Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBA ĪSTENO EIROPAS SAVIENĪBAS FINANSĒTU PROJEKTU „SAPRASTIES PASAULES DAUDZVEIDĪBĀ”

2012-05-10

  2012. gada 16. aprīlī Rīgas Latviešu biedrība uzsāka īstenot projektu „Saprasties pasaules daudzveidībā ”. Projektu Latvijā administrē Kultūras ministrija Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2010. gada programmas ietvaros. Rīgas Latviešu biedrība īsteno Eiropas Savienības finansēto projektu, saņemot ievērojamu finansējumu – 20329,94 Ls, tai skaitā Eiropa trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda finansējums 15247.45 Ls, nacionālais līdzfinansējums 5082.49 Ls. 

Projekta „Saprasties pasaules daudzveidībā” mērķis paredz veikt 5 apmācību programmas dažādos starpkultūru dialoga prasmju un komunikācijas attīstības jautājumos, stiprinot valsts iestāžu darbinieku, vietējo pašvaldību pārstāvju, sociālo darbinieku, biedrību un nodibinājumu pārstāvju, mediju pārstāvju u.c. speciālistu spēju īstenot, uzraudzīt un novērtēt pasākumus, sniedzot pakalpojumus trešo valstu valstspiederīgajiem, kas pārstāv dažādas kultūras un tradīcijas un izveidojot sadarbības modeļus, lai tie kļūtu par starpkultūru multiplikatoriem.
 
Projektu realizējot, maijā un jūnijā notiks mācību kursi Rīgā, Rīgas Latviešu biedrības namā un Bauskā. 
 
Apmācību programmas izstrādājuši un kursus vadīs izcili speciālisti savā jomā – tradīciju zinātāji, augstskolu mācību spēki, kultūras un izglītības darbinieki. 5 mācību kursu tēmas ir: „Rotaļas un dejas kā komunikācijas līdzeklis dažādu etnicitāšu cilvēku saskarsmē”, ko izstrādājis horeogrāfs, kultūras, mākslas darbinieks Ernests Spīčs; „Etniskās un reliģiskās saskarsmes loma starpkultūru komunikācijā”, kuras autors ir doktors, teologs, vēsturnieks Guntis Kalme; „Stāsti un stāstītprasme kā sociālās un etniskās integrācijas līdzekļi”, ko veidojuši Latviešu folkloras krātuves vadošais pētnieks Guntis Pakalns un etnopsiholoģe, pedagoģe Māra Mellēna; „Kopīgais un atšķirīgais Baltijas jūras baseina valstu un cittautu kalendāro svētku ciklā un ieražās”, ko apzinājusi etnogrāfijas un kultūrvides speciāliste Indra Čekstere un „Teātra spēle kā metode dažādu etnisko grupu integrācijā un nacionālo tradīciju izzināšanā” – režisoru, kultūrizglītības darba speciālistu Margitas Porietes un Pētera Vilkastes veidota. Apmācību noslēgumā apmeklētāji saņems apliecības.
 
Projekta vadītāja Lauma Celma: „Apmācību programmas izstrādātas 2011. gadā, realizējot projektu „Programmu izstrāde un ieviešana starpkultūru dialoga un komunikāciju prasmju attīstībai personām, kuras sniedz pakalpojumus trešo valstu valstspiederīgajiem”. Tās veidotas, balstoties uz inovatīvu pieeju trešo valstu valstspiederīgo integrācijas jautājumiem, izmantojot kustību spēli, valodu, cilvēku atraktivitāti, nacionālo īpatnību izpratni. Galvenais apmācību programmu uzdevums ir veicināt starpkultūru dialogu, izzināt līdzīgo un atšķirīgo dažādu tautu kultūrā, tradīcijās.„
 
Projektu noslēdzot un izvērtējot rezultātus, 29. jūnijā Rīgas Latviešu biedrībā paredzēts rīkot plašu noslēguma konferenci.
Apgūt bezmaksas apmācību programmu aicināti valsts iestāžu darbinieki, pašvaldību pārstāvji, sociālie darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, skolotāji un citi speciālisti, kuru ikdienas darbs saistīts ar trešo valstu valstspiederīgajiem un, kas organizē savas tautas kultūras pasākumus, lai iegūtu jaunas zināšanas radošās, interesantās nodarbībās!
Pieteikties lūdzam, sūtot pietiekumu uz e-pastu: info@rlb.lv vai, interesējoties pa tālruni 29529712. Plašāka informācija arī Rīgas Latviešu biedrības mājas lapā: www.rlb.lv . 
 
Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Rīgas Latviešu biedrība. 
______________________________________________________________________________
Plašāka informācija Informāciju sagatavoja
Projekta vadītāja Lauma Celma RLB reklāmas un informācijas koordinatore Zinta Gugane 
Mob. tel. 27043170 Mob. tel. 29528022      Tel. 67358548
E-pasts: info@rlb.lv E-pasts: zinta.gugane@rlb.lv
 
 

Pēdējās ziņas

2012-05-10 „Latvijas valsts meži” turpina pirkt mežu no privātīpašniekiem
2012-05-10 Šonedēļ tiks dots starts otrajam SEB MTB maratona posmam Siguldā
2012-05-08 Tvīda brauciens kļuvis par Rīgas vizītkarti kruīza tūristiem un šogad pulcējis gandrīz 500 dalībniekus
2012-05-08 Argentīnas tango nodarbības radošā gaisotnē Kalnciema kvartālā un Kaņepes Kultūras centrā - aicina TangoStudio un Aigars Stirna!
2012-05-07 Rīgā tiks atvērts lielākais karaoke-klubs Latvijā
2012-05-07 Šodien, 7. maijā t/c „Origo” laukumā notiks neredzēts šovs dejotājam un ekskavatoram
2012-05-07 Ventspilī atklās vasaras un velo tūrisma sezonu
2012-05-02 Vēl neredzēts dejotāja un ekskavatora šovs t/c „Origo” laukumā
2012-05-02 Parakstīs līgumu par Eiropas U-16 čempionāta basketbolā organizēšanu Ventspilī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski