Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Etnoroka grupai „Laimas Muzykanti” 20 gadu jubileja un jauns albums „Rodi

2015-08-06

 Pie klausītājiem dodas etnoroka grupas „Laimas Muzykanti” albums „Rodi”, kurā apvienoti šķietami neapvienojami mūzikas virzieni, radot jaunus un neparastus skanējumus!

Darbs pie dāvanas klausītājiem – jubilejas albuma – aizsākās 2011. gadā, un ierakstos, izņemot pašus „Laimas Muzykantus”, kā viesmākslinieki piedalījās arī daudzi ievērojami Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Lielbritānijas mūziķi. Tā, piemēram, dziesmas „Ķēvīt, mana svilpastīte” ierakstā dzirdami arī apvienību „Keksi” un „Miracle Jazz Orchestra” mūziķu Sandra Skrejanska un Eduarda Raubiško iespēlētie pūšamie instrumenti, bet dziesmā „Gauži raud saulīte” dzirdams 17 izcilu Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas akadēmisko un folkloras mūziķu orķestris, kurš ierakstīts 3 valstu studijās.
 
Kā uzsver grupas līderis, multiinstrumentālists, folklorists, komponists un dzejnieks Artūrs Uškāns: „Katrai no kompozīcijām ir rūpīgi piemeklēts apdares raksturs un noskaņa, sintezējot laikmetu - pagātnes un tagadnes muzikālo pieredzi, tāpēc arī jaunais albums ir prasījis daudz gribas, spēku un pacietības!
 
Tomēr 4 gadu darba rezultāts ir tā vērts, jo šajā albumā iespējams dzirdēt etnogrāfisko  ansambli „Vabaļis” un no Lielbritānijas atbraukušo operdziedātāju Natāliju Kotonu elektroniskās mūzikas aranžējumā.”
 
Ierakstos neiztika arī bez vienas no spilgtākajām etnomūzikas personībām Latvijā - Kristīnes Kārkles, kura grupā „Laimas Muzykanti” sāka darboties 16 gadu vecumā un, lai arī tagad aizņemta daudzos ar etno mūziku saistītos projektos („Raxtu raxti” u.c.), joprojām ir kopā ar grupu kā ierakstos, tā arī atbildīgākajos koncertos, kādi gaidāmi arī rudenī.
 
„Laimas Muzykanti” saka lielu paldies visiem, kas atbalstīja albuma tapšanu: Latgales Reģiona Attīstības aģentūra, Valsts Kultūrkapitāla fonds, A/S Latvijas Valsts meži, Daugavpils Pilsētas dome, biedrība „Latgalīšu Etnokulturys centrs”, „Latvijas – Baltkrievijas Sadraudzības biedrība”, LNT, „Latvijas Radio 2”, „Radio Oira”, „Latgales Radio” un laikraksts „Latgales Laiks”.
 
 
 

Pēdējās ziņas

2015-08-06 Rīgas svētkos notiks Daugavas folkfestivāls
2015-08-06 Aksesuāru izpārdošana Kalnciema kvartālā
2015-08-06 Maģistra studiju programma „Tūrisma stratēģiskā vadība”
2015-08-06 Gladiolas 2015
2015-06-01 13.-15.jūnijā Ungurmuižā bērnu un jauniešu radošā animācijas darbnīca!
2015-05-25 Pagājušās nedēļas nogalē tika atklā kafejnīca Film Noir
2015-05-25 “Lielais Dzintars" izziņo atklāšanas programmu
2015-05-25 airBaltic uzlabo savienojumus ar Popradu
2015-05-02 Izsludina pieteikšanos uz bezmaksas vasaras nometni

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski