Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijas dzimšanas diena Rīgā tiek atzīmēta ar plašu pasākumu programmu

2011-11-17

18. novembrī - Latvijas Republikas proklamēšanas 93. gadadienā rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja piedalīties svētku svinīgajos pasākumos, kā arī baudīt plašu kultūras programmu.

Svinības sāksies plkst. 9.00 ar ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, plkst. 11.00 tradicionālā Nacionālo bruņoto spēku vienību militārā parāde 11. novembra krastmalā. Dienas laikā svinīgie pasākumi paredzēti arī pie Brīvības pieminekļa, plkst. 14.00 ziedu nolikšanas ceremonija, bet jau no plkst. plkst. 19.30 pie pieminekļa muzicēs Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” un dziedās Kārļa Beinerta Rīgas koru grupa, korus pavadīs pianisti Madars Kalniņš un komponists Mārtiņš Brauns, bet plkst. 20.00 Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzruna. Svinības turpināsies 11. novembra krastmalā, kad ikviens iedzīvotājs tiek aicināts uz kopīgu Latvijas himnas dziedāšanu un svētku uguņošanu, kuru dāvina Rīgas dome.

Rīdziniekiem un pilsētas viesiem 18. novembrī tiek dāvināti bezmaksas koncerti gan ar tautā iemīļotu solistu un koru priekšnesumiem, gan ar pūtēju orķestru, mūzikas skolu audzēkņu un folkloras kopu uzstāšanos. Ģimenes ar bērniem īpaši gaidītas Sv. Pētera baznīcā uz koncertu „Mīļā, zaļa pasaulīte”, kurā muzicēs folkloras kopa „Laiva” un dziedošā Vītolu ģimene. Tāpat bērni gaidīti svētku karodziņu apgleznošanas darbnīcā, kas darbosies Rīgas Porcelāna muzejā. Pasākumi bērniem paredzēti arī 20. novembrī gan VEF Kultūras pilī, kur uzstāsies Tautas deju kolektīvs „Zelta sietiņš”, gan koncertzālē „Ave Sol”, kur bērnus un viņu vecākus koncertā „Kas ir viens, lai mīl pa trim…” priecēs Arnis Miltiņš, Jānis Miltiņš un Laima Miltiņa.

Galvaspilsētas iedzīvotājiem īpašu koncertu sarūpējuši arī citu Latvijas pilsētu un novadu mūziķi, kuri vienkopus muzicēs starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2012” ieskaņas koncertā „Man pašam’i stipri vārdi…”, kas notiks Rīgas Kultūras un mākslas centrā „Mazā ģilde”. Svētku dienās pilsētā ikvienam būs iespēja apmeklēt vēl viena starptautiska notikuma, kamermūzikas festivāla „Festari”, koncertus.

Svētku laikā apskatāmas arī vairākas izstādes, īpaši interesantas solās būt šīs divas: „Rīgai 810”, iekārtota VEF Kultūras pilī’, un „Dzimuši Rīgā – slaveni pasaulē” kinoteātrī „Splendid Palace”.

Latvijas Republikas proklamēšanas 93. gadadienas svinību pasākumi Rīgā notiek ar Rīgas pašvaldības atbalstu. 18. novembrī pilsētas sabiedriskais transports ir bez maksas. Svētkiem veltīto pasākumu programma pieejama interneta vietnē: www.kultura.riga.lv

Latvijas Republikas proklamēšanas 93. gadadienai veltīto pasākumu programma

Indra Vilde,
RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja

Pēdējās ziņas

2011-11-17 Lauku tūrisms 2011.gadā
2011-11-16 Olesunnā, Norvēģijā, popularizēs Ziemassvētkus Rīgā un Jūrmalā
2011-11-16 airBaltic pasažieru skaits Rīgā oktobrī palielinās par 8%
2011-11-16 Jūrmala valsts svētkos aicina veidot garāko Gaismas ceļu Latvijā
2011-11-16 18. novembra koncerts Mežotnes pilī!
2011-11-16 Jūrmala prezentēs ziemas piedāvājumu Kijevā
2011-11-16 Jūrmala piedalās pasākumā „Laipni lūdzam Ziemassvētku pilsētā Rīgā un Jūrmalā” Alesundā, Norvēģija
2011-11-16 Par ventiem var saņemt atlaidi Sumatas degvielas uzpildes stacijās
2011-11-16 Pateiksies par entuziasmu un pašaizliedzīgu darbu Rīgas labā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski