Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Mārtiņsalas peldvietā Kuldīgā sesto gadu plīvos Zilais karogs

2015-04-24

Mārtiņsalas peldvietā Kuldīgā pie Ventas jau sesto gadu plīvos Zilais karogs, tā apliecinot peldvietas izcilo ūdens kvalitāti, sakārtotību un atbilstību Zilā karoga starptautiskajai ekosertifikācijai – tā lēmusi Zilā karoga kustības starptautiskā žūrija. Paredzams, ka Zilo karogu Mārtiņsalas peldvietā pacels 29. maijā.

Turklāt Mārtiņsalas peldvieta ir vienīgā peldvieta pie upes, kas saņēmusi Zilo karogu. Peldvieta pie Ventas ik gadu iegūst aizvien lielāku cieņu un popularitāti atpūtnieku vidū. 
 
Zilais karogs peldvietā apliecina izcilo ūdens kvalitāti un sakārtotību. Peldvietas teritorijā atrodas informatīvais stends, norādes un ģērbtuves, pludmales volejbola laukums, bērni var atpūsties rotaļu laukumā vai izšūpoties lielajās šūpolēs.
 
Viens no nosacījumiem, lai iegūtu Zilo karogu, ir aktivitātes, kas saistītas ar vides un dabas aizsardzību un reizē kalpo kā izziņas materiāls ne tikai iedzīvotājiem, bet arī viesiem. Aizvadītajā gadā pludmales sakopšanas talkā interesenti tika iepazīstināti ar Ventas ielejā esošajām aizsargājamām teritorijām. Jūnija sākumā tika organizēta Ventas upes posma aizauguma tīrīšana, jo tas ir valsts nozīmes tūrisma objekts, kas nepietiekamas apsaimniekošanas rezultātā zaudē savas bioloģiskās daudzveidības un ainaviskās kvalitātes.
 
Ūdensaugus izpļāva hektāra platībā. Savukārt pavasarī, palu šova „Lido zivis” laikā, tika veicināta Ventas dzīvo resursu saglabāšana, iesaistot iedzīvotājus un pasākuma apmeklētājus.
 
Zilais karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas tiek plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Zilā karoga kritēriji ir sadalīti četrās grupās – vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, drošība. Peldvietām, lai iegūtu Zilā karoga balvu, ir jāatbilst divdesmit deviņiem kritērijiem. 
Kopumā šogad Latvijā Zilais karogs piešķirts 16 peldvietām un 3 jahtu ostām.
 
 
Kristine Dulbinska
 

Pēdējās ziņas

2015-04-24 Rīgas Velo nedēļas notikums: VELOtirdziņš Kalnciema kvartālā
2015-04-24 Wizz Air no 24.aprīļa sāk lidojumus no starptautiskās lidostas “Rīga” uz Lībeku Vācijā
2015-04-24 Tūrisma uzņēmēji un profesionāļi pārrunās nozarē aktuālākos jautājumus
2015-04-23 Seminārs par Rīgas koka arhitektūras vēsturi un Kalnciema kvartāla apkaimes attīstību un reģenerāciju
2015-04-23 Palu šovs “Lido zivis Kuldīgā” – jau šo sestdien
2015-04-23 Wizz Air uzsākusi lidojumus no Rīgas uz Stavangeru Norvēģijā
2015-04-20 Ja esi enerģisks un radošs, un Tev patīk sports, tad nepalaid garām savu iespēju un piedalies!
2015-04-15 18.aprīlī Kalnciema kvartāls tirgus pulcēs apmeklētājus
2015-04-13 Pasākums jauniešiem “Nakts Cēsīs”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski