Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Valsts svētki Carnikavā – svētku laukuma un pieminekļa atklāšana

2011-11-16

18. novembris – Latvijas dzimšanas diena. Pilsēta, novads, pagasts, ciems, – katra šī vieta ir maza daļiņa no Latvijas, bet kopā veido mūsu valsti. Arī Carnikava ir maza daļiņa no Latvijas un gribas to cildināt, kopt un lolot – savu zemi, savu mājvietu, savu dzimteni.

Šogad 18.novembrī Carnikavā atklās svētku laukumu – tā būs dāvana mūsu novadam un Latvijai. Tas būs īpašs notikums, jo kopā ar svētku laukumu atklās arī pirms daudziem gadiem darināto Vilņa Titāna – Latvijā slavenā akmeņkaļa un mūsu novadnieka – pieminekli „Atceroties”.

Pats mākslinieks savam darbam piedēvējis Raiņa vārdus: „Brīvs, kaut to slēgtu, un mūžīgs celsies viņš ar saules lēktu”. Piemineklis veltīts visiem carnikaviešiem, kas laikmeta griežos aizstāvējuši savu tēvu zemi.

Viļņa Titāna ģimene un draugi, uzskata, ka tēlnieks būtu laimīgs, ja skulptūra, kaut arī pēc viņa nāves, atrastu savu īsto vietu Carnikavā. Mākslinieka radošā dzīve bija saistīta ar Carnikavu un šī skulptūra būtu ne tikai vieta, kur carnikaviešiem atcerēties pagātni, smelties spēkus, kalt nākotnes plānus, bet arī paldies par tēlnieka darbu.

18. novembrī plkst. 11.00 novada iedzīvotāji un viesi aicināti uz svētku laukuma un pieminekļa atklāšanu, kurā piedalīsies arī eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga.

Plkst. 14.00 Carnikavas tautas namā „Ozolaine” notiks svinīgais Valsts svētku pasākums, kurā pēc Carnikavas novada domes priekšsēdētājas Daigas Jurēvicas svētku uzrunas tiks prezentēta grāmata par pieminekļa autoru „Vilnis Titāns”, apbalvoti carnikavieši ar Domes Atzinības rakstiem un konkursa „Sakopta vide” laureāti. Bet noslēgumā koncertu sniegs carnikavietis un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolnieks Raimonds Ozols.

Informācijai:
Deputāti pieņēma lēmumu Carnikavā izveidot svētku laukumu pie dzelzceļa tilta Satcijas iela 23, tādā veidā labiekārtojot vēl kādu daļu novada teritorijas un radot vietu svinīgu pasākumu atzīmēšanai. Šim mērķim budžetā tika ieplānots speciāls finansējums - pieminekļa iegādei – 20000 Ls un pasākumu laukuma izveidei– 21770 Ls. Piesaistot arhitektu, tika nolemts laukuma vidū uzstādīt pieminekli, izvēloties Vilņa Titāņa (1944-2006) darināto pieminekli „Atceroties”. Pieminekļa modelis ir toreizējais Carnikavas pamatskolas fizkultūras skolotājs Jānis Sīlis. Skulptūras tēls simbolizē nepadošanos, mūžīgu celšanos un iešanu tālāk.


S.Lipore

Pēdējās ziņas

2011-11-16 Olesunnā, Norvēģijā, popularizēs Ziemassvētkus Rīgā un Jūrmalā
2011-11-16 airBaltic pasažieru skaits Rīgā oktobrī palielinās par 8%
2011-11-16 Jūrmala valsts svētkos aicina veidot garāko Gaismas ceļu Latvijā
2011-11-16 18. novembra koncerts Mežotnes pilī!
2011-11-16 Jūrmala prezentēs ziemas piedāvājumu Kijevā
2011-11-16 Jūrmala piedalās pasākumā „Laipni lūdzam Ziemassvētku pilsētā Rīgā un Jūrmalā” Alesundā, Norvēģija
2011-11-16 Par ventiem var saņemt atlaidi Sumatas degvielas uzpildes stacijās
2011-11-16 Pateiksies par entuziasmu un pašaizliedzīgu darbu Rīgas labā
2011-11-16 Starptautiskā lidosta „Rīga” joprojām apkalpo lielāko daļu Baltijas aviopasažieru

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski