Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš” arī četrpadsmit Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi

2011-12-15

No 2. decembra līdz 15. janvārim svētku noskaņas Rīgā iespējams rast, izstaigājot Ziemassvētku egļu ceļu, kur vides objektu festivāla ietvaros apskatāmas 42 Ziemassvētku egles gan tradicionālos, gan jaunos veidolos. Festivāla īstenošanā piedalās arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, kuri studiju procesā pasniedzēju un docētāju vadībā izstrādājuši projektu koncepcijas, no kurām četrpadsmit projekti apskatāmi festivālā. Trīs no Akadēmijas studentu veidotajām eglēm ir 2010. gadā īstenoti projekti. 

„Šādu festivālu pilsētas interesēs būtu tālredzīgi turpināt, piesaistot topošos māksliniekus pilsētvides veidošanā. Ar šo festivālu Rīga ir atradusi savu perspektīvo, atšķirīgo virzienu starp citām Eiropas pilsētām, parādot sevi kā mūsdienīgu dizaina pilsētu ar bagātu vēsturisko mantojumu. Šis festivāls veicinātu arī tūristu piesaisti Latvijai un, īpaši, Rīgai,” tā par festivāla nozīmi un ilgtermiņa ieguldījumu pilsētvides attīstībā stāsta Latvijas Mākslas akadēmijas rektors, prof. Aleksejs Naumovs.

„Jau 500 gadus Ziemassvētku egles stāsta vienu un to pašu – mums tīkamo stāstu. Šogad ir unikāla iespēja Ziemassvētku egļu ceļā ieklausīties citos egļu stāstos, bet, varbūt, tie stāsti ir mūsu pašu?”, raksturojot šī gada festivāla būtību un aicinot „ieklausīties” eglīšu stāstos, saka festivāla idejas autors – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars.

Pilsētā apskatāmi Ziemassvētku sajūtu rosinošai objekti: „Laimes egle”, „Romantiskā egle”, „Sniega Karaliene”, „Brīnumu egle”. Īpašu prieku bērniem, iespējams, sagādās „Ziemas noslēpums” un egļu „Ledenes”, „Lidojošās egles”, „Pasaku egles”, „Kurmju egles” apskate. Turklāt ikviens tiek aicināts ar saviem rotājumiem izgreznot Rīgas senāko egli, kura festivāla apmeklētājus gaida Rātslaukumā. Egļu ceļā sastopami arī tādi vides objekti kā „Harmoniskā egle”, „Pērno egļu pansionāts”, „Atvadas no kvēlspuldzes”, „Disko egle”, „Egle – turbāns” u.c. Vairākās vietās būs sastopami arī „Ziemassvētku transformatori”, kuri ļaus cilvēkiem ieraudzīt, kā Ziemassvētki pārņem un izrotā visneparastākās pilsētas vietas un objektus.

Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt palīdzēs īpaši sagatavota karte, kas atrodama interneta vietnē www.eglufestivals.lv, kā arī pieejama Apmeklētāju pieņemšanas un tūrisma informācijas centros.

Mākslinieciska aktivitāte „Ziemassvētku egļu ceļš” pirmo reizi Rīgā notika 2010. gadā. Kopumā bija apskatāmi 25 objekti – gan klasiskā izpratnē rotātas, gan neierasta noformējuma egles. Jau pagājušajā ziemā šī ideja izraisīja lielu interesi gan no rīdzinieku, gan pilsētas viesu puses.

Festivālu atbalsta Rīgas dome, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

www.eglufestivals.lv
 

Pēdējās ziņas

2011-12-15 Bezmaksas Ziemassvētku pasākumi bērniem kopā ar ģimeni
2011-12-15 Dzīvnieks Pilsētā – Siguldā!
2011-12-14 airBaltic vietu piepildījums novembrī pieaug par 10 procentpunktiem
2011-12-14 Edgara Kvjatkovska jūgendstila rotu izstāde „Alberta iela 12”
2011-12-14 Biznesa augstskolas Turība lektore uzstājas ar ziņojumu un saņem atzinību
2011-12-13 16. decembrī notiks Ziemassvētku ieskaņas vakars
2011-12-13 Valmieras un tās apkārtnes tūrisma profesionāļi diskutēs par kvalitāti nozarē
2011-12-12 “Cirque du Soleil” izziņo jau trešo “Saltimbanco” papildizrādi Rīgā!
2011-12-12 Šodien sāk tirgot biļetes uz “Red Hot Chili Peppers” koncertu Tallinā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski