Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

TOP ŠEKSPĪRA TRAĢĒDIJA "ROMEO UN DŽULJETA"

2012-01-09

27. JANVĀRĪ Dailes teātrī notiks Viljama Šekspīra traģēdijas ROMEO UN DŽULJETA jauniestudējuma pirmizrāde. Topošās izrādes režisors ir DŽ.DŽ.DŽILINDŽERS.

Veronas saulainajās ielās cīnās divas dzimtas, maksājot asiņainas nodevas aklam naidam, kurš nerimst paaudzēs un kura cēloni vairs neviens nezina. Šo naidu var samierināt tikai kaps. Un mīlētāju laime ilgst tikai nedaudzas stundas...

Pasaules skumjākais, bet arī skaistākais mīlas stāsts - Renesanses mīlas poēma „Romeo un Džuljeta” (1594-1595) - ir viena no Dailes teātra leģendām. Šeit tā iestudēta četras reizes. 1924., 1943. un 1953. gada iestudējumu režisors bija Eduards Smiļģis. Pirmajā iestudējumā galvenās mīlētāju lomas spēlēja Emīlija Viesture un Kārlis Veics, 1943. gada versijā – Lilita Bērziņa, Austra Šteinberga, Edgars Zīle un Arturs Dimiters (Romeo spēlējuši arī Kārlis Adernieks un Kārlis Valdmanis), bet 1953. gada iestudējumā – Vija Artmane, Milda Klētniece, Eduards Pāvuls un Harijs Liepiņš. 1994. gadā traģēdiju „Romeo un Džuljeta” iestudēja Kārlis Auškāps, galvenās lomas uzticot Indrai Briķei, Agnesei Zeltiņai, Valdim Liepiņam un Ivaram Auziņam.

Topošajā skatuves variantā, ko režisors Dž.Dž.Džilindžers veido kā dinamisku, atraktīvu notikumu un raksturu kaleidoskopu, Džuljetu spēlēs Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Ieva Segliņa, bet Romeo - Kristaps Rasims un Artūrs Dīcis. Pārējās lomās - Gints Grāvelis (Merkucio), Lauris Dzelzītis (Benvolio), Gints Andžāns (Tibalts), Jānis Paukštello (Monteki), Juris Bartkevičs (Kapuleti), Indra Briķe (Lēdija Kapuleti), Lilita Ozoliņa (Džuljetas aukle), Artūrs Skrastiņš (Mūks Lorenco), Lauris Subatnieks (Pariss), Juris Frinbergs (Eskals, Veronas valdnieks), Dainis Grūbe (Baltazars), Āris Rozentāls (Aptieķnieks), Ivars Auziņš (Mūks Džons), Dainis Gaidelis (Teicējs), Mārtiņš Počs (Uzraugs), kā arī Ieva Pļavniece, Kristīne Nevarauska, Aija Dzērve, Ērika Eglija un Inita Dzelme (Dāmas no Kapuleti dzimtas).

Jauniestudējuma scenogrāfs ir Kristaps Skulte, kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa, horeogrāfe – Inga Krasovska. Izrādei oriģinālmūziku raksta Kārlis Lācis, par gaismu mākslinieku aicināts Igors Kapustins no Igaunijas.

Iestudējumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Savukārt no 26. janvāra Dailes teātrī mākslas telpā „Brīvības 75” būs apskatāma LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS IZSTĀDE „BŪT VAI NĒ”, ko Dailes teātris rīko sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību.

Jūsu Dailes teātris
www.dailesteatris.lv

Pēdējās ziņas

2012-01-09 Siguldā rādīs jaunāko latviešu kinofilmu „Kolka Cool”
2012-01-09 Katram Jūrmalas pilsētas viesim sava monēta
2012-01-09 airBaltic palielinās lidojumu skaitu uz Austriju, Vāciju un Šveici
2012-01-06 Rainis un Aspazija UNESCO programmai „Pasaules atmiņa” veltītā izstādē
2012-01-06 Daugavpilī notiks skaistumkopšanas izstāde „ Daugavpils Beauty-2012”
2012-01-06 Rīgas domes priekšsēdētājs tiksies ar bērniem no Maskavas
2012-01-05 DAILES TEĀTRA VECMEISTARI - IZRĀDĒ "PIRMĀ GRĒKA LĪCIS"
2012-01-05 Pašvaldības dienesti seko līdzi situācijai Daugavā
2012-01-05 Turībā notiks Andra Rača vieslekcija par astroloģijas tipoloģiju

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski