Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Festivāls „Vadātājs” 21. maijā pietur Lūznavas muižā

2016-05-12

 2016. gada 21. maijā festivāla „Vadātājs” pietura būs Lūznavas muiža Rēzeknes novadā, kur reizē tiks atzīmēta arī Muzeju nakts.

Ceļojošā festivāla pieturā Lūznavā apmeklētājus gaida ansamblis Manta, latgaliešu mūzikas izlase, komiķis Rūdolfs Kugrēns, KristīnesBrīniņas laikmetīgās dejas performance,Inga Gaile un Edgars Mākens ar dzeju un mūziku, Latvijas jauno režisoru īsfilmu programma, kā arī ekskursijas pa muižu un nakts zupa parkā.
 
Pasākums paredzēts plašai publikai neatkarīgi no dzīves vietas un vecuma.Bez ieejas maksas. 
Pirmo reizi sadarbībā ar ceļojumu aģentūru „Skaistie skati” tiek organizēts brauciens līdzi „Vadātājam”ar autobusu, kas, piemēram, rīdziniekiem krietni atvieglo iespēju
 apmeklēt festivālu. 
(Pieteikšanās: http://www.skaistieskati.lv/site/lat/latvija/2369/) 
 
Programma Lūznavas muižā:
 
18.00–18.40 un 19.00–19.40 
Lūznavasmuižaverdurvis.Muižasiepazīšanasekskursijas.
 
18.00–18.10 
Muzejunakts “Atverdurvisuz MŪZU!” atklāšanaLūznavasmuižā
 
18.15–18.45 
Dejas MŪZA. Laikmetīgāsdejasizrāde “I am really shy person”. AutoreunizpildītājaKristīneBrīniņa. 
"I'm a really shy person" irīsformāta mono izrāde.Tāirveidotaiedvesmojoties no diriģentaAndraNelsona, kuruhoreogrāfeKristīneBrīniņašobrīdvarētudēvēt par savuvaroni.VērojotNelsonudarbībāunklausotiesintervijas, horeogrāfidziļiaizkustinājamāksliniekaatklātība, vienkāršība un mīlestībapret to, koviņšdara. Izrādeirveidotapamatojotiesuzintervijāmun video materiāliemarAndriNelsonu. Tiksizmantotsmāksliniekarunātaistekstsunķermeņavaloda, kasmijiedarbosiesarhoreogrāfesekspresiju. Izrādeir par KristīnesBrīniņasvēlmiiemiesotiesabrīnotajāmāksliniekā, laiarfantāzijas, kustības, skaņasunvārdupalīdzību, radītuviņaskulptūru,arcerībutajāsaskatītsavupotenciālopašportretu.
 
19.00–19.45 
Teātra MŪZA. Stāvizrāde "Fiasko".
KomiķaRūdolfaKugrēnaizrāde.StāvizrādēFiaskoRūdolfsKugrēnspievērsīsieslielākāmunmazākām, ikdienišķām un neierastāmneveiksmēmganpersonīgā, ganvalstiskālīmenī. Rūdolfsuzskata, kacilvēkukolektīvieunpersonīgiefiasko (no itāļuvalodas - galīganeveiksme, neizdošanās) bieživienirlabākiegrūdienitālākai, veiksmīgākairīcībai, tādēļirveselīgiuztiemspētpaskatītiesarsmaidu.
 
20.00–20.40
Dzejas MŪZA. Inga Gaileun Edgars Mākens.
DzejniecesIngasGailesunmūziķa/komponistaEdgaraMākenakopprojekts, kurādzejoļulasījumimijas un tiekkopatskaņotiarklavieruizpildījumu.
 
21.00–21.50
Mūzikas MŪZA. Ansambļa “Manta” koncerts.
Ansamblis "Manta" irradiesuzkādreizējāsgrupas "Hospitāļuiela" bāzes, un šobrīdtajāirapvienojies "ex-Hospitāļu" radošaislīderis Edgars Šubrovskis un grupas "Gaujarts" solists Edgars Mākens. KopāarviņiemgrupāspēlēarīOskarsUpenieks (taustiņi) unRaitisViļumovs (bungas). Ansamblisnavpiesaistītsžanrarāmjiemuntajāgalvenāvērtībairdziesmām, nevisstilam – tāssaglabāsavuvērtībuarī, jatiktuspēlētascitāstilā. "Mantas" dziesmustilsirraibs – no sintpopalīdzbalādēm. 2014. gadaaugustāansamblisizdevasavudebijasalbumu, kuravienpadsmitdziesmasanalogiuzdiviemlenšumagnetofoniemierakstītasIngusBaušķeniekastudijā "Bicycle Systems". Albums saņēmisLatvijasmūzikasierakstugadabalva "Zeltamikrofons 2014" kategorijā "Labākaisalternatīvāsmūzikas albums", kāarī alternative.lv rīkotāsalternatīvāsmūzikasGadabalvunominācijā "Labākais albums".
 
22.00–00.00
Savējo MŪZA. Akustiskaislatgaliešumūzikaskoncerts.
Noskaņukoncertsmuižasbēniņos, kurāpiedalāsRēzeknesnovadavokālāstudija “Skonai”, “Sovvaļņīks”, GuntisRasims, KārlisKazāks, Laura Bicāne, KristapsVišs, ArnisSlobožanins, IlmārsRomančuks, grupa “Kaneva Cold” un citi.
 
18.00–22.00
Kino MŪZA. Latvijasjaunorežisoruīsfilmuprogramma.
Visa vakaragaitāparalēlicitāmfestivālamākslinieciskajāmnorisēmapmeklētājiemtiekpiedāvātaiespējaiepazītiesarLatvijasjaunorežisoruīsfilmuprogrammu, kurābūsskatāmasīsfilmas: “Laiksirpagājis” (rež. DāvisDreimanis), “Rebeka” (rež.DāvisDreimanis), “Plenči” (rež.GatisUngurs), “Gonzalez” (rež. Vents Grīnbaums), “Androgīns” (rež. MārtiņšJurēvičs), “Zemeirvisvientuļākāplanēta” (rež.LieneLinde), “Pavasarisvārnuielā” (rež.Edmunds Jansons) u.c.
 
00.00 
Baudas MŪZA.
NaktszupasbaudīšanaLūznavasmuižasparkā.
 
 
Ceļojošais festivāls "Vadātājs" ir radošo nozaru kopprojekts – izbraukuma pasākums, kurā vienojas dažādi mākslas un kultūras veidi. Katrā norises vietā Vadātājs piedāvās īpaši veidotu programmu, iesaistot arī vietējos māksliniekus un kultūras aktīvistus. Festivāla ideja ir decentralizēt norises Latvijas kultūras kartē, aktualizējot vai atklājot jaunas pasākumu vietas, sadarbības iespējas, kā arī iepazīstinot māksliniekus un publiku.
Iniciatīvas autori ir pieredzējuši kultūras produktu radītāji: Kalnciema kvartāla komanda, mūzikas producenti biedrība „Hi” un ansamblis „Manta” sadarbībā ar virkni Latvijas kultūras un mākslas profesionāļu.
 
Festivālu "Vadātājs" organizē biedrība „HI”, Kalnciema kvartāls, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
 „Vadātājs” norisēm aicinām sekot: www.facebook.com/CelojosaisFestivals un @vadatajsfestTwiterī.
 

Pēdējās ziņas

2016-05-12 Džeimss Morisons un Latvijas Radio bigbends
2016-05-12 “Keramikas dizaina un mākslas tirgu”
2016-05-12 “Lielais dzintars” pirmo reizi piedāvās laikmetīgās dejas performanci
2016-04-21 HANSA projekts iedvesmo
2016-04-21 Zili brīnumi Liepājā
2016-04-20 4. maijā notiks pirmais Baltā galdauta svētku pikniks
2016-04-20 Rīgā jauna picērija
2016-04-19 Festivāls “Summerburst” meklē nākamo DJ zvaigzni
2016-04-19 Svētki Valmiermuižā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski