Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

“Lielais dzintars” pirmo reizi piedāvās laikmetīgās dejas performanci

2016-05-12

 29.maijā pulksten 17 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” apmeklētājiem pirmo reizi tiks piedāvāta iespēja baudīt laikmetīgās dejas mākslu. Izrādes “Vērpete” autori un izpildītāji ir latvietis Krišjānis Sants un zviedrs Ēriks Ēriksons, savukārt muzikālo pavadījumu veidojuši Mārtiņš Miļevskis un Rihards Lībietis.

Krišjāņa Santa un Ērika Ēriksona kopdarba “Vērpete” pamatā ir tautas melodiju struktūras, kuru ritmiskais kods nosaka dejotāju kustību telpā un laikā. Sākot ar vienu kustību un turpinot to attīstīt, mākslinieki virzās no mierpilnas līdz ātruma un emociju pieblīvētai atmosfērai. Kā dabā, kur vērojot stihiju, gandrīz fiziski var sajust tās spēku, šī izrāde iedarbojas ar fascinējošu dinamiku, kas ievelk ne tikai dejotājus, bet arī skatītājus.
 
Latvijas Jaunā teātra institūta producētās izrādes „Vērpetes“ pirmizrāde notika Starptautiskā jaunā teātra festivāla “HomoNovus” programmā 2015.gada rudenī, izpelnoties klātesošo ovācijas. 
 
Dejotāji Krišjānis Sants un Ēriks Ēriksons satikās studiju laikā, mācoties prestižajā dejas skolā P.A.R.T.S. Briselē. Krišjānis Sants ir latviešu dejotājs un horeogrāfs, kas pēc mācībām Latvijas Kultūras Akadēmijā un P.A.R.T.S. aktīvi darbojas laikmetīgajā dejā Latvijā. Savos darbos Krišjānis ir eksperimentējis ar latviešu rakstu un tautas melodiju kodu pārnešanu dejā, sadarbojies ar koklētāju Laimu Jansoni. 
 
Ēriks Ēriksons ir zviedru dejotājs un horeogrāfs, kura interese par kustību radās nodarbojoties ar breiku un cirku. Apguvis laikmetīgo deju P.A.R.T.S. skolā, Ēriks turpina strādāt Beļģijā un citur pasaulē kā dejotājs un pasniedzējs, strādājot kopā ar vairākiem ievērojamiem horeogrāfiem.
 
Mārtiņš Miļevskis un Rihards Lībietis pieder pie jaunās mūziķu paaudzes un ir talantīgi improvizētāji. Ikdienā viņi darbojas atsevišķi, piedaloties dažādos projektos un mūziķu sastāvos, un uz skatuves satiksies pirmo reizi. 
 
Izrāde sāksies mākslas telpā Civita Nova, aicinot skatītājus līdz uz koncertzāles Lielo zāli, kura šajā vakarā būs unikāli iekārtota, ļaujot publikai līdz ar māksliniekiem atrasties lielās skatuves centrā. 
Izrādes tapšanu atbalstījusi Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”, Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un starptautiskā programma [DNA]. 
 
Biļetes par 7 eiro pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs, interneta vietnē “bilesuparadize.lv”, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” Informācijas centrā. Darba laiks no pulksten 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15. Izrādes ilgums – 1 stunda.
 
 

Pēdējās ziņas

2016-05-12 Džeimss Morisons un Latvijas Radio bigbends
2016-05-12 Festivāls „Vadātājs” 21. maijā pietur Lūznavas muižā
2016-05-12 “Keramikas dizaina un mākslas tirgu”
2016-04-21 HANSA projekts iedvesmo
2016-04-21 Zili brīnumi Liepājā
2016-04-20 4. maijā notiks pirmais Baltā galdauta svētku pikniks
2016-04-20 Rīgā jauna picērija
2016-04-19 Festivāls “Summerburst” meklē nākamo DJ zvaigzni
2016-04-19 Svētki Valmiermuižā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski