Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Šonedēļ tiks dots starts otrajam SEB MTB maratona posmam Siguldā

2012-05-10

 Šo svētdien, 13. maijā, Siguldā notiks SEB MTB kalnu divriteņu maratonu seriāla otrais posms, kas vienlaicīgi būs Latvijas čempionāts maratona distancē kalnu divriteņiem. Dalībnieki startēs netālu no Gūtmaņa alas, bet, lai sasniegtu finišu, būs jāpievar Siguldas kalns. Interesantā trase sacensības darīs aizraujošas ne tikai dalībniekiem, bet arī viņu līdzjutējiem, kuri varēs vērot riteņbraucēju cīņu ne tikai ar konkurentiem, bet arī ar Turaidas serpentīnu. 

 
“Šis posms būs īpašs ar to, ka starp Rexona sporta distances dalībniekiem sacensībās notiks cīņa arī par Latvijas čempionāta medaļām. Turklāt trase būs garāka kā ierasts un jau no starta būs jāpievar pirmais pārbaudījums - serpentīns distances sākumā uz Turaidu. Šajā posmā riteņbraucēju cīņām līdzi ļoti labi varēs sekot arī līdzjutēji, jo trase tika veidota tā, lai līdzjutēji vairākkārt varētu redzēt sportistus distancē. Jau SEB MTB maratona pirmajā posmā Cēsis-Sigulda, kurā piedalījās teju 2500 dalībnieku, tika apliecināta sacensību popularitāte un tās augstais organizatoriskais līmenis. „Mēs kā organizatori varam priecāties, ka ir sasniegts dalībnieku maksimums, un nav šaubu, ka arī Siguldas posms būs teicamā līmenī, jo sadarbība ar Siguldas pilsētu mums ir lieliska, apkārtnes reljefs ļauj veidot kalnainākas trases kā citur” Igo Japiņš pauž gandarījumu par gaidāmo posmu.
 
Rexona sporta distance plānota 75 km gara, Virši A tautas distancē dalībniekiem nāksies veikt 50 km, bet Mammadaba veselības distancē (bez laika kontroles un sacensību elementa) – aptuveni 35 km. Visās distances ir ir veidotas, balstoties uz Siguldas novadā jau esošajiem riteņbraukšanas maršrutiem, kas ir marķēti un pieejami riteņbraucējiem arī ārpus sacensību laika. Kārums bērnu sacensību trase būs ierīkota starta/finiša rajonā. Distances garums atkarīgs no vecuma grupas un tas ir 400 – 1000 metri.
 
Sacensību organizators Igo Japiņš pirms Latvijas čempionāta uzsvēra arī SEB MTB maratonu ieguldījumu Latvijas riteņbraukšanas sporta attīstībā. “Gaidāms, ka sacensībās piedalīsies ļoti daudz spēcīgu sportistu. Mums ir arī jaunie talanti, piemēram, no Cēsīm, kas pēc kāda laika varētu papildināt Latvijas izlases rindas. Jau pirmajā posmā notika interesanta cīņa, kurā sporta distancē uzvarēja pērnā gada Latvijas čempions krosā Matīss Preimanis. Domāju, ka šajā posmā cīkstēšanās par uzvaru būs vēl aizraujošāka,” piebilda Japiņš.
 
Lai vērstu siguldiešu un pilsētas viesu uzmanību uz gaidāmajām sacensībām, no 9. – 20. maijam t/c “Šokolāde” 2. stāvā būs apskatāma pazīstamā sporta fotogrāfa Zigismunda Zālmaņa ceļojošā ekspozīcija “SEB MTB maratoni. 10 gadi foto mirkļos”. Tajā apskatāmas fotogrāfijas, kas tapušas iepriekšējos gados SEB MTB velomaratona sacensībās un atspoguļo gan cīņu ar konkurentiem, gan dalībnieku emocijas cīņā ar trasi un sevi.
 
Rexona sporta distancē trase būs marķēta šķēršļotā apvidū – lauku, zemes, meža ceļos un takās, ar ūdens šķēršļiem, savukārt Virši A tautas distance būs saīsināta un vienkāršota, salīdzinot ar Rexona sporta distanci. Rexona sporta distancē vīrieši cīnās arī par – Thule kalnu karaļa titulu, savukārt jaunākie Rexona sporta distances braucēji (līdz 23 g.v.) sacenšas par Garmin jaunākā labākā braucēja titulu.
 
Pēc katra posma tiek noteikts Rexona sporta distances sacensību kopvērtējuma līderis - vīriešu, sieviešu, jaunākā labākā braucēja līdz 23 gadiem un labākā kalnu braucēja ieskaitēs, labākajiem pasniedzot līdera kreklus, ar kuru dalībniekiem ir jāstartē nākamajā posmā, izmantojot priekšrocību ieņemt starta vietu priekšā pārējiem dalībniekiem. SEB MTB 1. posmā Rexona sporta distancē uzvarēja Matīss Preimanis un Lelde Ardava.
 
Virši A tautas distancē tiek izcīnīti līdera krekli ātrākā vīrieša un ātrākās sievietes ieskaitē – arī šajā distancē līderiem tiek dota priekšrocība starta vietu ieņemt pirms pārējiem dalībniekiem - sacensību priekšā. Tāpat mazo braucēju Kārums bērnu sacensībās tiek noskaidroti ātrākie dalībnieki, kuriem tiek pasniegts sacensību līdera krekliņš. Visās distancēs līdera kreklus nodrošina pasaulē pazīstamais riteņbraukšanas apģērbu ražotājs Bicycle Line.
 
Šosezon, pateicoties sadarbības uzsākšanai ar ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātāju Daily, sacensību dalībniekiem tiek sarūpēts atšķirīgs maltīšu piedāvājumu katrā posmā, ņemot vērā sezonu un laika apstākļus. Ēdienkarte ir saskaņota ar diētas ārstu Andi Brēmani, lai visi sacensību dalībnieki pēc sacensībām varētu atjaunot distancē iztērēto enerģiju ar pareizām un uzturvielām bagātām ēdienreizēm.
 
Rūpējoties par tīru vidi, sacensību laikā darbosies dežuranti, kuri uzraudzīs, lai dalībnieki pēc sevis atstāj tīras trases.
 
Sacensību trasē slāpes veldzēs Zaķumuižas ūdens un Maxim sporta dzērieni. Būs arī vairāki ēšanas punkti distancē, kur spēcinošas uzkodas nodrošinās Augļu serviss un Fazer maiznīca. Tehnisko atbalstu velobraucējiem sniegs būvniecības nams Kurši, savukārt velosipēdu apkopi – Veloserviss. Par sacensību trašu izveidošanu rūpēsies Skandi motors, nodrošinot organizatorus ar piemērotu un izturīgu apvidus auto. Katrā posmā ar sponsoru balvām tiek apbalvoti 1. – 3. vietu ieguvēji 13 vecuma grupās.
 
Pieteikšanās sacensībām un sīkāka informācija mājaslapā www.velo.lv, kā arī Veloserviss veikalos.
 
Latvijā populārākais riteņbraukšanas sacensību seriāls sezonā pulcē ap 4000 unikālu dalībnieku un 11 gados ir kļuvis par neatņemamu Latvijas sporta dzīves sastāvdaļu. 2012. gada SEB MTB maratona pirmajā posmā Cēsis - Valmiera tika sasniegts dalībnieku skaita rekords – sacensībās piedalījās 2439 velobraucēji.
 
Papildus informācija:
 
Maija Trikule
 
Tālr.: 67039769, mob. tālr. 22076439
 
Sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero
 
maija.trikule@prospero.lv
 

Pēdējās ziņas

2012-05-10 „Latvijas valsts meži” turpina pirkt mežu no privātīpašniekiem
2012-05-10 RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBA ĪSTENO EIROPAS SAVIENĪBAS FINANSĒTU PROJEKTU „SAPRASTIES PASAULES DAUDZVEIDĪBĀ”
2012-05-08 Tvīda brauciens kļuvis par Rīgas vizītkarti kruīza tūristiem un šogad pulcējis gandrīz 500 dalībniekus
2012-05-08 Argentīnas tango nodarbības radošā gaisotnē Kalnciema kvartālā un Kaņepes Kultūras centrā - aicina TangoStudio un Aigars Stirna!
2012-05-07 Rīgā tiks atvērts lielākais karaoke-klubs Latvijā
2012-05-07 Šodien, 7. maijā t/c „Origo” laukumā notiks neredzēts šovs dejotājam un ekskavatoram
2012-05-07 Ventspilī atklās vasaras un velo tūrisma sezonu
2012-05-02 Vēl neredzēts dejotāja un ekskavatora šovs t/c „Origo” laukumā
2012-05-02 Parakstīs līgumu par Eiropas U-16 čempionāta basketbolā organizēšanu Ventspilī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski