Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kalnciema kvartālā apskatāma Andra Prigičeva izstāde “12 pagātnes kastes nākotnei”

2011-12-01

Kalnciema kvartāla Izstāžu mājā apskatāma mākslinieka Andra Prigičeva objektu izstāde “12 pagātnes kastes nākotnei”. Darbi apskatāmi Izstāžu mājā no 30. novembra līdz 31. decembrim no otrdienas līdz sestdienai 12.00-22.00.

Tās ir 12 izgaismotas kastītes ar īpašiem vēstījumiem, kas pirmajā mirklī var likties aizkustinoši Ziemassvētku stāstiņi, tomēr aicinām būt uzmanīgiem un bērniem rādīt tikai tad, kad esat par to pārliecināti. Objekti „12 pagātnes kastes nākotnei” ir laikmetīgās mākslas izstāde, kas rosinās jums fantāziju un visdrīzāk uzdos jautājumus.

Autora komentārs par izstādē redzamajiem darbiem :
Laikā, kad katra indivīda prāts tiek orientēts uz globalizāciju caur propagandu, kas ne vienmēr ir precīzi atbilstoša pašreizējai situācijai, rodas jautājumi - vai nākotnē var nonākt līdz tam stāvoklim, ka bezapziņa tiks izmainīta un līdz ar to pazudīs instinkti, kas ir ieprogrammēti no cilvēka rašanās brīža? Pagātne, kuru katrs formulē sev pats un kura tiek stimulēta virzienā uz attīstību, pieprasa sentimentu (bērnības atmiņas – bezapziņa – kulta priekšmeti).

Andris Prigičevs beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu, dzīvo un strādā Liepājā. Glezno, veido instalācijas un interjerus, piešķirot vecām un atrastām lietām jaunu dzīvi. Interesējās par seniem velosipēdiem. Izstādēs piedalās reti.

Izstāde „12 pagātnes kastes nākotnei” piedalījās laikmetīgās mākslas festivālā Survival Kit 3, kas šogad no 8.-18. septembrim norisinājās Ģertrūdes ielā 32, Rīgā.

Jāņa Taurena recenzija par Andra Prigičeva darbiem „Jaunā gramatika - Survival Kit 3”:
„No daudzajiem objektiem, kas daļēji varētu pretendēt uz postformālisma laikmetā transformēto “tēlniecības” apzīmējumu, minēšu tikai liepājnieka Andra Prigičeva “12 pagātnes kastes nākotnei”. Arī šeit kaut kas no Jana Švankmaijera “Alises” lellīšu radītā šausmu un komisma savienojuma liek atbrīvot valodu no stereotipiem, tos kā mazas figūriņas – pārnestā nozīmē – saliekot kopā vienā melnā kastītē. Piemēram, “Barības ķēde” varētu būt ironiska parafrāze par Demjēnu Hērstu, bet dzīvnieku figūriņas “Indiešu porno vakarā ar Spaidermenu” pat varētu atgādināt “Vēja vītolos” personāžus, ja vien kastes stūrī necepinātos uz iesma uzdurts Spaidermens (piebildīšu, ka “stereotipi” šeit nozīmē noteiktu vārdu noteiktu lietojumu).”
Intervija ar Andri Prigičevu: http://www.studija.lv/?parent=4816


Kalnciema kvartāls ir restaurētu koka ēku kvartāls Pārdaugavas sirdī, Kalnciema ielā 35: vieta kultūras pasākumiem, zemnieku un amatnieku tirdziņiem un citām sabiedriskām norisēm.

Una Meiberga

 

Pēdējās ziņas

2011-12-01 Tūrisma vilciens ved uz Līgatni sagaidīt Ziemassvētkus
2011-12-01 Rīga sveiks 1 200 000. ārvalstu tūristu; pārsniegts līdz šim reģistrētais tūristu rekords galvaspilsētā
2011-11-30 Šoceturtdien sāks pārdot biļetes uz izcilā Kanādas dziedātāja Maikla Bublē koncertu Tallinā
2011-11-30 Turības mācībspēku - Latvijas Zinātnes padomes ekspertu - skaits turpina augt
2011-11-30 95% no Ventspils viesiem ieteiktu saviem draugiem apmeklēt Ventspili
2011-11-29 Praktiskā pieredze - tūrisma attīstība īpaši aizsargājamās dabas teritorijās
2011-11-29 Ziemassvētku tirdziņš Siguldā
2011-11-29 Eiropas kino Siguldā jeb 2ANNU Projektors
2011-11-29 Viesnīcā „Park Hotel Latgola” notiks trešais džeza mūzikas festivāls

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski