Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Mežotnes pilskalna svētki 2012

2012-05-01

 Šogad svētki norisināsies abās Lielupes pusēs – Rundāles un Mežotnes pagastos.Pa dienu pie Mežotnes pils norisināsies amatnieku gadatirgus, atrakcijas bērniem un izjādes ar zirgiem. No mūsdienu puses pie Mežotnes pils uz viduslaiku zemgaļu pilskalnu Rundāles pusē varēs nokļūt pārejot Lielupes tiltiņam. Svētku atklāšana norisināsies Rundāles pusē Mežotnes pilskalnā ar dalībnieku parādi un vēstures biedrību prezentācijām. Tad sekos senās cīņas, kuru laikā karotāji cīnīsies par galveno balvu – īpaši kaldinātu zemgaļu platasmens zobenu. Cīņu starplaikos apmeklētājiem būs iespēja pielaikot bruņas un iesaistīties tautas spēlēs. Pēcpusdienā pilskalna virsotnē koncertēs, kā arī iesaistīs apmeklētājus dejās un rotaļās folkloras kopa „Tarkšķi” no Iecavas.

Koncerta īpašie viesi – folkloras kopa „Vilkači” no Rīgas, kuri muzicēs un dziedās senas kara dziesmas. Senpilsētas apmetnē svētku apmeklētāji varēs iepazīt senos amatus , ko demonstrēs vēstures biedrību dalībnieki un amatnieki – aušanu, krāsošanu ar augu krāsvielām, pīšanu, ādas apstrādi, rotkalšanu, podniecību u.c. Svētkos apmeklētāji par papildus samaksu varēs mācīties šaut ar loku un arbaletu, piedalīties izjādēs ar zirgiem un vizināties ar vikingu laivu.
Vakarā pie Mežotnes pils klasiskās mūzikas cienītāji varēs baudīt Liepājas simfoniskā orķestra mūziķu grupas „Amber Sound Brass” koncertu. Pēc koncerta būs iespēja izdancoties kapelas „Hāgenskalna muzikanti” deju mūzikas pavadījumā. 20.maijā Vīnakalnā folkloras kopas aicinās uz svētrītu – Dievam un dabai veltītu sadziedāšanos. Svētkos piedalīsies vēstures biedrības no Bauskas novada un Latvijas pilsētām – „Senās Vides darbnīca”, „Trokšņu iela”, „Tērvetes
zemgaļi”, „Vilkači” „Upmale”, „Gerdene”, „Kāvi”, ”Baltava”, „Ugunszīme”, „Senzeme”, „Escali bur”, „Baltic Snake” un „Rodenpois”. Koncertēs folkloras kopas „Tarkšķi”, „Vilkači”, „Laukam pāri” un „Svitene”. Svētkus rīko Zemgaļu kultūras biedrība „Upmale” sadarbībā ar Rundāles un Bauskas novadu pašvaldībām un „SIA VNĪ pilis” - Mežotnes pili. 
 
Svētku programma
 
19. maijā Mežotnes pilskalnā 12.00 
Amatu sēta
Viduslaiku cīņas
Lokšaušana
Tautas spēles 17.00 Folkmūzikas koncerts
 
Mežotnes pils parkā 
12.00 Amatnieku tirgus
18.00 Grupas „Amber Sound Brass” koncerts, soliste Aija Ozoliņa
20.00 Danči, spēlē „Hāgenskalna muzikanti”
22.00 Ugunis pār Lielupi
 
20.maijā
11.00 Svētrīts Vīnakalnā
 
www.pilskalns.lv; www.rundale.lv
TOURS.LV

Pēdējās ziņas

2012-05-01 Dzintaru koncertzāle atklāj sezonu 1.jūnijā!
2012-05-01 "Rally Talsi 2012" ieejas kartes Talsu novada tūrisma informācijas centrā
2012-05-01 BalticBike atgriežas ielās uz vasaras sezonu
2012-02-01 Lidosta „Rīga” sasniegusi augstu kvalitātes rādītāju
2012-02-01 Pētījums: katru otro autovadītāju garākos pārbraucienos biedē apledojums uz ceļa
2012-02-01 Latvijas Universitātes stadiona vietā Rīgā taps moderna, starptautiskiem standartiem atbilstoša sporta bāze un stadions
2012-02-01 Aicinām iepazīt Latvijas austrumu pierobežas noslēpumus!
2012-01-27 Samanta Tīna Ķīpsalā dejos striptīzu
2012-01-27 „Balttour 2012” izstādē - Jelgavas ledus skulptūras un Šarlotes skūpsts

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski