Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmala aicina uz Gaismas svētkiem un citiem Ziemassvētku ieskaņas pasākumiem

2011-12-02

Jau rīt, 3. decembrī, Jūrmala aicina uz pirmo Ziemassvētku ieskaņas pasākumu – Gaismas svētkiem Horna dārzā, taču svētku gaidīšanas laikā turpmākajās nedēļās pilsētā plānoti arī dažādi citi pasākumi: garīgās mūzikas koncerti baznīcā, folkloras grupu uzstāšanās, teātra izrādes un sarīkojumi bērniem un pieaugušajiem, kā arī svētku tirdziņi un bluķa vilkšana.

Gaismas svētkos Horna dārzā (Jomas ielā 35) 3. decembrī jau no pulksten 12.00 darbosies svētku tirdziņš, kur varēs iegādāties kraukšķīgas piparkūkas, zāļu tējas no Latvijas pļavām, karstvīnu un pīrādziņus, siltus adījumus, Jūrmalas mākslinieku darinātus stikla izstrādājumus, kā arī darinājumus un lauku labumus, kā arī ekokosmētiku.

Pulksten 17.00 turpat Horna dārzā varēs vērot deju uzvedumu – koncertu, kur kopā ar grupu „Dzelzs vilks” uzstāsies Jūrmalas deju kolektīvi „Vēlreiz”, „Tapa” un „Zālīte”. Pēc koncertuzveduma – lustīga sadancošana visiem ar „Rīgas danču klubu”, bet galvenais notikums būs Ziemassvētku egles iedegšana.

Savukārt svētdien, 4. decembrī, plkst. 14.00 sportiskās atpūtas cienītāji ir aicināti uz ziemas sezonas atklāšanas pasākumu „Laiks slidot!” Majoru sporta laukumā (Rīgas ielā 1), kur tiks iedegta svētku egle un varēs slidot mūzikas pavadījumā. Gan profesionāli slidotāji, gan iesācēji un citi interesenti turpmāk visu ziemu varēs slidot atklātās ledus halles laukumā, kur noteiktā laikā var slidot arī ar hokeja nūjām. Slidas var iznomāt uz vietas, kā arī var nākt ar savām.

Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Baznīcas ielā 13) 10. decembrī plkst. 17.00 Ziemassvētku ieskaņas koncertu „Uz gaismas pusi” sniegs Jūrmalas apvienotie kori un pūtēju orķestris. Kori vienosies kopīgi dziedātā Ziemassvētku dziesmu virknē „Baroka Ziemassvētki”, bet koncerta noslēgumā kopā ar pūtēju orķestri „Jūrmala” atskaņos pazīstamākās Ziemassvētku dziesmas.

Kauguru kultūras namā (Raiņa ielā 110) 11. decembrī plkst. 15.00 koncertā „Ziemassvētku skaņās” muzicēs pūtēju orķestris „Jūrmala” un solisti.

Jūrmalas teātris (Muižas ielā 7 Bulduros) 11. decembrī plkst. 16.00 aicina uz pirmizrādi – Aspazijas simboliskās drāmas „Sidraba šķidrauts” jauniestudējumu.

Mellužu estrādē 11. decembrī plkst. 15.30 ar līksmām dziesmām, Ziemassvētku izdarībām un rotaļām apmeklētājus sagaidīs latviešu tradīciju kopa „Skance”. Turpat Ziemassvētku tirdziņā varēs iegādāties gardus našķus un jaukas dāvaniņas. Līdz ar tumsas iestāšanos sagaidāms arī kāds mazs brīnums – Mellužu estrāde iemirdzēsies Ziemassvētku gaismās.

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29 Majoros) 15. decembrī plkst. 19.00 visi tiek aicināti apmeklēt Jūrmalas kora „Vaivari” koncertu „Debesis ir tuvu klāt”.

Jūrmalas teātrī (Muižas ielā 7 Bulduros) ceturtajā adventē 18. decembrī plkst. 11.00, 13.00 un plkst. 15.00 un 23. decembrī plkst. 13.00 Ziemassvētku vecītis aicina uz masku balli „Pelnrušķītes Ziemassvētku sapnis”, būs arī rotaļas, dejas un dažādi pārsteigumi. Biļetes diemžēl esot jau pārdotas.


Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā 18. decembrī plkst. 17.00 koncertprogrammā „Baltie Ziemassvētki” skanēs Jāņa Lūsēna Ziemassvētku dziesmu apdares Ogres skolotāju kamerkora un solistu Ances Purmales un Arta Dobuļa izpildījumā.

Kauguru kultūras nams 18. decembrī plkst. 18.00 aicina uz Kauguru kultūras nama radošo bērnu kolektīvu koncertu „Ziemas pasaka”.

Jūrmalas pilsētas muzejā 19. decembrī plkst. 16.00 aicina bērnus kopā ar vecākiem uz pasākumu „Ziemassvētku egle Pasaku darbnīcā” – varēs apskatīt muzeja izstādes, zīmēt, sacerēt, radošajā darbnīcā mācīties gatavot Ziemassvētku dāvaniņas, apsveikumus un rotājumus.

Aspazijas mājā (Z. Meierovica prospektā 20 Dubultos) 19. decembrī plkst. 17.00 uz Ziemassvētku sarīkojumu „Eņģeļi sarunājas” un tikšanos ar grāmatas „Eņģeļu vēstījumi” autori Diānu Bērzu aicina biedrība „Aspazijas mantojums".

Raiņa un Aspazijas vasarnīca (J. Pliekšāna 5/7 Majoros) 20. decembrī plkst. 15.00 aicina uz sarīkojumu „Eglīte Raiņa muzejā” – Kārļa Skalbes pasakas „Kaķīša dzirnavas” lasījumā piedalās Majoru vidusskolas 5. klases skolēni un pie eglītes dejos kolektīva „Zītariņš ” dalībnieki. Programmu papildinās Ziemassvētku tēlojuma fragments no animācijas filmas „Kaķīša dzirnavas” un siltas pusdienas ar lielā ķirbja pankūkām.

Kauguru kultūras nama pagalmā 20. decembrī plkst. 17.00 – bluķa vakars kopā ar latviešu tradīciju kopām „Skance” un „Mare”.

Jūrmalas teātrī 25. decembrī plkst. 16.00 ziemas dziesmu koncerts „Ir mazliet saputināts sniegs...”.

Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, plkst. 12.00 Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā koncertu cikls noslēgsies ar programmu „Miera zvaigzne”. Koncertā piedalīsies dziedātājs Žoržs Siksna, Jelgavas Tirkīza kora ansamblis un ērģelniece Edīte Alpe.


Lielākā daļa pasākumu ir bez maksas, koncertu apmeklējums baznīcā – par ziedojumiem. Visi interesenti ir laipni aicināti apmeklēt Jūrmalu Ziemassvētku ieskaņas laikā!

Elita Cepurīte,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-12-02 Ukrainas uzņēmumi interesējas par darījumu tūrisma iespējām Jūrmalā
2011-12-02 airBaltic izpilddirektors Gauss iesniedz valsts amatpersonas deklarāciju
2011-12-02 Aicina veidot Ziemassvētku rotājumus Rīgas senajai eglei Melngalvju nama radošajā darbnīcā
2011-12-02 Ziemas sezonas atklāšana „Laiks slidot" Majoru ledus hallē
2011-12-02 Starptautiskais sieviešu klubs ielūdz uz labdarības tirdziņu Rātsnamā
2011-12-02 Tiek izsludināta Saktas ziedu tirgus tirdzniecības vietu nomas tiesību izsole
2011-12-01 Rīga sveiks 1 200 000. ārvalstu tūristu; pārsniegts līdz šim reģistrētais tūristu rekords galvaspilsētā
2011-12-01 Kalnciema kvartālā apskatāma Andra Prigičeva izstāde “12 pagātnes kastes nākotnei”
2011-12-01 Tūrisma vilciens ved uz Līgatni sagaidīt Ziemassvētkus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski