Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kuldīga aicina uz Hercoga Jēkaba gadatirgu

2015-09-18

Sestdien, 3. oktobrī, visi ceļi vedīs uz Kuldīgu, kur tieši pusdienlaikā ar pamatīgu dižgabala grāvienu Pilsētas dārzā ies vaļā Hercoga Jēkaba gadatirgus jeb lielā andele ar jandalēšanu, jautrošanos un citām izdarībām. Pēc kārtīga darba cēliena kuldīdznieki ir gatavi parādīt, ka arī atpūsties prot ar vērienu! 

Rati brakšķēs un galdi vai lūzīs no dabas veltēm un pašu mājās darinātā, audzētā, raudzētā vai brūvētā. Pagastu ļaudis no visiem 13 Kuldīgas novada pagastiem – Ēdoles, Gudeniekiem, Īvandes, Kabiles, Kurmāles, Laidiem, Padures, Pelčiem, Rendas, Rumbas, Snēpeles, Turlavas un Vārmes – rādīs, ko prot – andelēsies, dižosies, štovēs, šmorēs un kumēdiņus rādīs. Tirgus kņada un sen netikušos paziņu čalas jauksies ar žiperīgas mūzikas skaņām, ko no saviem amata rīkiem izvilinās gan pašu pagastu muzikanti, gan tuvāki un tālāki viesi. Spēj tik klausīties un līdzi lēkt!
 
Tirgus ķēķis čurkstēs, mutuļos un kārdinās kreptīgu ēdienu cienītājus un saldummīļus. Tur nu netrūks nekā! Zupas, putras, kāposti, kāds kūpināts “fišiņš”, māju desas, sālījumi un marinējumi dos spēku i tirgu izstaigāt, i kādā “atrakcionā” roku iemēģināt. Mājas alus, vīni, vai kāds kreptīgāks “špukteris” līdzēs dūšu piesiet un noskaņu piepravīt, bet parastie, nabagu un pat valdības pankoki ar dažādām zaptēm sievām un vīriem, medus burciņas, rauši, pīrāgi un tortes gaidīs savus ēdājus ”saldajā galā”.
 
Kad savs vēders pilns un mājniekiem cienasts jau ķeselē, uz amatnieku galdiem būs jānopēta, kas saimniecībā noderīgs. Krāsaini deķi, vilnas zeķes, adījumi, tamborējumi un tapojumi, koka karotes, rotas, paijas un īstu vīru “štrumenti” – tur būs, no kā izvēlēties! Ja kārtīgi sarunās, meistari vēl iedos pašam pamēģināt, kā tas i’- zeķei valdziņu uzņemt vai kalēja “žani” vicināt. Spēļu plačos varēs savu drosmi, acumēru un roku veiklību pārbaudīt, cirvjus mētāt, bultas raidīt un citādi izklaidēties, bet pie “jaktes” vīriem – putnus, zvērus apbrīnot un vaļā muti mednieku stāstos klausīties. 
 
Bet, kad pasākums jau ies uz beigām, vietējā pašvaldība sirsnīgi suminās novada sakoptāko māju un sētu, kā arī pilsētas skaistāko dārzu saimnieces un saimniekus.
 
Tirgū kā jau tirgū – laiks paies nemanot, un pēc lielgabalnieka otrā “spēriena” četros pēcpusdienā būs jāpošas uz māju pusi. Neatliec uz citu reizi – nāc, brauc un piedalies! Lustējies, kaulējies un jārējies no sirds, jo nekad vairs nebūs tā, kā šoreiz!
 
 
 Andris Grīnvalds
 

Pēdējās ziņas

2015-09-18 Rudens pasākumi Tukumā
2015-08-22 30.augusts Abavas senlejas Velo diena "Noķer vasaru!"
2015-08-22 BURTU TIRGUS skolas gaitu uzsākšanai Kalnciema kvartālā
2015-08-22 Maizes godi Brīvdabas muzejā
2015-08-17 Via Hanseatica arī augustā aicina piedalīties konkursā
2015-08-17 Nometne „Zaļais burvis” Rāznas Nacionālajā parkā 21.08.2015. – 27.08.2015.
2015-08-17 Goran Gora Kalnciema kvartāla brīvdabas koncertā
2015-08-17 airBaltic sāks lidojumus no Rīgas uz Zalcburgu
2015-08-15 Atraktīvs pasākums Šlokenbekas muižā 22.augustā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski