Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS UN SEB BANKAS STUDENTU DARBU KONKURSA „SEB STIPENDIJA GLEZNIECĪBĀ” IZSTĀDE

2011-11-14

Konkursa izstāde apskatāma LMA aulā:
16.11.2011 – 07.12.2011

Stipendiāta apbalvošana:
2011. gada 7. decembrī plkst. 18:00

Izstādes darba laiks: O., T., P., S. 11:00 – 18:00;
C 11:00 – 19:00;
pārtraukums 14:00 – 14:30

Tiks paziņots SEB stipendijas glezniecībā ieguvējs!

Latvijas Mākslas akadēmija un SEB banka izsludinājusi ikgadējo stipendiju konkursu glezniecībā, kurā piedalīties, iesniedzot savus radošos glezniecības darbus, bija aicināti visu Latvijas Mākslas akadēmijas nodaļu studenti. Žūrijas vērtēšanai iesniegtie glezniecības darbi plašākai apskatei būs pieejami „SEB stipendijas glezniecībā” izstādē Latvijas Mākslas akadēmijas aulā laikā no 15. novembra līdz 7. decembrim.

7. decembrī plkst. 18:00 Latvijas Mākslas akadēmijas aulā tiks paziņoti „SEB Stipendijas glezniecībā” konkursa rezultāti un pasniegta stipendija. SEB stipendijas glezniecībā laureāts balvā iegūs iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju 1200 Ls vērtībā.

Šī gada stipendijas konkursam pieteicies 71 LMA students, savus 118 glezniecības darbus iesniedzot profesionālai un kompetentai žūrijai: LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs, LMA Glezniecības katedras vadītājs prof. Ivars Heinrihsons, Glezniecības katedras pasniedzējs prof. Kristaps Zariņš, SEB bankas prezidents Ainārs Ozols, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins, mākslas zinātniece Inese Baranovska, LMA Glezniecības katedras docents Andris Vītoliņš un LMA Glezniecības katedras lektors Andris Eglītis.

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs: „ Latvijas Mākslas akadēmijas ilggadējā un veiksmīgā sadarbība ar SEB banku ik gadu sniedz unikālu iespēju ikvienam akadēmijas studentam pierādīt savas spējas glezniecības konkursā. „SEB stipendija glezniecībā” sniedz iespēju studentam paplašināt savu redzesloku, profesionalitāti, kā arī iepazīties ar citu tautu kultūru, mākslu un, galvenais, attīstīt sevi radoši kā mākslinieku kādā no Eiropas pilsētām. Arī šogad žūrijas komisijai ir uzdots grūts uzdevums izvēlēties labāko no jaunajiem talantiem. Vēlos pateikt paldies visiem studentiem par lielo atsaucību un dalību konkursā”.

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols: „Varētu teikt, ka ikviens no mums dziļi sirdī ir mākslinieks, kas uz dzīves baltā audekla glezno savu pasauli, bet tikai retais no mums ir gatavs savu mākslas darbu eksponēt arī citiem. Neapšaubāmi glezna ir mūsu laikmeta sabiedriskās dzīves un subtilas iekšējās pasaules aculiecinieks, tāpēc tās radīšanai ir vajadzīgs ne tikai talants, bet arī drosme. Man ir patiess prieks par jauno mākslinieku paaudzi, kura uzdrošinās eksperimentēt un liek paskatīties uz dzīvi no cita skatu leņķa. Novēlu, lai izdodas nepazaudēt savu radošo dzirksti un atrast savu patieso rokrakstu, lai nostātos līdzās latviešu glezniecības dižgariem”.

2010. gada laureāte un SEB stipendijas glezniecībā ieguvēja LMA studente Zane Tuča: „Vēlos izteikt lielu pateicību SEB bankai un LMA par šo brīnišķīgo un tik ļoti vērtīgo konkursa balvu, kas deva iespēju pavadīt mēnesi radošajā darbnīcā Berlīnē. Šī pilsēta ar savu straujo dzīves ritmu un notikumiem bagāto kultūras dzīvi ir lieliska vieta, kur garīgi papildināties un smelties enerģiju, idejas un motivāciju, lai attīstītu jaunu un jau savādāku radošās darbības turpinājumu. Ļoti novērtēju, ka man ir bijusi iespēja iepazīt Berlīnes piedāvāto - absolūti mūsdienīgo un laikmetīgo, kas pastāv līdzās kultūras un mākslas vēstures vērtībām. Šķiet, ka šai pilsētai pašai par sevi piemīt milzīgs radošums ne tikai kultūras izpausmēs, bet arī dzīves uztverē un domāšanā. Un tas iedvesmo! Brauciens man ir bijis ļoti nozīmīgs ne vien redzesloka paplašināšanai un jaunas pieredzes gūšanai, bet arī pavēris iespēju apzināt savu radošo darbību no pavisam cita skatu punkta. Tādējādi varu teikt, ka SEB bankas un LMA rīkotā konkursa balva studentam ir nenovērtējami liels atbalsts”.

Par tradīciju jau kļuvusi izstādes apmeklētāju simpātijas balva, arī šogad līdz izstādes noslēguma dienai būs iespēja nobalsot par sev tīkamāko darbu. Izstādes favorītglezna 7. decembrī saņems skatītāju balvu!


Elīna Ģibiete,
LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2011-11-14 9.decembrī notiks ikgadējais Latvijas Tūrisma forums
2011-11-14 Galerijā „Mākslas banka” būs apskatāma Ingunas Auderes personālizstāde „Spoguļdaba”
2011-11-14 Atklās rekonstruēto Saktas ziedu tirgu
2011-11-14 Etnoroka grupa „Laimas muzykanti” dodas uz Angliju
2011-11-14 JŪRMALA - ieguvēja no Pasaules čempionāta ziemas peldēšanā
2011-11-11 Vācijas biznesa žurnāls ierindo airBaltic starp Eiropas TOP 10 aviokompānijām
2011-11-11 airBaltic piloti piedalās Atēnu Klasiskajā maratonā 13.novembrī
2011-11-11 Pētījums: degvielas cenu kāpums ietekmējis 65% ceļotāju paradumus
2011-11-10 Kinoteātris Rīga / Splendid Palace, par godu Latvijas dzimšanas dienai, saviem skatītājiem sagatavojis īpašu svētku programmu!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski