Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

„Latvijas valsts meži” turpina pirkt mežu no privātīpašniekiem

2012-05-10

 Zemkopības ministrija atgādina meža īpašniekiem par iespēju mežu - vienu no vērtīgākajiem Latvijas dabas resursiem - pārdot valsts akciju sabiedrībai, meža apsaimniekotājai. „Latvijas valsts meži” iepirktās meža zemes izmantošanas primārais mērķis būs intensīva meža audzēšana, veidojot kvalitatīvas mežaudzes, kas ir visu Latvijas iedzīvotāju interesēs. 

Zemkopības ministrija šāgada februārī uzdeva akciju sabiedrībai „Latvijas valsts meži” palielināt zemes iepirkšanu no tiem meža īpašniekiem, kas vēlas savu mežu pārdot. No privātpersonām uzpirktais mežs tiks apsaimniekots atbilstoši valsts ekonomiskajām un vides aizsardzības interesēm. Vienlaikus arī kliedēsies bažas, ka Latvijā salīdzinoši lielā apmērā zemi un mežu izpērk ārvalstu iedzīvotāji un investori. Meža iepirkšanas nolūkam 2012. gadā paredzēts izlietot līdz vienam miljonam latu.
No pasākuma ieviešanas brīža līdz maija sākumam „Latvijas valsts meži” ir nopirkuši piecus īpašumus (kopā 67,01 ha) par 65 581 latu. Izskatīšanai uzņēmuma valdē maijā tiks virzīti vēl 7 īpašumi ar kopējo platību 65,1 ha un kopējo iegādes summu 96 901 lats. Kopumā ir saņemti un dažādās izskatīšanas stadijās (lietderības izvērtēšana, apskate dabā, sarunu procedūrā par cenu) patlaban atrodas 93 īpašumi ar kopējo platību 1191 ha, savukārt 227 īpašumi ir iesūtīti iegādes lietderības sākotnējai izvērtēšanai uz e-pastu zemes@lvm.lv (īpašnieki uz šo adresi var sūtīt ieskenētu meža inventarizācijas lietu un robežplānu, un aptuveni nedēļas laikā viņiem tiks sniegta informācija par to, vai LVM ir lietderīgi šo zemi iegādāties). 
„Latvijas valsts meži" pērk meža zemi, kas atbilst šādiem kritērijiem:
iepērkamajā nekustamajā īpašumā ir atļauta mežsaimnieciskā darbība,
uz zemes gabala neatrodas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā reģistrētas ēkas un būves,
iepērkamo nekustamo īpašumu ir lietderīgi pārņemt (pirkt) no izvietojuma, augsnes hidroloģiskā režīma, mežaudzes augšanas apstākļiem un meža tipa, piekļūšanas un citiem kritērijiem, kas nosaka saimniecisko izdevīgumu. 
Iepērkamā nekustamā īpašuma pārdošanas cena vienam hektāram būs ne lielāka kā LVM noteiktā maksimālā pirkuma cena vienam hektāram, kas aprēķināta atbilstoši „Latvijas valsts meži” apstiprinātajai kārtībai. 
______________________________
Informāciju sagatavoja
Rūta Rudzīte
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: 67027498
ruta.rudzite@zm.gov.lv
 

Pēdējās ziņas

2012-05-10 Šonedēļ tiks dots starts otrajam SEB MTB maratona posmam Siguldā
2012-05-10 RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBA ĪSTENO EIROPAS SAVIENĪBAS FINANSĒTU PROJEKTU „SAPRASTIES PASAULES DAUDZVEIDĪBĀ”
2012-05-08 Tvīda brauciens kļuvis par Rīgas vizītkarti kruīza tūristiem un šogad pulcējis gandrīz 500 dalībniekus
2012-05-08 Argentīnas tango nodarbības radošā gaisotnē Kalnciema kvartālā un Kaņepes Kultūras centrā - aicina TangoStudio un Aigars Stirna!
2012-05-07 Rīgā tiks atvērts lielākais karaoke-klubs Latvijā
2012-05-07 Šodien, 7. maijā t/c „Origo” laukumā notiks neredzēts šovs dejotājam un ekskavatoram
2012-05-07 Ventspilī atklās vasaras un velo tūrisma sezonu
2012-05-02 Vēl neredzēts dejotāja un ekskavatora šovs t/c „Origo” laukumā
2012-05-02 Parakstīs līgumu par Eiropas U-16 čempionāta basketbolā organizēšanu Ventspilī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski