Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

LMA rektoram Aleksejam Naumovam tiek piešķirts Ordenis mākslā un literatūrā (Ordredes Arts etdesLettres)

2016-10-12

 2016. gada 11. oktobrī Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskontigleznotājam, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektoram prof. Aleksejam Naumovam pasniedza Ordeni mākslā un literatūrā (Ordredes Arts etdesLettres), pateicoties par ieguldījumu Francijas un Latvijas attiecību uzlabošanā kultūras jomā.Gleznotājam ir piešķirta Ordeņa kavaliera (Chevalier) pakāpe, ar kuru līdz šim apbalvoti tādi kultūras un mākslas dižgari kāTims Bērtons, Filips Glāss, Keita Blanšeta, Džūda Lovs unKailija Minoga.

 
Ordenis ir Francijas Republikas goda apbalvojums, ko 1957. gada 2. maijā iedibināja Francijas Kultūras ministrija. Ar šo ordeni tiek apbalvotas personas, kuru radošie darbi ir snieguši īpašu devumu mākslas un literatūras jomā un kuras ir veicinājušas mākslas un literatūras prestižu Francijā un pasaulē.Alekseja Naumova darbi līdzās izcilu Francijas mākslinieku darbiem tika eksponēti arī 2015. gadā Rīgas Biržā notiekošajā izstādē "Provansas valdzinājums". Vairāki mākslinieka darbi tapuši Francijā projekta "LivePaintings. WorldCities" ietvaros. LMA Alekseja Naumova vadībā aktīvi piedalījās arī Latvijas Kultūras festivālā Francijā „EtonannteLettonie"un festivālā"Francijas pavasaris" Latvijā. Šī gada janvārī LMA notika četru jaunu franču mākslinieku izstāde, savukārt Parīzē decembra sākumā tiks atklāta mūsu jauno mākslinieku izstāde“Nākotnes gravitācija”. Turklāt Erasmus+ ietvaros Akadēmijai ir sadarbība ar astoņām mākslas augstskolām Francijā.
 
Aleksejs Naumovs ir izcils latviešu mākslinieks, kura glezniecību raksturo krāsas nozīmība. Viņš absolvējis LMA monumentālās glezniecības nodaļu. Strādājot LMA, mākslinieks regulāri piedalās nozīmīgās vietēja un starptautiska mēroga norisēs – izstādēs, simpozijos, apmaiņas programmās. Būdams viens no pazīstamākajiem latviešu mūsdienu māksliniekiem, veidojis vairāk nekā 60 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs, kā arī piedalījies vairākos desmitos grupu izstāžu. 2013. gadā Aleksejs Naumovs tika nominēts “Purvīša balvai”. Saņēmis Latvijas un ārvalstu apbalvojumus. 2012. gadā apbalvots ar Atzinības Krustu.
 
 
Linda Indriksone
Latvija Māksla akadēmija
 

Pēdējās ziņas

2016-10-12 Leģendu nakts Pelču pilī
2016-10-12 Tadeuša Lapinska izstādes atklāšana
2016-10-04 Kalnciema kvartālā norisināsies interaktīva lekcija- darbnīca „Ar kokiem ir labāk”
2016-10-04 Senās mūzikas ansambļa “Lirum” koncerts Bauskas pilī
2016-10-04 III Starptautiskais tekstilmākslas simpozijs Daugavpilī
2016-10-04 Rudens modes tirgus
2016-10-03 airBaltic jauni maršruti
2016-10-03 Gain Fast koncerts "Pāri laikam"
2016-10-02 “Lielajā dzintarā” notiks izrāde bērniem “Baltā grāmata”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski