Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kalnciema kvartālā norisināsies interaktīva lekcija- darbnīca „Ar kokiem ir labāk”

2016-10-04

2016.gada 8.oktobrī 12.00 Koka arhitektūras centrā "Kalnciema kvartāls" norisināsies interaktīva darbnīca auditorijai no 7 - 77 gadu vecumam. Pazīstamais koku eksperts Edgars Neilands stāstīs par to, kāpēc ar kokiem tomēr ir labāka dzīve. Ikvienam būs iespēja ko jaunu iemācīties, paskatīties uz pazīstamām lietām savādāk un uzdot interesējošus jautājumus par un ap kokiem, kā arī beigās pārbaudīt savas iegūtās zināšanas.

 
Darbnīcas„Ar kokiem ir labāk” vadītāji - biedrība „Annaskoku skola” (www.kokuskola.lv) sevī apvieno dažādu nozaru speciālistus, tie ir dabas eksperti, mežsaimniecības speciālisti, dārznieki, ainavu arhitekti un koku kopēji – arboristi. Tā kā pilsēta bez kokiem nav iedomājama un koks ir pilsētas ārtelpas viens no svarīgākajiem elementiem, ir nepieciešama sadarbība starp dažādu nozaru speciālistiem, lai tiktu panākts pēc iespējas kvalitatīvāks rezultāts. Tādēļ „Annas koku skola” apvieno līdzīgi domājošus cilvēkus, kuriem ir interese par kokiem pilsētvidē un ārpus tās, sekmē mūža izglītību, veicina starpnozaru sadarbību, kā arī vides kvalitātes paaugstināšanu.
 
Ja Jums jautātu - ko mums, cilvēkiem, var dot koki? Iespējams, populārākās atbildes būtu: tie ražo skābekli, dod kokmateriālus ēku un mēbeļu būvēšanai, no kokiem iegūstam malku, lai ziemā sasildītos. Protams, mums, Latvijas ļaudīm, katrā gadalaikā ir aktuāls kāds koks - bērzu sula pavasarī, Ziemassvētku eglīte ziemā, ozolu vainags Jāņos un krāsainās Siguldas kļavu lapas rudenī. Taču labums, ko gūstam no pilsētas kokiem ir citādāks, nekā no meža kokiem. Sarunas laikā ar kokkopi/arboristu un dārznieku, SIA „LABIE KOKI” vadītāju Edgaru Neilandu būs iespēja uzzināt visu par pilsētas koku dzīvi. Vai pilsētās vispār vajag kokus? Kādi ir pilsētas koku uzdevumi un kāds mums, pilsētas iedzīvotājiem no tiem ieguvums? Kāpēc ir prātīgi kokus sakopt un kam uzticēt koku kopšanu? Kas tā tāda - dubultā galotne? Un kā varam zināt, vai, būvējot jaunas ēkas, arī koki tiek pasargāti? Kopā ar Edgaru varēsim paskatīties uz zināmām lietām no cita skatupunkta, uzzināt daudz jaunu un aizraujošu faktu par un ap kokiem un stāsta beigās pārbaudīt savas zināšanas!
 
Norises vieta: Koka arhitektūras centrs "Kalnciema kvartāls", Melnsila ielā 10B, Rīgā.
Ieejas maksa: 5 EUR. Ģimenes biļete līdz 4 personām 10 EUR.
Nodarbības garums: 1.5h.
 
Ciklā paredzētas vēl divas darbnīcas:
 
15.OKTOBRIS, 12.00
 
Oskars Krišāns "Par kokiem. Kā tie aug?" 
Iespēja iedziļināties tajā, kā un kapēc koki aug. Interesants stāstījums mīsies ar uzdevumiem un iespējām pašiem vērot un izzināt. Koka uzbūve un fizioloģija ikvienam saprotamā valodā! 
Auditorija: sākot no 6 gadu vecuma. 
Norises laiks: aptuveni 3h.
 
 
22.OKTOBRIS, 12.00
 
Maija Grandāne "Cilvēkam un dabai draudzīgs parks" 
 
Īss stāstījums par to, kas ir labs parks, kur cilvēks un daba sadzīvo. Turpinājumā interaktīvi izglītojoša spēle ar dabas elementu izvietošanu uz spēles maketa. 
Darbs tiks organizēts grupās (3 - 6 bērni), kur vienas nodarbības ilgums 20 - 30 minūtes.
Auditorija: 6 - 12 gadi, bet arī lielajiem būs interesanti!
 
 
 
Una Meiberga
 
 
 
 
 
 

Pēdējās ziņas

2016-10-04 Senās mūzikas ansambļa “Lirum” koncerts Bauskas pilī
2016-10-04 III Starptautiskais tekstilmākslas simpozijs Daugavpilī
2016-10-04 Rudens modes tirgus
2016-10-03 airBaltic jauni maršruti
2016-10-03 Gain Fast koncerts "Pāri laikam"
2016-10-02 “Lielajā dzintarā” notiks izrāde bērniem “Baltā grāmata”
2016-10-02 „Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmijas” konkursa darbu izstāde
2016-09-28 Bombardier CS300 uzsāk Austrumeiropas tūri kopā ar pirmo lidmašīnas operatoru airBaltic
2016-09-27 “Lielajā dzintarā” notiks izrāde bērniem “Baltā grāmata”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski