Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijas Mākslas akadēmijā atklāta ikgadējā „Jarmarka”

2011-12-19

Jau devītais decembris pēc kārtas atnes vienu no spilgtākajiem notikumiem mākslas jomā: izstādi – gadatirgu – labdarības akciju „Jarmarka”, kas līdz 29. decembrim norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijā, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā. Studenti pārdod mākslu, smaržo pēc eļļas krāsām, un Akadēmijas aula piepildīta ar tūkstošiem mākslas darbu.

Ikvienam „Jarmarkas” apmeklētājam ir iespēja ne tikai aplūkot, bet arī iegādāties oriģinālus un unikālus studentu studiju darbus, tādēļ visi mākslas cienītāji aicināti paviesoties Latvijas Mākslas akadēmijā un izaicināt savu intuīciju, atklājot jaunus talantus. Šogad „Jarmarkā” piedalās vairāk nekā trīssimt Latvijas Mākslas akadēmijas studentu. Iesniegto darbu skaits gadatirgus pirmajās norises dienās jau pārsniedz divpadsmit tūkstošus, taču tas turpinās augt, jo iegādei un apskatei pieejamo mākslas priekšmetu – gleznu, grafiku, tēlniecības darbu, keramikas un stikla izstrādājumu, apģērbu, rotu, rotaļlietu un citu studiju darbu – klāsts katru dienu tiek papildināts un atjaunots.

„Kā katru gadu, „Jarmarka” arī šogad nāk ar jaunu vadmotīvu, kas aicina palūkoties uz mākslas norisēm no cita, neordināra skatupunkta. Ar 2011. gada „Jarmarkas” saukli „Pārdod mākslu”, kura autori ir reklāmas un komunikācijas aģentūra „Airport”, velkam paralēles starp malku un mākslu kā ikdienas nepieciešamību. Tās abas sniedz priekšnoteikumus piepildītai dzīvei. Gluži kā telpa, kas pati par sevi ir bezpersoniska četru sienu ieskauta platība, līdz ar siltuma un mākslas ienākšanu tā kļūst par mājīgu vietu mūsu domām, sapņiem un attīstībai. „Jarmarka”, kas nupat jau norit pilnā sparā un katru dienu pulcē simtiem apmeklētāju, ir kļuvusi par vietu, kur baudīt, vērot, meklēt un atrast šos dzīvei tik svarīgos pamatelementus,” par šī gada noskaņām stāsta „Jarmarkas” organizatore Gundega Turnele, pasākumu aģentūras „Pareizā ķīmija” direktore.

Vēl divas turpmākās nedēļas, kamēr darbosies „Jarmarka”, apmeklētājus ar muzikāliem priekšnesumiem iepriecinās Latvijas Mākslas akadēmijas koris „Senais kalns.” Kora priekšnesumi notiks otrdienu un trešdienu vakaros, kad laika posmā no plkst. 18:30 līdz 20:00 skatītāju un klausītāju uzmanībai tiks piedāvātas vairākkārtējas uzstāšanās. Programmā – mūzika ziemas noskaņās un priecīga gaisotne, kuru papildinās piparkūku smarža, ar kurām klausītāji tiks cienāti uzstāšanās laikā. Diriģēs Linda Pranča, pie klavierēm Einārs Verro.

Katru gadu daļa no Jarmarkas ienākumiem tikusi veltīta restaurācijas darbu veikšanai Latvijas Mākslas akadēmijā. Pēdējā gada laikā Mākslas zinātnes nodaļas Restaurācijas apakšnozares studenti pasniedzēju vadībā rūpīgi strādājuši pie ēkas dienvidrietumu korpusa kāpņu telpu, blakus telpu un galvenā korpusa vestibila restaurācijas, kas ļāvis vismaz daļai no Latvijas Mākslas akadēmijas telpām atgriezt to sākotnējo burvību. Ņemot vērā rudenī vētras nodarītos postījumus Akadēmijas jumtam, šī gada „Jarmarkas” labdarības līdzekļi tiks izmantoti, lai daļēji segtu jumta remontdarbu izmaksas.

„Jarmarkas” norises vieta:
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, Latvijas Mākslas akadēmijas aula

Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 11:00 līdz 20:00
24.-26.12.2011. – brīvdienas
Ieeja bez maksas
www.jarmarka.org

Ideja un organizācija: „Mākslas perons”, pasākumu aģentūra „Pareizā ķīmija” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un biedrību „Kultūras perons”

Reklāmas kampaņa: reklāmas un komunikācijas aģentūra „Airport”

Atbalsta: STATS Serviss, Staiceles papīrfabrika, Starcom Media, Angels Film Studio, KingChamp, Baltijas Biroju Serviss, Valmiermuižas Alus, Rare darbnīca

Informatīvi atbalsta: Live Riga, EuroAWK, 1188, Apollo, Inbox.lv, Diena, EasyGet, 10 minūtes, Jauni auto, Radio NABA, Latvijas Radio, Riga Plaza, Ļubļu, Čas, Pirmā līnija


Gundega Turnele,
Pasākumu aģentūra „Pareizā ķīmija”
 

Pēdējās ziņas

2011-12-19 Muzikāls Ziemassvētku ceļojums kopā ar Ziemeļlatvijas kameransambli ,,LIVONIJA”
2011-12-19 „Riču kāzas” Siguldā
2011-12-16 17. un 18. februārī Ķīpsalā būs “saldais ēdiens” sievietēm – vīrišķīga ķermeņa daile un provokatīvs šovs!
2011-12-16 Rīgas cirks aicina uz Ziemassvētku eglītes 501. dzimšanas dienu
2011-12-16 Festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš” arī četrpadsmit Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi
2011-12-16 Izsolītas četras tirdzniecības vietas jaunatvērtajā Saktas ziedu tirgus paviljonā
2011-12-15 Dzīvnieks Pilsētā – Siguldā!
2011-12-15 Bezmaksas Ziemassvētku pasākumi bērniem kopā ar ģimeni
2011-12-15 Festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš” arī četrpadsmit Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski