Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Biznesa augstskolas Turība lektore uzstājas ar ziņojumu un saņem atzinību

2011-12-14

9. novembrī Ekonomikas ministrijas un Tūrisma attīstības valsts aģentūras rīkotā un ikgadējā Latvijas Tūrisma foruma laikā divi Latvijas pētnieki, tostarp Biznesa augstskolas Turība lektore Aija van der Steina, saņēma Ekonomikas ministrijas un Tūrisma attīstības valsts aģentūras atzinību par ieguldījumu Latvijas tūrisma mārketinga stratēģijas izstrādē, aktīvu darba tūrisma mācību materiālu izstrādē un tūrisma nozares pētnieciskajā darbā.

Atzinības ieguvēja Aija van der Steina un Biznesa augstskolas Turība Tūrisma un viesmīlības katedras vadītāja, profesore Maija Rozīte uzstājās ar ziņojumu par tūrisma pakalpojumu kvalitāti Rīgā, kas tapis docētāju un studentu kopīga pētījuma rezultātā „Cik viesmīlīga ir Rīga kā ceļojuma galamērķis”. Pētījuma mērķis bija izvērtēt vietējo iedzīvotāju viesmīlības un atsevišķu tās elementu nozīmi ārvalstu tūristu pieredzē un apmierinātībā.

Aptauja veikta no 2011.gada maija līdz septembrim, un tās laikā tika noskaidrots, ka tiešo tūrismu pakalpojumu novērtējums ir visaugstākais, kas norāda uz tūrisma nozares veiksmīgu darbību. Vērtējums ir zemāks gadījumos, ja tūristi ierodas Latvijā pirmo reizi. Pētījuma laikā tāpat tika noskaidrots, ka tūristi vietējo iedzīvotāju attieksmi vērtē salīdzinoši augstu, pozitīvi tiek vērtētas vietējo iedzīvotāju svešvalodu zināšanas un drošības sajūta, ko rada vietējo iedzīvotāju viesmīlība.

Absolūts vairākums aptaujāto, t.i., 95% norādījuši, ka, iespējams, apmeklēs Latviju atkārtoti. 78% tūristu norādījuši, ka noteikti ieteiks Rīgu un Latviju apmeklēt citiem. Tūristi, kuri Rīgas asociācijās uzsver iedzīvotāju viesmīlības nozīmīgumu, izteiktāk vēlas atgriezties un popularizēt Latviju.

Kā norāda Aija van der Steina un citi pētījuma autori, lai arī tūristu novērtējums ir ar pozitīvu rādītāju, nepieciešams turpināt veikt pasākumus, kas vairotu Latvijas un tās galvaspilsētas viesmīlīgo atmosfēru. Lai Rīga un Latvija kļūtu par galamērķi lielākam tūristu skaitam, nepieciešams veicināt attīstību visās ar tūrismu saistītās dimensijās – pilsētas vidē un atmosfērā, infrastruktūrā, informācijas pieejamībā un transporta pakalpojumos stratēģiski nozīmīgākajās vietās, naktsmītnēs, kā arī piesaistes, tūrisma produktos. Tikpat būtiski attīstīt arī iekšējā mārketinga aktivitātes.

Dace Kristiāna Ūdre,
Sabiedrisko attiecību vadītāja, Biznesa augstskola Turība
 

Pēdējās ziņas

2011-12-14 airBaltic vietu piepildījums novembrī pieaug par 10 procentpunktiem
2011-12-14 Edgara Kvjatkovska jūgendstila rotu izstāde „Alberta iela 12”
2011-12-13 16. decembrī notiks Ziemassvētku ieskaņas vakars
2011-12-13 Valmieras un tās apkārtnes tūrisma profesionāļi diskutēs par kvalitāti nozarē
2011-12-12 “Cirque du Soleil” izziņo jau trešo “Saltimbanco” papildizrādi Rīgā!
2011-12-12 Šodien sāk tirgot biļetes uz “Red Hot Chili Peppers” koncertu Tallinā
2011-12-08 Ziemassvētku ieskaņu koncerts „Svētki ledus pilī” Turaidā
2011-12-08 Winter. Jazz. FRAMEST.
2011-12-07 Krievu romances rīdziniekiem

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski