Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

JŪRMALA - ieguvēja no Pasaules čempionāta ziemas peldēšanā

2011-11-14

„Rīkojot Pasaules čempionātu ziemas peldēšanā 2012.gada janvārī Jūrmalā, pilsēta iegūs ļoti daudz,” ir pārliecināts čempionāta rīkotājs un ziemas peldētāju kluba „Jelgavas roņi” prezidents Aleksandrs Jakovļevs. Arī aptaujātie Jūrmalas uzņēmēji saskata daudzos ieguvumus, ko šādi vērienīgi pasākumi var sniegt pilsētai nesezonas laikā.

„Nav noslēpums, ka lielākā daļa tūristu brauc uz Jūrmalu vasarā, kad spīd saule, pludmalē var sauļoties un arī Jomas iela ir vairāk pievilcīga un atraktīva. Ja vasaras mēnešos viesnīcas ir noslogotas vidēji par 80%, tad ziemas mēnešos noslogojums ir tikai 40%,” stāsta “Hotel Jūrmala Spa” Pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Kristīne Štāla.

Pilsētas sezonālajam raksturam piekrīt arī “Līvu Akvaparka” pārstāve Laura Šīrante, taču viņa cer, ka Pasaules čempionāts ziemas peldēšanā pierādīs to, ka lieli pasākumi iespējami ne tikai vasarā, bet arī citos gadalaikos.

Aleksandrs Jakovļevs uzskata, ka, kļūstot par čempionāta norises vietu, Jūrmala piesaistīs daudzus ārvalstu viesus un tūristus. „Jau šobrīd čempionātam ir pieteikušies vairāki simti dalībnieku no 20 valstīm. Kopā ar viņiem brauks ģimenes locekļi un draugi, lai atbalstītu ziemas peldēšanas entuziastus,” precizē Aleksandrs Jakovļevs.

Kristīne Štāla informē, ka jau šobrīd Jūrmalas viesnīcās jūtama rosība saistībā ar gaidāmo Pasaules čempionātu ziemas peldēšanā. “Jau veiktas rezervācijas no Somijas, Krievijas, Igaunijas, Lielbritānijas. Šis ir plaša mēroga pasākums, konkrētās cilvēku aprindās zināms un iecienīts,” piebilst Kristīne Štāla.

Vēl viens ieguvums ir Jūrmalas vārda izskanēšana un starptautiskas atpazīstamības iegūšana. Aleksandrs Jakovļevs informē, ka informācija par čempionātu tiek izplatīta arī citās valstīs ar ziemas peldēšanas klubu un masu mediju starpniecību. „Par Jūrmalu kā Pasaules čempionāta ziemas peldēšanā norises vietu zinās dalībnieki, viņu atbalstītāji un mājās palikušie,” stāsta Aleksandrs Jakovļevs. Tam piekrīt arī Kristīne Štāla, norādot, ka cilvēki par Jūrmalu uzzinās dažādās pasaules valstīs.

Aptaujātie viesnīcu pārstāvji arī prognozē, ka čempionāta dalībnieki un skatītāji palielinās Jūrmalas gūtos ienākumus no tūrisma un tirdzniecības. „Ja Jūrmalā būs tūristi, tad visai pilsētai no tā būs arī finansiāls ieguvums. Dalībnieki uzturēsies vismaz trīs dienas, atstās naudu kā Jūrmalas viesnīcās, tā kafejnīcās, bāros un veikalos. Turklāt, iepazinušies ar Jūrmalas piedāvātajiem pakalpojumiem un atpūtas iespējām, noteikti šo informāciju nodos tālāk saviem draugiem un radiem,” uzskata Kristīne Štāla.

Arī “Līvu Akvaparka” pārstāve ir pārliecināta par apmeklētāju pieplūdumu Pasaules čempionāta ziemas peldēšanā norises laikā. “Līvu Akvaparkā” notiks arī čempionāta dalībnieku oficiālā ballīte, tur būs izvietots Informācijas centrs.

Par čempionāta lietderību ir pārliecināta arī viesnīcas „Lielupe” pārstāve Biruta Kikauka. „Jebkurš pasākums, kurš notiek ārpus vasaras sezonas, ir tikai apsveicams. Viesnīca „Lielupe” var būt pateicīga pasākuma organizatoriem, jo šis būs liels viesnīcas ieguvums ziemas periodā, kad pilsētas viesnīcu dzīve ir mazaktīva. Ziemas peldēšanas čempionāts noteikti palielinās klientu skaitu arī mūsu viesnīcā,” prognozē Biruta Kikauka.

“Jūrmalā vērienīgiem pasākumiem ir jānotiek visos gadalaikos. Visvairāk ir jāmotivē un jāatbalsta dažādus organizatorus rīkot plašus pasākumus arī gada klusajos mēnešos. Jūrmala ir aktīva tikai trīs mēnešus gadā – no jūnija līdz augustam. Bet kūrortam, lai tas būtu šī vārda cienīgs, ir jābūt interesantam un pievilcīgam visa gada garumā,” piebilst “Hotel Jūrmala Spa” Pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Kristīne Štāla.

Jāatgādina, ka Pasaules čempionāts ziemas peldēšanā notiks no 2012.gada 20. līdz 22.janvārim Jūrmalā, Lielupē, blakus Līvu Akvaparkam. Tā organizatori ir ziemas peldēšanas klubs “Jelgavas roņi” un Starptautiskās ziemas peldēšanas asociācija.

Papildu informācija par pasākumu ir pieejama Pasaules ziemas peldēšanas čempionāta oficiālajā mājaslapā: http://www.winterswimming2012.com

Laura-Elizabete Vanaga
 

Pēdējās ziņas

2011-11-14 LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS UN SEB BANKAS STUDENTU DARBU KONKURSA „SEB STIPENDIJA GLEZNIECĪBĀ” IZSTĀDE
2011-11-14 9.decembrī notiks ikgadējais Latvijas Tūrisma forums
2011-11-14 Galerijā „Mākslas banka” būs apskatāma Ingunas Auderes personālizstāde „Spoguļdaba”
2011-11-14 Atklās rekonstruēto Saktas ziedu tirgu
2011-11-14 Etnoroka grupa „Laimas muzykanti” dodas uz Angliju
2011-11-11 Vācijas biznesa žurnāls ierindo airBaltic starp Eiropas TOP 10 aviokompānijām
2011-11-11 airBaltic piloti piedalās Atēnu Klasiskajā maratonā 13.novembrī
2011-11-11 Pētījums: degvielas cenu kāpums ietekmējis 65% ceļotāju paradumus
2011-11-10 Kinoteātris Rīga / Splendid Palace, par godu Latvijas dzimšanas dienai, saviem skatītājiem sagatavojis īpašu svētku programmu!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski