Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tūrisma uzņēmēji un profesionāļi pārrunās nozarē aktuālākos jautājumus

2015-04-24

 29.aprīlī, plkst. 16:00 Valmieras Integrētās bibliotēkas telpās, Cēsu ielā 4, pulcēsies Valmieras un apkārtējo novadu Tūrisma konsultatīvā padome, lai pārrunātu aktuālākos jautājums pirms 2015.gada aktīvās tūrisma sezonas sākuma. 

Vidzemes augstskolas  lektore Ilze Grīnfelde klātesošos iepazīstinās ar nišu tūrisma  vienu no jaunākajām aktualitātēm - tumšo tūrismu. Savukārt  Vidzemes Augstskolas lektors Ilgvars Ābols pastāstīs kā tūrisma uzņēmēji var sadarboties ar Vidzemes Augstskolas studentiem  pētniecisko darbu veikšanā vai, piedāvājot studentiem prakses vietas tūrisma uzņēmumos.

Ne mazāk svarīgi un interesanti jautājumi tiks pārrunāti attiecībā uz plānoto dalību vairākos starptautiskos projektos, ko iecerējusi Valmieras pilsētas pašvaldība. Piemēram, sadarbībā ar Rīgas Tūrisma Attīstības biroju, Gaujas nacionālā parka Tūrisma klasteri, Siguldas un Cēsu novadu pašvaldībām, plānots iesaistīties starptautiskajā Eiropas gastronomijas reģiona projektā. Visi projekta dalībnieki kopā varēs pretendēs uz Eiropas gastronomijas reģiona titulu 2017.gadā, kas ik gadu tiek piešķirts 2-3 tīkla reģioniem, kuri izstrādā īpašu pasākumu un sadarbības programmu. Tās mērķis ir veicināt vietējo ēdienu kultūru un tradīcijas, vienlaikus sekmējot gastronomisko jaunradi, vietējo ražojumu kvalitāti un vērtību, kā arī tūristu piesaisti reģionam.  

Tāpat sēdes dalībnieki pārrunās plānotās ikgadējās tūrisma akcijas konceptu, lai veicinātu tūrisma pakalpojumu patēriņu, tiks iepazīstināti arī pārrunāto Tūrisma Attīstības Valsts aģentūras rīkotajā informatīvajā dienā 15.aprīlī, kā arī atziņām no starptautiskās tūrisma izstādes - gadatirgus „Otdih 2015”, kas notika Minskā (Baltkrievijā). 
 
Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma konsultatīvās padomes regulārās tikšanās tiks atsāktas atkal 2015.gada rudenī, kad padomes dalībniekiem un citiem interesentiem jau būs iespēja dalīties ar paveikto aktīvās tūrisma sezonas laikā.
 
Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma konsultatīvā padome dibināta 2010.gadā ar mērķi veicināt Valmieras pilsētas, Burtnieku, Kocēnu un Beverīnas novadu konkurētspēju tūrismā, reģionālā un nacionālā līmenī, kā arī sekmēt augstvērtīga, pievilcīga un atpazīstama Valmieras pilsētas tūrisma tēla veidošanos. VANTKP veido tūrisma ekspertu, speciālistu un uzņēmēju pārstāvji.
Iluta Bērziņa
 

Pēdējās ziņas

2015-04-24 Rīgas Velo nedēļas notikums: VELOtirdziņš Kalnciema kvartālā
2015-04-24 Mārtiņsalas peldvietā Kuldīgā sesto gadu plīvos Zilais karogs
2015-04-24 Wizz Air no 24.aprīļa sāk lidojumus no starptautiskās lidostas “Rīga” uz Lībeku Vācijā
2015-04-23 Seminārs par Rīgas koka arhitektūras vēsturi un Kalnciema kvartāla apkaimes attīstību un reģenerāciju
2015-04-23 Palu šovs “Lido zivis Kuldīgā” – jau šo sestdien
2015-04-23 Wizz Air uzsākusi lidojumus no Rīgas uz Stavangeru Norvēģijā
2015-04-20 Ja esi enerģisks un radošs, un Tev patīk sports, tad nepalaid garām savu iespēju un piedalies!
2015-04-15 18.aprīlī Kalnciema kvartāls tirgus pulcēs apmeklētājus
2015-04-13 Pasākums jauniešiem “Nakts Cēsīs”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski