Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tadeuša Lapinska izstādes atklāšana

2016-10-12

Šo piektdien, 14. oktobrī plkst. 16:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā 20. gs. prominentākā pasaules grafiķa, poļu mākslinieka Tadeuša Lapinska (1928 – 2016)izstādes „Māksla kā dzīvesveids”atklāšana.

Mākslinieka Tadeuša Lapinska interese izvietot savu personālizstādi vietā, ar kuru saistās viņa drauga un skolotāja Marka Rotko biogrāfija, bija tik nozīmīga, ka mākslinieks izteica vēlmi ierasties uz izstādes atklāšanu personīgi. Diemžēl satikt personīgi mākslinieku vairs neizdosies, jo 14. septembrī pasauli pāršalca negaidīti skumja vēsts – ļoti talantīgais, Amerikā atzītais poļu mākslinieks vairs nav starp mums. Taču, neskatoties uz to,māksliniekaTadeuša Lapinska, Marka Rotko skolnieka un laikabiedra izstāde „Māksla kā dzīvesveids” skatītājiem būs skatāma līdz pat novembra vidum un kalpos kā piemiņa ikvienam viņa talanta cienītājam.
 
Tadeuša Lapinska izstādes ar uzviju tika pieņemtas dažādās Pasaules valstīs – par viņa atzīšanu liecina neskaitāmās publikācijas un apbalvojumi. ASV prezidenta Ronalda Reigana laikā kalendārā tika ieviesta īpašā Lapinska diena, kas saistījās ar Tadeuša Lapinska iesaistīšanos kultūras mantojuma saglabāšanā. Viņš ir arī tēlotājmākslas goda Doktors vairākās mākslas akadēmijās. Kembridžas Universitātes starptautiskais Biogrāfijas centrs Lapinskim piešķīra „21.gadsimta izcilas personības titulu”.
 
Tadeuša Lapinska daiļrade savā dziļākajā būtībā korelē ar Marka Rotko idejām un aspirācijām. 60tajos gados Esot Rotko students Ņujorkas Universitātē Lapinskis no sava mentora saņēma savdabīgu „stafetes kociņu”, kas atspoguļojas mākslinieka citātā: “Māksliniekam pavisam nav svarīgi parādīt apkārtējo vidi, bet gan nodot tieksmi pēc izziņas un izvirzīt sev konkrētu ētisku principu un normas. Man nekad nebija jāizvēlas – strādāt abstrakcijās vai figuratīvisma virzienā. Ir tikai viena lieta – klusuma un vientulības meklēšana.”
Tadeuša Lapinska izstāde tiks atklāta vienlaicīgi ar III Starptautiskā tekstilmākslas simpozija dalībnieku darbu izstādi. 
 
 

Pēdējās ziņas

2016-10-12 LMA rektoram Aleksejam Naumovam tiek piešķirts Ordenis mākslā un literatūrā (Ordredes Arts etdesLettres)
2016-10-12 Leģendu nakts Pelču pilī
2016-10-04 Rudens modes tirgus
2016-10-04 III Starptautiskais tekstilmākslas simpozijs Daugavpilī
2016-10-04 Senās mūzikas ansambļa “Lirum” koncerts Bauskas pilī
2016-10-04 Kalnciema kvartālā norisināsies interaktīva lekcija- darbnīca „Ar kokiem ir labāk”
2016-10-03 Gain Fast koncerts "Pāri laikam"
2016-10-03 airBaltic jauni maršruti
2016-10-02 „Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmijas” konkursa darbu izstāde

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski