Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lidosta: jaunā drošības nodevas iekasēšanas kārtība ieviesta bez starpgadījumiem

2012-01-16

Jaunā drošības nodevas iekasēšanas kārtība RYANAIR pasažieriem ieviesta bez īpašiem starpgadījumiem, atzīst starptautiskās lidostas „Rīga” valdes loceklis Aldis Mūrnieks, atgādinot, ka sākot ar šā gada 1. janvāri visiem RYANAIR pasažieriem pirms izlidošanas ir jāsamaksā nodeva 4,92 latu (7 eiro) apmērā par lidostā īstenotajiem drošības pasākumiem. Pārējās aviosabiedrības samaksu par drošības nodevu ir iekļāvušas biļetes cenā.

„Šobrīd esam apkalpojuši jau gandrīz tūkstoti RYANAIR pasažierus, uz kuriem attiecas jaunā kārtībā par drošības nodevas apmaksu. Pasažieri ar izpratni uztver izmaiņas – ārvalstu ceļotāji samaksu veic jau ielidojot Rīgā, kas ļauj izvairīties no papildu neērtībām mājup ceļā. Savukārt ceļotāji no Latvijas savlaicīgi interesējas par jauno kārtību, zvanot uz lidostas informatīvo tālruni. Pirmajās divās nedēļās neesam novērojuši īpašus starpgadījumus, kas būtu saistīti ar jauno kārtību,” norāda Aldis Mūrnieks.

Lidostas „Rīga” administrācija atgādina, ka tiem RYANAIR pasažieriem, kuri iegādājušies biļetes līdz šā gada 1. janvārim, drošības nodeva nav jāmaksā. Šajā gadījumā, izejot drošības pārbaudi, pasažierim būs jāapliecina aviobiļetes iegādes datums, uzrādot no RYANAIR saņemto izdrukāto biļetes pirkuma apstiprinājuma e-pastu.

„Domājot par pasažieru ērtībām, šobrīd strādājam pie papildu iespējām veikt drošības nodevas apmaksu. Plānojam, ka jau februāra sākumā samaksāt drošības nodevu varēs lidostas interneta vietnē un izmantojot mobilo telefonu pakalpojumu „Mobilly”, savukārt aprīļa sākumā plānots lidostā izvietot pašapkalpošanās kioskus,” informē lidostas valdes loceklis Aldis Mūrnieks.

Lai neveidotos nepatīkamas situācijas, lidostas administrācija lūdz pasažierus drošības kuponus iegādāties tikai un vienīgi tam paredzētajās vietās.

Jau ziņots iepriekš, ka ar 2012. gada 1. janvāri stājās spēkā jauna kārtība, kādā tiek iekasēta nodeva par lidostā īstenotajiem drošības pasākumiem. Visas lidostā „Rīga” strādājošās aviosabiedrības, izņemot RYANAIR, ir piekritušas drošības nodevu iekļaut biļetes cenā. Tiem RYANAIR pasažieriem, kuri biļetes iegādājušies pēc 2012. gada 1. janvāra, pirms izlidošanas ir jāveic drošības nodevas samaksa 7 eiro jeb 4,92 latu apmērā. Apmaksu skaidrā naudā var veikt tikai latos. No drošības maksas ir atbrīvoti tranzīta un transfēra pasažieri, kā arī tie pasažieri, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu.

Drošības nodeva ietver pasažieru drošības pārbaudi, pasažieru reģistrētās un rokas bagāžas pārbaudi, lidostas drošības un krīzes vadības (tajā skaitā glābšanas) nodrošināšanu, kā arī valsts aģentūras "Civilās aviācijas aģentūra" gaisa kuģu lidojumu drošuma un civilās aviācijas drošības uzraudzības nodrošināšanas pasākumus.

Līdz šim drošības nodeva tika finansēta no valsts budžeta līdzekļiem, proti, par visu Latvijas nodokļu maksātāju naudu, tai skaitā, arī to, kas nelido. Tā kā valdība lēma ar šo gadu nefinansēt drošības funkciju lidostā, tika izstrādāta jauna kārtība, kas paredz, ka turpmāk nodeva tiks iekasēta tikai no izlidojošajiem aviopasažieriem.


Sarmīte Bunka-Brilijonka,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
VAS „Starptautiskā lidosta “Rīga””
 

Pēdējās ziņas

2012-01-16 Cepuru tirdziņš Kalnciema kvartālā
2012-01-16 Slēpošanas centrs "Baiļi" atklāj slēpošanas sezonu!
2012-01-13 Laikmetīgās mākslas izstāde VISS NAV
2012-01-13 Pārvadāt bagāžu airBaltic kļūst lētāk
2012-01-13 Valmieru pārstāvēs starptautiskā tūrisma izstādē Somijā
2012-01-12 Aicinām uz barikāžu aizstāvju dienai veltītu pasākumu Alūksnē
2012-01-12 Jau februārī – "Balttour 2012" atklās jauno tūrisma sezonu!
2012-01-11 Jūdažos apskatāmas izstādes par pils tēmu
2012-01-11 airBaltic turpina uzlabot lidojumu punktualitāti

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski