Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tukuma ēdiens - Tukuma veltnītis ķiršu mērcē

2015-04-30

 Dodoties uz citu pilsētu vai pat valsti, ceļotājiem vienmēr ir interese par vietējiem ēdieniem un ražojumiem. Tāpat savā darbā Tukuma tūrisma informācijas centrā bieži saskaramies ar jautājumiem – kur var garšīgi paēst, kur var nobaudīt vietējo, Jums raksturīgo ēdienu? Līdz šim varējām ieteikt garšīgo Rožu kokteili, bet kā tad ar ēdienu?

Ikvienam tūristam ēdiens ir neatņemama ceļojuma sastāvdaļa, un ne velti saka, ka paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks.
Sadarbībā ar ēdināšanas uzņēmumiem Tukuma apkārtnē aptuveni gada garumā, tika organizētas tikšanās, semināri un meistarklases, un kopīga darba rezultātā esam veiksmīgi atradušu savu īpašo Tukuma ēdienu. Ceļš nav bijis viegls un ne vienmēr no uzņēmēju puses guvām cerēto atsaucību, taču ir liels prieks par aktīvajiem un inovatīvajiem uzņēmējiem, kas mainās līdzi laikam. 
Kā radās Tukuma veltnītis? 
 
Ideja, ka Tukumam vajag savu ēdienu, bija jau sen. Taču par to, ka tas varētu būt veltnītis, lēmums radās pēc semināra ar pazīstamā šefpavāra Ērika Dreibanta un bijušās kafejnīcas „Tukums” šefpavāres Guntas Kalviņas dalību. Veltnītis „Tukums” pēc Guntas Kalviņas receptes tika radīts jau 20.gadsimta 70.gadu beigās un Republikas Kulinārijas padomē tika prezentēts un apstiprināts kā firmas ēdiens, kuru drīkst gatavot un arī oficiāli publicēt pavāru grāmatās (tāda bija to laiku kārtība). To pasniedza kafejnīcā „Tukums”.  
 
Attīstot ideju par mūsdienīga Tukuma veltnīša radīšanu, ēdināšanas uzņēmēji pagatavoja savus ēdienu variantus, kurus degustēja un izvērtēja neatkarīga žūrija. Savus ēdienus (Tukuma veltnīšus) prezentēja vairāki ēdināšanas uzņēmēji: Tukuma ledus halles kafejnīca, „Baboon bar”, kafejnīca „Apsīte”, Jaunmoku pils restorāns „Liepaleja”, kā arī Gunta Kalviņa. Pasākumā varēja nodegustēt arī ēdienus ar citu ideju, kurus vērtēšanai iesniedza Tukuma Muzejs, kafejnīca „Būda” un Marita Dubiniauska. 
Svarīgs kritērijs, izvērtējot jauno Tukuma ēdienu, bija vietējo produktu izmantošana un to saistība ar Tukumu. Tāpat šim ēdienam bija jābūt vienkārši pagatavojamam un ieviešamam ikdienas ēdienkartē un, protams, lai tas labi garšo. 
 
Par garšīgāko un piemērotāko Tukuma ēdienu rezultātā ir atzīts Aijas Rudovskas (kafejnīcas „Apsīte”) „Tukuma veltnītis ķiršu mērcē”.
Iecerēts, ka kafejnīcās Tukuma ēdiens būs nobaudāms jau sākot ar 1.maiju. Kur gan to meklēt? Šobrīd kā pasniegšanas vietas sevi ir pieteikusi Tukuma Ledus halles kafejnīca, kafejnīca „Aplis”, restorāns „Smukausis” un kafejnīca „Twists” Tukumā, kā arī kafejnīca „Apsīte” Apšuciemā, kuras saimniece ir ēdiena autore, restorāns „Valguma pasaule”, Jaunmoku pils restorāns „Liepaleja” un kafejnīca „Apšukrogs” Pūrē.
 
Un vēl, ja dodies uz Tukumu 1.maijā neaizmirsti, ka modināsim strūklaku, kas ir ikgadējs pasākums Tukumā. Svētki sāksies jau no pulksten 13.00. Jau pierasts, ka Brīvības laukuma strūklaka pati no ziemas miega neceļas – tā jāmodina. Šogad būs iespēja uz mirkli iekļūt kādā tik labi zināmās filmas “Īsa pamācība mīlēšanā” epizodē. “Sanāciet! Sanāciet! Pirmo reizi...”, tā saucas viena no Liepājas cirka studijas “BezTemata” izrādēm.. Jau dalībnieku uzskaitījums vien parāda, cik daudzveidīga un interesanta solās būt programma. Brāļi – priekšmetu pavēlnieki, burvju mākslas profesore, sieviete – stipriniece, sieviete – faķīrs. Pie visa vēl klāt varēs piedalīties brīnumainās atrakcijās.
 
 
Liene Ratniece
 

Pēdējās ziņas

2015-04-30 Latvijas tūroperatori un tūrisma aģentūru pārstāvji iepazīst Liepāju
2015-04-30 Rīgā uzstāsies Dan Balan
2015-04-30 Liepājnieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz Spinātu balli
2015-04-29 Rothko in Jazz pirmatskaņojums
2015-04-29 Trešie Latviešu kultūras svētki Īrijā
2015-04-29 28. aprīlī vienā no prestižākajām Minskas viesnīcām „Renaissance” norisinājās pasākums
2015-04-27 No 24.aprīļa sāk lidojumus no starptautiskās lidostas “Rīga” uz Liverpūli Apvienotajā karalistē
2015-04-27 Valmiermuižā kā ik gadu 20. jūnijā ielīgos ar svinībām „Saulgriezis 2015”
2015-04-27 Bauskas pils muzejs atklāj Tūrisma sezonu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski