Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jaunā Kuldīgas pusmaratona trase nesīs rekordus vai saasinās cīņu čempioniem?

2016-08-11

 Šī nedēļas nogale būs īsts baudījums skriešanas sporta gardēžiem vismaz divu iemeslu dēļ. Sestdien, 13. augustā skrējēji dosies uz Kuldīgu, lai baudītu jauno sacensību trasi un noskaidrotu jaunos Latvijas čempionus pusmaratona distancē. Taču svētdien teju katra skrējēja goda pienākums – just līdzi mūsu gargabalniecēm Marhelei, Prokopčukai Hilbornai, kuras pulksten 15:30 pēc Latvijas laika šķērsos Rio olimpiskā maratona starta līniju.

Kamēr Latviju pilnībā pārņēmis olimpisko spēļu trakums, kuldīdznieki turpina aktīvu gatavošanos ikgadējam Latvijas čempionātam pusmaratonā. Līdz ar pēdējiem veiktajiem mērījumiem, ir pilnībā apstiprināta jaunā trase un gatava vienam no pilsētas svarīgākajiem sporta notikumiem. Skaidrs ir tas, ka pat mazākās izmaiņas trasē var ietekmēt rezultātus – gan radīt jaunus rekordus, gan arī likt pasvīst. Tas, protams, it sevišķi svarīgi tiem, kuri skries pēc čempiona titula.
Trases jaunais posms ilggadējiem Kuldīgas pusmaratona dalībniekiem būs jau pazīstams – pēc daudzu skrējēju lūguma ir atjaunots Stendes ielas posms, iekļaujot skrējienu pār veco Kuldīgas ķieģeļu tiltu, no kura paveras lielisks skats uz Ventas rumbu. Posms ir apmēram kilometru garš, un segums lielākoties ir apaļais bruģis. Trases sertificētājs un daudzu izcilu garo distanču skrējēju treneris Juris Beļinskis teic, ka “bruģis, protams, nav tas labākais skriešanai un varētu radīt problēmas. Kā arī jaunajā trases versijā ir vairāk mazo pauguriņu, taču kopumā rezultātus tam negatīvi nevajadzētu ietekmēt. Savukārt pusmaratona rezultātiem par labu varētu spēlēt cits jauninājums sacensību organizācijā – 21 km starts tiks dots atsevišķi no citām distancēm, pulksten 10.00. Līdz ar to trase būs brīvāka un nebūs drūzma, kas iepriekš nedaudz apgrūtinājusi līderu skrējienu.”
Līdzīgi kā citos Bigbank Skrien Latvija posmos, arī Kuldīgā viens sacensību aplis ir 5 km garš, līdz ar to 10 km skrējiena dalībnieki veiks 2, bet pusmaratonisti – 4 apļus. Kopumā raksturojot Kuldīgas trasi, vērtīgi zināt, ka reljefs šeit, salīdzinot ar citiem posmiem, ir pauguraināks, bet segums – lielākoties akmens bruģis un nedaudz asfalts. J. Beļinskis iesaka, ka sagatavoties šādiem sacensību apstākļiem un trenēt pēdu palīdzēs krosa skrējieni apvidū, pa mežu. Un tā, kā Kuldīgas pusmaratonā parasti papildus grūtības cīņā ar kilometriem sagādā īpaši siltie laikapstākļi, dodoties trasē ne vien jāņem līdzi ūdens, bet “svarīgākais, skrienot karstā gaisa temperatūrā, ir sabalansēt ātrumu – neuzsākt skrējienu ar augstāko pulsa frekvenci. Kad jau ir veikta puse distances – tad arī būs skaidrs, vai tempu kāpināt vai noturēt esošo. Savukārt kalnainākos posmos skatīties nevis uz tempu, bet pulsu,” piebilst Beļinskis. 
11. Kuldīgas pusmaratona dalībnieki savus starta numurus varēs izņemt gan 12. augustā EXPO laikā no pulksten 18.00 līdz 21.00, bet arī pasākuma rītā sākot no pulksten 7.30. Reģistrācija un numuru izņemšana tiek slēgta 30 minūtes pirms konkrētās distances starta. Pēc pusmaratonistiem, pulksten 12.30, tiks dots starts pārējām distancēm – 10,5 km un 5,27 km skrējienam, ka arī nūjotājiem, kuri Kuldīgas pusmaratonā piedalīties pirmo reizi. Sacensības noslēgs Bērnu skrējiens, kura starts paredzēts pulksten 14.15.
Vairāk informācijas un reģistrēšanās – bigbankskrienlatvija.lv.
 
SINTIJA MELNE, “Skrien Latvija” komunikāciju speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2016-08-11 Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta IV Starptautiskā keramikas mākslas simpozija un III Starptautisko keramikas eksperimentālo apdedzināšanas tehnoloģiju izstāde
2016-08-10 Aicina uz Grīziņkalna kino svētkiem “Elpojiet dziļi”
2016-08-10 Dzintaru koncertzālē pasaules slavenais kamerorķestris „Maskavas virtuozi”
2016-08-10 Latvijas polārpētnieki atgriezušies no ekspedīcijas Grenlandē
2016-08-04 Festivāls SUMMERTIME – aicina Inese Galante vedīs pasaules ceļojumā
2016-08-04 Dizaina radošā darbnīca Kuldīgā no 31.jūlija līdz 6.augustam
2016-08-03 Keramikas simpozijs Daugavpilī
2016-08-03 Rotko centrs piedāvā īpaši labas cenas uz pasākumiem
2016-08-03 Bauskas pils III. teatralizētais paukošanās turnīrs

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski