Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pētījums: katru otro autovadītāju garākos pārbraucienos biedē apledojums uz ceļa

2012-02-01

Mazliet vairāk nekā pusei jeb 59% šoferu Latvijā, domājot par drošību uz ceļa ziemā, vissatraucošākais šķiet apledojums uz ceļiem, atklāj Baltijā vadošā autobusu pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express veiktais ceļošanas paradumu pētījums. 15% atklājuši, ka viņus satrauc tumšie vakari un sniegs, bet tikai 7% atzinuši, ka braukšana ziemā un vasarā, viņuprāt, neatšķiras.

Saskaņā ar pētījumu, ziemas iestāšanās braukšanas paradumus garākos maršrutos pa Baltijas valstīm liek mainīt 23% autobraucēju – 14% autovadītāju izvēlas garākā ceļā doties ar autobusu, bet vēl 9% – ar lidmašīnu.

„Apledojis ceļš, piesnigušas brauktuves un tumsa ir galvenie iemesli, kas liek autobraucējiem izvēlēties alternatīvus ceļošanas veidus, un tas saistīts gan ar drošības sajūtu, gan iespēju ceļā atpūsties, kā arī ietaupīt izdevumus par degvielu un automašīnas apkopei. Tāpat arvien biežāk autobusu cilvēki izvēlas īsiem darījumu braucieniem, tādējādi izmantojot iespēju ceļā pavadīto laiku izmantot lietderīgi,” norāda autobusu kompānijas Lux Express Ziemeļu reģiona pārdošanas vadītāja Vlada Kulmane.

Ceļošanas paradumus līdz ar ziemas iestāšanos maina katra ceturtā sieviete un katrs piektais vīrietis. Ceļošanai Baltijas valstīs autobusu automašīnas vietā izvēlas 17% sieviešu, savukārt vīriešu vidū 11% aptaujāto ziemā dod priekšroku autobusam. Vērtējot garākus pārbraucienus, tikai 3% sieviešu norādījušas, ka braukšana ziemā neatšķiras no automašīnas vadīšanas vasarā, tajā pašā laikā vīriešu vidū šo atbildi izvēlējušies 15% aptaujāto.

Pētījums veikts, internetā aptaujājot 561 respondentu vecumā no 20 līdz 74 gadiem.

Lux Express grupa ir vadošais pasažieru pārvadājumu uzņēmums Baltijas valstīs, kas piedāvā visbiežākos starptautiskos savienojumus starp Baltijas valstīm, Krieviju un atsevišķām ES valstīm.


Liena Muraškina,
Lux Express Latvia komunikācijas konsultante
 

Pēdējās ziņas

2012-02-01 Lidosta „Rīga” sasniegusi augstu kvalitātes rādītāju
2012-02-01 Latvijas Universitātes stadiona vietā Rīgā taps moderna, starptautiskiem standartiem atbilstoša sporta bāze un stadions
2012-02-01 Aicinām iepazīt Latvijas austrumu pierobežas noslēpumus!
2012-01-27 Samanta Tīna Ķīpsalā dejos striptīzu
2012-01-27 „Balttour 2012” izstādē - Jelgavas ledus skulptūras un Šarlotes skūpsts
2012-01-26 Jaunākās ceļošanas tendences: interesē droša atpūta ar fizisko aktivitāšu iespējām
2012-01-26 Jelgavas īpašais ēdienu piedāvājums – jau ledus skulptūru festivālā
2012-01-26 airBaltic atsāks lidojumus uz Dublinu
2012-01-26 Ganieši Ķīpsalā izrādīs Āfrikas spēku un pārsteigs ar stikla ēšanu!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski