponistes un mūzikas pedagoģes Lenī Timmermann dziesmas, kuras viņam ir ļoti dārga piemiņa.
Mūzikas diska ieraksts noritējis raiti – plānoto četru dienu vietā pietika vien ar divām. Tas ir liels visas radošās komandas nopelns. Ar nepacietību gaidām jauno albumu!
Mūzikas disks iznāks “Media book” formātā, skaņu ieraksta režisors ir Varis Kurmiņš.
 
VAIRA LEITE

Pēdējās ziņas

2016-11-04 Noskaidroti Mākslas akadēmijas balvas 2016. gada nominanti
2016-10-21 Grupa „Sigma” – vakarēšana Valmiermuižā
2016-10-19 Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs 2016
2016-10-19 Kalnciema kvartālā “Anneles pļavas”
2016-10-12 Leģendu nakts Pelču pilī
2016-10-12 LMA rektoram Aleksejam Naumovam tiek piešķirts Ordenis mākslā un literatūrā (Ordredes Arts etdesLettres)
2016-10-12 Tadeuša Lapinska izstādes atklāšana
2016-10-04 Kalnciema kvartālā norisināsies interaktīva lekcija- darbnīca „Ar kokiem ir labāk”
2016-10-04 Senās mūzikas ansambļa “Lirum” koncerts Bauskas pilī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski