Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

“Lielajā dzintarā” notiks izrāde bērniem “Baltā grāmata”

2016-09-27

 Svētdien, 2.oktobrī pulksten 16 koncertzāles “Lielais dzintars” Eksperimentālajā skatuvē norisināsies izrāde 1.-5.klašu skolniekiem “Baltā grāmata”.

Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem, kur ceļiniekus sagaida Jančuks - zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopā atklāt apkārt esošo pasauli. 
Palīgā ņemot Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” tekstu, divus aktierus, visu ceļojuma dalībnieku iztēli un dažus teatrālus brīnumus, soli pa solim no ikdienišķām lietām tiek radīta izrāde. Skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem – kopīgi tiek vākts siens un jāts uz maisiem pieguļā, lai pēc tam apgultos zālē un skatītos zvaigžņotās vasaras nakts debesīs. Tas ir kopīgs piedzīvojums, kuru katram izrādes dalībniekam būs iespēja pēc tam atkārtot pašam, iesaistot savus mājiniekus un viņu iztēli.
Teātra apskatniece Ilva Lorence par izrādi raksta: ”Es ļoti daudz smējos. Tā, kā sen nebiju smējusies. Un bērni smējās. Smiekli vieno un izraisa tikai vēl lielākus smieklus.”
Jaunā režisore Inga Tropa aicina ģimenes apmeklēt izrādi: “Galvenais varonis Jančuks ir vērotājs, man liekas, ka mums ikdienā tieši pietrūkst nedaudz piebremzēt un pavērot, kas notiek apkārt. Mēs kopā par maz vakarējam, jo, pat ja sanākam kopā, fonā vienmēr ir televizors.”
“Ingas Tropas "Baltā grāmata" ir tik pilna ar niansēm, dažādām noskaņām, pārdomātām detaļām, ka slinkāks režisors droši vien būtu pusi atstājis nākamajam iestudējumam. Kontekstā ar lauku darba tikumu šī izrāde ir izveidota līdz kaulam, un ir redzams, ka, strādājot pie uzveduma, nav pieļauti kompromisi – pārdomātas detaļas un scenogrāfiski pārsteigumi ir katrā ainā, aktieru enerģija neatlaižas ne mirkli, un pusotru stundu garā izrādē bez starpbrīža tas izskatās iespaidīgi,” satori.lv raksta Rūta Briede.
Izrāde nominēta „Spēlmaņu nakts 2014” balvai kategorijā „Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.Scenogrāfe: Inga Alsiņa. Gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers. Lomās: Lauma Balode un Jānis Znotiņš.
Biļetes par 6 eiro nopērkamas visās Biļešu paradīzes kasēs un koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā no pulksten 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15. Izrādi piedāvā koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar “DirtyDealTeatro”.
 
Elizabete Hartmane
 

Pēdējās ziņas

2016-09-23 Skriešanas – nūjošanas seriāls „Cēsu apļi”
2016-09-02 airBaltic kļuvusi par izaugsmes līderi Baltijas reģionā
2016-08-25 Mākslas festivāls “Teātris ir visur” Kuldīgā
2016-08-25 Senās mūzikas ansambļa "BarrocoTout" koncerts
2016-08-25 Noslēgusies I Latvijas starptautiskā keramikas biennāle
2016-08-15 Noslēdzies XII mūzikas festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante
2016-08-13 SUMMERTIME festivālā atgriežas temperamentīgā Grammy laureāte – Dobē Njaorē
2016-08-12 Pirmo reizi Latvijā – čigānu svinga un džeza zvaigznes „The Rosenberg Trio”
2016-08-12 Fly Me Away portugāļu vakars Kalnciema kvartālā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski