Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

“Lielais Dzintars" izziņo atklāšanas programmu

2015-05-25

 22. maijā SIA „Lielais Dzintars” iepazīstināja ar Liepājas koncertzāles atklāšanas programmu un mākslas foruma „Atklāj savu dzintaru!” pasākumiem.

 
„Lielais Dzintars” ienāk Liepājā. Gaisā sprakšķ uzdrīkstēšanās, idejas un apņēmība. Gaismas pilnā ēka pievelk izcilību. Tā maigais triecienvilnis kļūs par pamudinājumu redzēt un radīt, dzirdēt un domāt, gribēt un varēt.
 
Šovasar, vēl pirms koncertzāles „Lielais Dzintars” atvēršanas, vairākas pilsētas vietas atdzims kultūras baudījumam un pārsteigs ar žanriski daudzveidīgiem mākslas notikumiem. No 6. līdz 29. augustam mākslas foruma „Atklāj savu dzintaru!” ietvaros liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt savā daiļradē spilgtu latviešu mākslinieku - Aigara Bikšes, Ērika Caunes, Gintera Krumholca, Daiņa Rudena – radītus mākslas objektus pilsētvidē, brīvdabas „Pūt vējiņi!” izrādi Karostas manēžā, Indras Reinholdes modernā baleta iestudējuma pasaules pirmizrādi, multimediālus kamermūzikas koncertus jaunatvērtajā Romas dārzā, pazīstamas un vasarīgas džeza melodijas jauno liepājnieku izpildījumā un foruma noslēgumā - simforoka koncertu „Leģenda par dzintaru” pie jaunās koncertzāles.
 
Savukārt rudenī „Lielais Dzintars” ienāks Liepājā ar koncertzāles atklāšanas svētkiem, kas tiks svinēti vairāk nekā divus mēnešus. Tie sāksies ar Kamerzāles un Eksperimentālās skatuves atklāšanas pasākumiem oktobra vidū. Novembra sākumā, 6. un 7.novembrī, ar Liepājas Simfoniskā orķestra, starptautiski atzītu solistu – Elizabeti Stridu (Zviedrija), Jovitu Vaškevičiūti (Lietuva), Mati Turi (Igaunija), Egilu Siliņu un VAK „Latvija” dalību tiks atklāta Lielā zāle. Līdz pat gada beigām koncertzāles atklāšanas pasākumos uzstāsies spilgti solisti un izpildītājmākslinieki:  Marina Rebeka, Rame Lahaj (Kosova), Raimonds Pauls, Reinis Zariņš un citi. Skanēs Ludviga nav Bēthovena, Ērika Ešenvalda, Imanta Kalniņa, Agra Engelmaņa, Leonarda Bernstaina, Dž.Geršvina, Endrjū Loida Vēbera un citu jaunu un jau labi zināmu komponistu mūzika.
 
 „Veidojot repertuāru „Lielā Dzintara” atklāšanas svētkiem, pirmkārt domāju par Liepājas mūziku un mūziķiem, par Liepājas kultūras lomu Latvijas un starptautiskajā vidē. "Lielais Dzintars" ir iecerēts kā visa Baltijas reģiona mūzikas dzīvi vienojošs elements, tādēļ solisti atklāšanas koncertā pārstāvēs visas mūsu tuvākās kaimiņzemes. Koncertzāle tapusi, pateicoties Latvijas dalībai Eiropas Savienībā, tādēļ atklāšanas koncertā skanēs L.Bēthovena 9.simfonija, kuru varam uzskatīt par apvienotās Eiropas muzikālo simbolu." – koncertzāles mākslinieciskās koncepcijas veidotājs Ints Dālderis. 
 
 
 Ieva Jaunozola

Pēdējās ziņas

2015-05-25 Pagājušās nedēļas nogalē tika atklā kafejnīca Film Noir
2015-05-25 airBaltic uzlabo savienojumus ar Popradu
2015-05-02 Izsludina pieteikšanos uz bezmaksas vasaras nometni
2015-05-02 Apceļošanas akcija „Apceļo Kurzemi 2015”
2015-04-30 Latvijas tūroperatori un tūrisma aģentūru pārstāvji iepazīst Liepāju
2015-04-30 Rīgā uzstāsies Dan Balan
2015-04-30 Tukuma ēdiens - Tukuma veltnītis ķiršu mērcē
2015-04-30 Liepājnieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz Spinātu balli
2015-04-29 Rothko in Jazz pirmatskaņojums

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski