Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijas tūroperatori un tūrisma aģentūru pārstāvji iepazīst Liepāju

2015-04-30

Iepriekšējā nedēļas nogalē Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) uzņēma vadošos Latvijas tūroperatorus un tūrisma aģentūru pārstāvjus, lai iepazīstinātu viņus ar Liepājas un apkārtnes tūrisma piedāvājumu klāstu. Pasākuma devīze bija “Iepazīsti Liepāju no jauna!”

 

Viesiem Liepājas iepazīšanai bija sagatavota plaša programma, kuras laikā tika prezentēti gan jaunākie tūrisma piedāvājumi un tradicionālās kultūras mantojums, gan aktīvās atpūtas iespējas un gastronomiskā tūrisma piedāvājumi, gan arī Karostas kultūrvēsturiskais mantojums. Jau ierastie tūrisma objekti tika parādīti no savādāka rakursa, ļaujot tūrisma profesionāļiem tos ieraudzīt jaunā gaismā. 
 
Izzinot Liepājas daiļamatniecības tradīcijas, tūrisma aģentūru pārstāvji iepazinās ar Dārza ielas un Kungu ielas radošo kvartālu tūrisma piedāvājumu, kā arī svētku paražu svinēšanu kopā ar “Atštaukām” folkloras centrā “Namīns”. Liepājas himnas tēlu skulptūras tika izstaigātas kopā ar atraktīvo Liepājas cirku “Beztemata”, un finālā vienojoties skanīgā pilsētas himnas izdziedāšanā ar “Pop-Rock skolas” komandu. Kā vēlāk atzina tūrisma aģentūru pārstāvji – tieši šī Liepājas kopdziesma bijis neaizmirstamākais brīdis, ko viņi piedzīvojuši Liepājas iepazīšanas tūrē, un tas aizskāris kādas īpašas sirds stīgas. Īpašu sajūsmu izpelnījās “BlueShockBike” ražotie elektrovelosipēdi, ar kuriem viesiem bija iespēja izbraukt pa Jūrmalas parka veloceliņiem, tādejādi gūstot ieskatu Liepājas veloinfrastuktūrā. Tūrē pa Liepājas viesnīcām tika parādīta naktsmītņu piedāvājumu dažādība. Vizītes laikā viesiem bija iespēja nobaudīt šīs puses gastronomiskā tūrisma īpašos piedāvājumus: gan tradicionālo ēdienu “Liepājas Menciņi” un dzērienu “AmberCity”, gan arī nogaršot svaigi kūpinātas mencas un butes viesu namā “Jūrnieka ligzda”. Savukārt Liepājas naktsdzīves iespējas viesiem tika prezentētas naktsklubā “Fontaine Palace”. 
Izzināšanas tūres otrajā dienā tūroperatori un tūrisma aģentūru pārstāvji iepazinās ar Liepājas Olimpiskā centra sporta un kultūras tūrisma iespējām, apmeklēja Liepājas muzeju, Liepājas teātri, kā arī topošo koncertzāli “Lielais Dzintars”. Tūroperatori jutās pārsteigti, cik plašu, dažādu, kvalitatīvu un unikālu kultūras programmu Liepāja spēj piedāvāt arī nesezonā, un ir pārliecināti, ka, neskatoties uz ievērojamo attālumu no galvaspilsētas, Liepāja ir ļoti saistošs tūrisma galamērķis gan mākslas un kultūras baudītājiem, gan laiskas atpūtas cienītājiem. 
Lai arī par Karostas kontrastiem, viesi jau bija dzirdējuši daudz, tie vēlreiz klātienē pārliecinājās par šīs vietas unikalitāti, atzīstot, ka pastaiga pa fortiem vai Karostas cietumu gida pavadībā ļauj sajust īstenu vēstures elpu, savukārt ekskursija grupām “Sajūtu Labirints” ir patiess pārbaudījums gan ikvienam atsevišķi, gan komandām kopā. Aktīvās atpūtas iespējas jauniešiem tika prezentētas “BB Wakepark”.
 
Liepājas izzināšanas brauciena mērķis bija atgādināt Latvijas tūroperatoriem un tūrisma aģentūru pārstāvjiem, ka Liepāja ir izcils ceļojuma galamērķis, lai to vēl vairāk, plašāk un biežāk iekļautu ceļotājiem piedāvātajos maršrutos. Kā norāda ceļojumu biroja “Laimtūre” pārstāve Evita Redoviča: “Pēc brauciena noteikti ir vairākas idejas par maršrutiem, tā kā tie tuvākajā laikā taps.”  Tajā pašā laikā savas bažas par jau iecienīto maršrutu mainīšanu izsaka Anita Strazdiņa, “Via Hansa Tours” pārstāve: “Ļoti ceru, ka savus sadarbības partnerus reiz izdosies pārliecināt nobīdīt tūrisma plūsmu no Klaipēdas uz Liepāju, kaut, jāatzīst, ka Kuršu kāpas vilinājums, lielais viesnīcu istabu piedāvājums Klaipēdā, kā arī Krusta kalns Šauļu pusē novirza plūsmu uz Lietuvas pusi.” Savukārt inovāciju potenciālu aktīvā tūrisma piedāvājumu paplašināšanā saskata Krišjānis Albergs no “Balticvision Riga”, norādot, ka jau šogad plāno sazināties ar “BlueSchockBike”, lai piedāvātu elektrovelosipēdu tūres saviem klientiem.
 
Liepājas izzināšanas braucienu Latvijas tūroperatoriem un tūrisma aģentiem organizēja Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs sadarbībā ar Liepājas un apkārtnes tūrisma uzņēmējiem. Tādēļ sakām lielu paldies viesnīcai “Europa City Amrita Hotel”, Kungu ielas radošajam kvartālam, biedrībai „KGB”, “Pop-Rock” skolas komandai un korim "Reverberācija", “BlueShockBike” pārstāvjiem, naktsklubam “Fontaine Palace”, Grobiņas aktīvā tūrisma centram "Kuršu vikingu apmetne" un Aizputes vīna darītavai. Tāpat paldies viesnīcām “Jūrnieku Ligzda” un “Piena Muiža”, restorāniem “Barons Bumbier’s” un “Upe”, topošās koncertzāles “Lielais Dzintars” komandai,  kā arī visiem pārējiem, kas iesaistījās un palīdzēja Latvijas tūroperatoriem un tūrisma aģentūru pārstāvjiem iepazīt Liepāju no jauna.
 
 
Linda Finka
 
 
 

Pēdējās ziņas

2015-04-30 Rīgā uzstāsies Dan Balan
2015-04-30 Tukuma ēdiens - Tukuma veltnītis ķiršu mērcē
2015-04-30 Liepājnieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz Spinātu balli
2015-04-29 Rothko in Jazz pirmatskaņojums
2015-04-29 Trešie Latviešu kultūras svētki Īrijā
2015-04-29 28. aprīlī vienā no prestižākajām Minskas viesnīcām „Renaissance” norisinājās pasākums
2015-04-27 No 24.aprīļa sāk lidojumus no starptautiskās lidostas “Rīga” uz Liverpūli Apvienotajā karalistē
2015-04-27 Valmiermuižā kā ik gadu 20. jūnijā ielīgos ar svinībām „Saulgriezis 2015”
2015-04-27 Bauskas pils muzejs atklāj Tūrisma sezonu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski