Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jau otro reizi Rīgā notiks Starptautiskais kamermūzikas festivāls FESTARI

2011-11-15

Šīs nedēļas nogalē Valsts svētku gaisotnē Rīgā jau otro reizi notiks Starptautiskais kamermūzikas festivāls FESTARI, kura koncertos un meistarklasēs no 17. – 19.novembrim piedalīsies mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņi no Somijas, Igaunijas un Latvijas. Šogad dalībnieki lielākoties atskaņos romantisma stila mūziku, kuru koncertos bez maksas baudīt ir aicināti visi interesanti.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks ceturtdien, 17.novembrī pl.18:00 Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas Lielajā zālē, bet jau piektdien, 18.novembrī, festivāla ietvaros notiks vairāki Valsts svētku koncerti – pl.11:00 jaunie mūziķi sniegs labdarības koncertus sociālās aprūpes centros „Ezerkrasti” Berģos un „Gaiļezers” Rīgā. Savukārt svētku centrālais koncerts ar dažādu sastāvu kameransambļu piedalīšanos skanēs pl.16:00 Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē. FESTARI svinīgais noslēguma koncerts, kurā piedalīsies ne tikai festivāla dalībnieku ansambļi, bet arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas simfoniskais orķestris diriģentes Lauras Stašas vadībā, izskanēs sestdien, 19.novembrī pl.16:00 RKTMC „Mazā Ģilde” Lielajā zālē. Ieeja visos koncertos bez maksas.

„Jau kopš FESTARI pirmā festivāla 2006.gadā mums ir izveidojusies lieliska sadarbība ar Espoo mūzikas institūtu (Somija) un Heino Ellera Tartu mūzikas skolu (Igaunija). Šo gadu laikā jau ir notikuši četri festivāli Somijā, Igaunijā un Latvijā, tāpēc priecājamies, ka šogad mums atkal ir tas gods būt šī festivāla organizatoriem un uzņemt mūsu draugus Rīgā. Koncerti šogad būs ļoti krāsaini un interesanti, kuros varēsim dzirdēt vairākus spilgtus jaunos talantus un interesantus ansambļu salikumus. Tāpat esam pateicīgi fagotistam Dzintaram Jurgelaitim, pianistam Jānim Maļeckim un pianistam Junio Kimanenam (Somija) par meistarklašu sniegšanu festivāla dalībniekiem,” stāsta Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas direktors Valdis Lastovskis.

Jāpievērš uzmanība tam, ka festivālā piedalās mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņi vecumā no 8 – 25 gadiem. Tā mērķis ir aktualizēt kamermuzicēšanas nozīmi bērnu un jauniešu muzikālajā izglītībā, atbalstīt pedagoģiskās pieredzes apmaiņu un veicināt interesi par katras valsts kultūras mantojumu un inovācijām mūzikas izglītības jomā. Interesanti, ka Somijas pārstāvji aranžējuši latviešu tautasdziesmu un plāno to pasniegt kā dāvanu mūsu valsts svētkos, atskaņojot to 18. novembra koncertā Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā.

Kā jau minēts, visi festivāla koncerti 17., 18. un 19.novembrī ir bez maksas, tāpēc laipni aicināti visi mūzikas mīļotāji. Starptautiskais kamermūzikas festivāls FESTARI saka paldies saviem atbalstītājiem Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Atbalsta fondam „Muzicējam kopā ar draugiem”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas atbalsta biedrībai, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Rīgas Jūgendstila muzejam, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam un Rīgas Kultūras un tautas mākslas centram „Mazā Ģilde”.

Atgādinām, ka starptautiskais kamermūzikas festivāls FESTARI (F-festivāls, ES-Espoo, TA-Tartu, RI-Rīga) ir ilgtermiņa sadarbības projekts starp trīs mūzikas izglītības iestādēm – Espoo mūzikas institūtu (Somija), Heino Ellera Tartu mūzikas vidusskolu (Igaunija) un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolu (Latvija), kas aizsākās 2006.gadā. Sīkākai informācijai aicinām sazināties ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolu pa tālr. 67181678. Mājas lapas adrese www.jmr1ms.lv.


Vita Stiģe-Škuškovnika,
Starptautiskā kameransambļu festivāla FESTARI
Sabiedrisko attiecību konsultante

Pēdējās ziņas

2011-11-15 airBaltic Training paplašinās un uzsāk jaunus Bombardier Q400 kursus
2011-11-15 Kurzemes tūrisma asociācija aicina uz tūrisma gada balli „Lielais Jēkabs 2011”!
2011-11-15 “Rammstein” uzsāk “Best Of” turneju un prezentē jaunu video
2011-11-14 LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS UN SEB BANKAS STUDENTU DARBU KONKURSA „SEB STIPENDIJA GLEZNIECĪBĀ” IZSTĀDE
2011-11-14 9.decembrī notiks ikgadējais Latvijas Tūrisma forums
2011-11-14 Galerijā „Mākslas banka” būs apskatāma Ingunas Auderes personālizstāde „Spoguļdaba”
2011-11-14 Atklās rekonstruēto Saktas ziedu tirgu
2011-11-14 Etnoroka grupa „Laimas muzykanti” dodas uz Angliju
2011-11-14 JŪRMALA - ieguvēja no Pasaules čempionāta ziemas peldēšanā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski