Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

2015. GADA TŪRISMA SEZONAS JAUNUMI UN AKTUALITĀTES NAUJENES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJĀ

2015-03-13

 Naujenes Novadpētniecības muzejs jau ir atklājis tūrisma sezonu! Par aktīvākajiem apmeklētājiem kļuvuši Daugavpils novada skolēni, kuri izmantojot projektu nedēļas iespējas apmeklē muzeju, iesaistītās dažādās radošajās darbnīcās un muzejpedagoģiskajās nodarbībās. Jāatzīmē, ka šajā tūrisma sezonā muzeja apmeklētājus sagaida vairāki jaunumi.

 
1) Naujenes Novadpētniecības muzejā darbojas Dabas informācijas centrs, kurā ir apskatāma dabas ekspozīcija „SirdsDaugava”. 
2014. gadā tika pabeigta projekta „Pārrobežu daba” realizācija: renovēta Dabas informācijas centra telpa un iekārtota interaktīva ekspozīcija „SirdsDaugava” ar plašu informāciju par aizsargājamo dabas teritoriju “Augšdaugava” un „Braslavas ezeri” dabas vērtībām un ar mūsdienīgiem multimediju risinājumiem. 
Ekspozīcijā „SirdsDaugava” radītas četras Augšdaugavas teritorijas izzināšanas interaktīvās zonas, lai iedarbotos uz apmeklētāja prātu, emocijām un sajūtām, pārvēršot ekspozīcijas apmeklējumu īpašā, neaizmirstamā piedzīvojumā un ceļojumā pa unikālo Augšdaugavas teritorijas floru un faunu. Interaktīvajā stikla sienā var iegūt informāciju par kultūrvēsturisko mantojumu un tūrisma iespējām Daugavpils novadā, spēlēt spēles, krāsot bilžu grāmatu. LED displejā apmeklētājiem tiek piedāvāta virtuālā izstāde par Daugavpils HES celtniecības vēsturi. Dabas informācijas centrā var iegādāties Daugavpils novada suvenīrus, kā arī saņemt dažāda veida tūrisma informāciju (t.sk. tūrisma ceļvežus un kartes).
 
2) Visu gadu muzejā skatāma Pirmajam pasaules karam veltīta izstāde „Cylvāku sirdis pamyra...”
Izstāde ieskicē kara norisi Daugavpils apriņķī un ir veltīta Pirmā pasaules kara 100 gadu atcerei. Tajā skatāmi gandrīz 600 priekšmeti no 10 privātkolekcijām. Izstādes „Cylvāku sirdis pamyra...” centrālo vēstījumu veido stāsts par diviem Līksnas pagastā dzimušiem novadniekiem, Latgales inteleģences pārstāvjiem – vienu no aktīvākajiem Latgales atmodas darbiniekiem Antonu Skrindu un literāti, sabiedrisko darbinieci Helēnu Laurinoviču – Pronevsku. Tā laika noskaņu rada Krievijas impērijas armijas virsnieka V. Medvedjeva albuma reprodukcijas, dažādas pastkartes un Dvinskas jeb Dinaburgas tuvumā uzņemtās fotogrāfijas un iegūtie dokumenti. Apmeklētāji izstādē var redzēt ne tikai tiešā karadarbībā izmantotos priekšmetus (bumbmetēju, mīnas, granātas), bet arī sadzīves priekšmetus, kuri saistīti ar pārtikas pagatavošanu, lietošanu un uzglabāšanu, kā arī karavīru personīgās mantas. 
 
3) Jaunas radošās darbnīcas un muzejpedagoģiskās programmas
Muzejs papildus esošajām darbnīcām no marta mēneša piedāvā jaunu radošo stikla apgleznošanas darbnīcu. Jebkurš interesents var apgleznot stikla ievārījuma burciņu vai arī kādu savu līdzpaņemtu stikla priekšmetu. Darbnīca pieejama apmeklētājiem no 6 gadu vecuma.
Skolēniem tiek piedāvāta jauna Pirmā pasaules kara tēmai veltīta muzejpedagoģiskā nodarbība „Cylvāku sirdis pamyra...”. Maksa par darbnīcu/muzejpedagoģisko nodarbību skolēniem EUR 1,00, pieaugušajiem EUR 1,50. Iepriekšpieteikšanās obligāta.
 
4) Naujenes Novadpētniecības muzeja ekspozīcija „Slutišķu vecticībnieku māja” 2015. gadā ir SLĒGTA UZ RENOVĀCIJU
2014. gadā uzsākta LAD projekta "Vecticībnieku vēsturiskās apbūves atjaunošana un lauksaimniecības kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana Slutišķu sādžā" realizācija. Šai sakarā muzeja ekspozīcija „Slutišķu vecticībnieku māja” būs slēgta līdz 2015. gada augustam/septembrim. Atvainojamies muzeja apmeklētājiem par sagādātajām neērtībām. Stāsts par unikālo Slutišķu vecticībnieku sādžu un vecticībnieku kultūru un sadzīvi būs pieejams Naujenes novadpētniecības muzeja izstādē „Sakrālais mantojums Daugavpils novadā” (Adrese: Skolas iela1, Naujenes ciems).
 
5) Muzeja akcijas. Akciju ietvaros muzeja ekspozīcijas un izstādes apskatāmas bez maksas
 
2. maijā muzejā noritēs 1990. gada 4. maija deklarācijas 25. gadadienai veltīta akcija. Visi interesenti varēs iepazīties ar Daugavpils novada vēsturi, apmeklēt visas muzeja ekspozīcijas un izstādes bez maksas no plkst. 9:00 - 17:00. 
16. maijā muzejā noritēs Starptautiskā akcija „Muzeju nakts”, kuras mērķis ir netradicionāla veidā ar dažādu radošo izpausmju starpniecību pievērst plašas sabiedrības uzmanību kultūras mantojumam, padarot kultūras mantojumu pieejamu sabiedrībai ārpus ierastā muzeju apmeklējuma laika – vakarā un naktī. Muzeja ekspozīcijas un radošās darbnīcas būs pieejamas apmeklētājiem no plkst. 15:00 -1:00.
30. maijā muzeja apmeklējums bez maksas paredzēts Naujenes pagasta svētku dalībniekiem un viesiem. 
 
6) Jauns darba laiks 
2015. gadā Naujenes Novadpētniecības muzejam ir jauns darba laiks.
 
Darba laiks: 
oktobris-aprīlis
Pirmdiena - piektdiena 
8:00-17:00
 
maijs - septembris 
Pirmdiena - piektdiena 
8:00-18:00, sestdienās no plkst. 9:00-18:00, svētdiena - brīvdiena
 
Tālrunis: +371 654 71321
 

Pēdējās ziņas

2015-03-13 Austrasdienas atgriežas Anglikāņu baznīcā Rīgā
2015-03-13 Seminārs par Rīgas koka arhitektūras vēsturi un Kalnciema kvartāla apkaimes attīstību un reģenerāciju
2015-03-13 Kuldīgā notiks Ģimeņu veselības diena
2015-03-13 Francijas Azūra krasta šarms
2014-12-11 Nedēļas nogalē – Ziemassvētku ieskaņas pasākumi Kalnciema kvartālā
2014-12-11 Pasākumiem bagātā nedēļas nogale Tukumā
2014-05-11 Gruzijā atklāj Jūrmalas bulvāri
2014-05-11 Sestdien, 17.05.2014. Starptautiskās Muzeju nakts pasākumi Valmierā
2014-05-10 Kultūras pasākumi Jūrmalā no 12. līdz 25. maijam

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski