Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Vienīgais paceļamais tilts Latvijā kļuvis par gaismas mākslas darbu

2011-12-20

Latvijā radīts jauns ievērības cienīgs gaismas mākslas objekts – Ventspils paceļamais tilts. Tilta dekoratīvais apgaismojums sastāv no gandrīz 1000 kontrolējamiem gaismas objektiem un lāzerprojekcijas. Ventas tilta apgaismojuma svinīgā atklāšana notiks 25.decembrī 17.00, bet pēc tam iespaidīgais apgaismojums kļūs par daļu no Ventspils ikdienas.

Uz Ventas tilta uzstādīti gandrīz 1000 kontrolējamie gaismas elementi, toskait gaismas elementi uz fermām, zem tilta sijām un citur. Projektā tiek izmantota vienīgi LED tehnoloģija, kas nodrošina projektam ilgu mūžu, patērējot pēc iespējas mazāk enerģijas. Pirmo reizi Baltijā šāda tipa objektam izmantota pastāvīga lāzeru projekcija, kas uz tilta paceļamās daļas pacelšanas laikā rādīs pulksteni, kā arī citus grafiskos objektus īpašos gadījumos. Viss apgaismojums tiek vadīts ar datoru un pilnvērtīgi piekļūt gaismas vadībai var no jebkuras vietas izmantojot pat mobilo telefonu.

SIA „ArkiLED” projektu vadītājs Deniss KISEĻOVS: „Ventspilī radīta viennozīmīgi vērienīgākā šī gada izgaismošanas instalācija, kas, iespējams, ir arī vissarežģītākā un daudzveidīgākā Rietumeiropas valstīs. Turklāt, tā kā lielu daļu darba paveica vietējie Latvijas ražotāji, tilta izgaismošana kļuvusi par nacionālu pasākumu, kuru izbūvēja un bauda Latvijas iedzīvotāji.”

Tilta svinīgā atklāšana notiks 2011.gada 25.decembrī, plkst.17.00. No plkst.16.30 Tilta dārzā īpašu noskaņu radīs iekurtie ugunskuri, bet plkst. 17.00 mistikas pilnus dzīvās uguns priekšnesumu piedāvās „Fire Spirit” puiši. Plkst. 17.15 sekos Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga svētku uzruna, kā arī gaismu un pirotehnikas izrāde, kuras laikā ikviens varēs izbaudīt gan krāšņo tilta apgaismojumu, gan tilta pacelšanas brīdi. Svētku turpinājumā muzicēs soliste Aija Andrejeva un grupa „Kaža & draugi”. Ventspils brīvostas pārvalde aicina ikvienu svinēt Tilta svētkus Ziemassvētkos Ventspilī!

Ventas tilta dekoratīvā apgaismojuma ierīkošanas darbi tika sākti 2011. gada pavasarī. Apgaismojuma dizaina projektu izstrādāja Somijas gaismas dizaineri Valoa Design Oy kopā ar tās partneriem Latvijā. Dekoratīvā apgaismojuma inženiertehniskā projektēšana tika uzticēta Nīderlandes projektēšanas kompānijai Witteveen+Bos (tās Latvijas birojam), savukārt darbus objektā veica PS SIA „ArkiLED” un A/S „SZMA-V”. Lielākā daļa gaismas ķermeņu ir ražoti Latvijā SIA „Neonita Latvija”. Projekta pasūtītājs – Ventspils brīvostas pārvalde.

Ventas tilts ekspluatācijā nodots 1963.gadā. Tilta vidējā daļa tika būvēta kā paceļama, taču tehnisku problēmu dēļ tiltu tā arī nebija iespējams izmantot kā paceļamo tiltu. 2009.gada augustā uzsāka Ventas tilta rekonstrukciju izbūvējot jaunu tilta laidumu siju, brauktuvi un paceļamo daļu, kā arī remontējot un stiprinot upes balstus. Pēc rekonstrukcijas tiltam ir 4 braukšanas joslas, gājēju celiņš un dalīts gājēju un velosipēdistu celiņš. Tilta garums ir 280m, atveramās daļas garums – 32m. Pirms gada 2010.gada Pirmajos Ziemassvētkos notika svinīga tilta atklāšana pēc rekonstrukcijas.


Arnis Mazalis,
Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks

 

Pēdējās ziņas

2011-12-20 Svarīgākās tendences aviācijā 2011. gadā un prognozes 2012. gadam
2011-12-20 Darba laiki: 24., 25., 26., 31.decembrī un 1.janvārī BAUSKAS PUSĒ
2011-12-19 Muzikāls Ziemassvētku ceļojums kopā ar Ziemeļlatvijas kameransambli ,,LIVONIJA”
2011-12-19 Latvijas Mākslas akadēmijā atklāta ikgadējā „Jarmarka”
2011-12-19 „Riču kāzas” Siguldā
2011-12-16 17. un 18. februārī Ķīpsalā būs “saldais ēdiens” sievietēm – vīrišķīga ķermeņa daile un provokatīvs šovs!
2011-12-16 Rīgas cirks aicina uz Ziemassvētku eglītes 501. dzimšanas dienu
2011-12-16 Festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš” arī četrpadsmit Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi
2011-12-16 Izsolītas četras tirdzniecības vietas jaunatvērtajā Saktas ziedu tirgus paviljonā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski