Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pētījums: Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs ceļojumos dodas spontāni

2012-05-18

 Katrs ceturtais jeb 24% Latvijas iedzīvotāju neplāno ceļojumus, bet gan dodas tajos spontāni, liecina Baltijas vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express veiktais pētījums. Pētījums atklāj, ka tie ceļotāji, kas plāno savus ceļojumus, lielākoties (28%) to dara paši saviem spēkiem, bet 14% uzticas savu ceļabiedru plāniem. Tikai katrs desmitais izvēlas ceļojumu aģentūru standarta maršrutus vai uztic aģentūrai individuāla ceļojuma plānošanu.

 
„Vairums ceļotāju dodas ceļojumos spontāni, izmantojot izdevīgus piedāvājumus un akcijas, kā arī ir interesantu piedzīvojumu meklējumu motivēti. Arī kopumā plašākas ceļošanas iespējas un pieejamākas cenas ceļotājiem ļauj elastīgāk izvēlēties ceļojuma veidu un laiku, kad doties ceļā bez ilgstošas plānošanas. Tā, piemēram, lai nedēļas nogali pavadītu Tallinā vai Viļņā, jums pietiek doties uz autoostu un stundas laikā jūs jau būsiet ceļā uz savu galamērķi,” norāda autobusu kompānijas Lux Express Ziemeļu reģiona pārdošanas vadītāja Vlada Kulmane. 
 
Aptaujas dati liecina, ka ceturtā daļa jeb 26% aptaujāto pēdējā gada laikā dažādus ceļojuma pakalpojumus (transports, viesnīca, ekskursijas) ir iegādājušies atsevišķi. Pakalpojumu komplektus, kurā ir iekļauti visi pakalpojumi – gan transports, gan nakšņošana, gan ekskursijas un ēdināšana, izvēlējušies 15% aptaujāto, bet 8% respondentu izvēlējušies nepilnus pakalpojumu komplektus. Katrs otrais jeb 49% respondentu ir atzinuši, ka pēdējā gada laikā nav devušies ceļojumā.
 
„Dodoties ceļojumā, ceļotāji labprāt izvēlas paši kombinēt dažādus pakalpojumus, lai samazinātu ceļojuma izmaksas un apmierinātu tieši savas intereses. Plānojot savu ceļojumu pats, ceļotājs var izvērtēt izdevīgākos piedāvājumus, kā arī izmantot laiku lietderīgi, atpūšoties galamērķī sev piemērotā un vēlamā veidā,” atzīst V. Kulmane.
 
Lai paša plānotais vai spontāns ceļojums izdotos un nebūtu nepatīkami pārsteigumi, Lux Express eksperti iesaka izmantot interneta rīku un sociālo mediju iespējas, piemēram, pārliecinoties par nakšņošanas un izklaides iespējām. Draugu un citu ceļotāju ieteikumi palīdzēs atklāt interesantus apskates objektus un atsauksmes palīdzēs izvairīties no nepatīkamas pieredzes.
 
Pētījums veikts, internetā aptaujājot 583 respondentu vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 
 
Lux Express Group ir starptautisks pasažieru pārvadājumu uzņēmums, kas darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Krievijā. Lux Express Group nodrošina biznesa klases ceļošanas pakalpojumus ar „Lux Express“ zīmola autobusiem, kā arī ceļošanu par pieejamām cenām ar zemo cenu autobusu līniju „Simple Express“.
  
 
Liena Muraškina, Lux Express Latvia komunikācijas konsultante
 
 

Pēdējās ziņas

2012-05-15 Papildus drošības pārbaude transfēra pasažieriem no Dublinas
2012-05-15 Jūrmala kopā ar citiem kūrortiem aicinās maskaviešus uzlabot veselību Latvijā
2012-05-10 „Latvijas valsts meži” turpina pirkt mežu no privātīpašniekiem
2012-05-10 Šonedēļ tiks dots starts otrajam SEB MTB maratona posmam Siguldā
2012-05-10 RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBA ĪSTENO EIROPAS SAVIENĪBAS FINANSĒTU PROJEKTU „SAPRASTIES PASAULES DAUDZVEIDĪBĀ”
2012-05-08 Tvīda brauciens kļuvis par Rīgas vizītkarti kruīza tūristiem un šogad pulcējis gandrīz 500 dalībniekus
2012-05-08 Argentīnas tango nodarbības radošā gaisotnē Kalnciema kvartālā un Kaņepes Kultūras centrā - aicina TangoStudio un Aigars Stirna!
2012-05-07 Rīgā tiks atvērts lielākais karaoke-klubs Latvijā
2012-05-07 Šodien, 7. maijā t/c „Origo” laukumā notiks neredzēts šovs dejotājam un ekskavatoram

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski