Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lufthansa izmanto Neste Oil atjaunojamo resursu degvielu starpkontinentālajos reisos

2012-01-19

Lufthansa izmantojusi Neste Oil atjaunojamo resursu aviācijas degvielu NExBTL starpkontinentālajā reisā, ar to noslēdzot sešus mēnešus ilgo izmēģinājumu, kura ietvaros aviokompānija izmantoja NExBTL reisos starp Frankfurti un Hamburgu. Līdz ar šo izmēģinājumu Lufthansa pirmo reizi uzsāka atjaunojamo resursu degvielas izmantošanu aviācijā.

Šī gada 12.janvārī pirmo reizi Neste Oil atjaunojamo resursu aviācijas degviela NExBTL tika izmantota Lufthansa starpkontinentālajā komercreisā starp Frankfurti Vācijā un Vašingtonu ASV. Pēc Lufthansa aprēķiniem NExBTL izmantošana šajā reisā samazināja CO2 izmešus par 38 tonnām. Tas ir tikpat, cik tiek izmests sešos lidojumos starp Frankfurti un Berlīni.

Ar šo lidojumu tiek noslēgts sešus mēnešus ilgais Neste Oil un Lufthansa kopīgais izmēģinājums, kura ietvaros aviokompānija veica 1187 reisus starp Frankfurti un Hamburgu, izmantojot Neste Oil atjaunojamo resursu aviācijas degvielu NExBTL. Lufthansa uzskata šo izmēģinājumu par veiksmīgu. Tā rezultātā CO2 izmešu daudzums tika samazināts par 1500 tonnām un degvielas patēriņš samazināts par vairāk nekā 1%.

“Atjaunojamo resursu degviela ir uzrādījusi lieliskus rezultātus un apliecinājusi, ka ir piemērota izmantošanai aviācijā,“ atklāj Joakims Buse (Joachim Buse), Lufthansa viceprezidents aviācijas biodegvielas jautājumos. “Lidojumi noritēja bez problēmām, degviela darbojās līdzīgi kā ierastā fosilā degviela.”

“Ir patiess gandarījums dzirdēt, ka mūsu atjaunojamo resursu aviācijas degviela ir sasniegusi gaidītos rezultātus,” stāsta Mati Lehmuss (Matti Lehmus), Neste Oil izpildviceprezidents naftas produktu un atjaunojamo resursu produktu jautājumos. "Neste Oil atjaunojamo resursu aviācijas degviela NExBTL ir pilnībā piemērota lidmašīnu dzinējiem, kādus pašlaik izmanto aviācijā, bez papildu investīcijām dzinējos vai to pielāgošanas.”

Neste Oil ir viens no retajiem uzņēmumiem pasaulē, kas pašlaik spēj ražot atjaunojamo aviācijas degvielu komercapjomos. Arī turpmāk atjaunojamo resursu aviācijas degviela būs viens no virzieniem, kurā uzņēmums plāno attīstīties.

Par SIA “Neste Latvija”
SIA “Neste Latvija” ir Somijas naftas pārstrādes un tirdzniecības uzņēmuma “Neste Oil” Oy meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 21 gadu. 50.1% “Neste Oil” akciju turētājs ir Somijas valsts. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar Neste Oil ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis vairāk nekā 40 miljonus latu. Neste A24 DUS tīklu Latvijā veido 54 stacijas visā valstī.


Ilze Pērkone,
Neste Latvija Mārketinga un klientu attiecību vadītāj

 

Pēdējās ziņas

2012-01-19 SIGULDAS SLĒPOŠANAS TRASES ATKLĀJ SEZONU UN PREZENTĒ ZIEMAS KARTI
2012-01-19 Lidostas „Rīga” apkalpoto pasažieru skaits pērn pieaug par pusmiljonu
2012-01-18 Tematiskais izdevums "Valmieras puse ZIEMĀ neklusē!" tagad arī drukātā formā!
2012-01-18 airBaltic piedalīsies Ēnu dienās
2012-01-17 Salona vakari Kalnciema kvartālā – koncerts 28. janvārī
2012-01-17 airBaltic atzīts par populārāko darba devēju Latvijā
2012-01-16 Cepuru tirdziņš Kalnciema kvartālā
2012-01-16 Lidosta: jaunā drošības nodevas iekasēšanas kārtība ieviesta bez starpgadījumiem
2012-01-16 Slēpošanas centrs "Baiļi" atklāj slēpošanas sezonu!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski